אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העתיד כבר כאן: הטלוויזיות הדינמיות שכבשו את המסך הביתי צילום: סמסונג

העתיד כבר כאן: הטלוויזיות הדינמיות שכבשו את המסך הביתי

מה הופך את טכנולוגיית ה-QLED לכל כך גאונית ואת הטלוויזיה לחכמה, מהם החידושים האחרונים בתחום הסאונד ואיך פיצ׳ר חדשני של מסך מפוצל יעזור לכם לעבור שלב בפורטנייט? כל מה שחייבים לדעת לפני שקונים טלוויזיה חדשה ב-2021

22.11.2020, 10:28 | בשיתוף סמסונג
למרות שהקורונה האטה את קצב החיים, בתחום הטלוויזיות היא דווקא נתנה בוסט לתהליך שהתחיל עוד לפניה - החלשות הקולנוע, לעומת עליית הסטרימינג, והתחזקות הצפייה הישירה (נטפליקס, אפל טיוי), הפכו את הטלוויזיה לאחד המכשירים החיוניים והמשמעותיים ביותר בבית.

כשמגיעים לכדי החלטה להחליף טלוויזיה, ובעידן בו טלוויזיה חכמה היא כבר סטנדרט, גודל המסך הוא זה שמושך בדרך כלל את תשומת לב הקונים במעמד הרכישה. אך למעשה ההחלטה באיזה דגם לבחור, צריכה להתחשב בעוד פרמטרים חשובים, כמו טכנולוגיה, תחומי העניין שלכם, השעה ביום בה אתם מעדיפים לצפות במסך וכמובן במשתנים תרבותיים ואפילו רפואיים, כמו הקורונה למשל, והשהות הביתית הארוכה שהיא מביאה איתה, שמאריכה את שעות פעילות המסך.

״לכל אחד הרגלי צפייה שונים, אותם חובה לקחת בחשבון כשמתלבטים איזו טלוויזיה לקנות״, מסביר ערן גונן מנהל תחום טלוויזיה ואודיו סמסונג ישראל, ״צפייה בערוצי תוכן לינאריים, למשל, כמו קשת, רשת וכאן לא דורשת מהטלוויזיה הרבה, ורוב הדגמים הקיימים כיום בשוק יתאימו להם. צופי הסרטים לעומת זאת, ירצו לקחת בחשבון את הפרמטר של איכות התמונה, ואת העובדה שסרטים רבים בנטפליקס מוקרנים באיכות של K4. לאנשי הגיימינג חשוב מאוד גם זמן התגובה של הטלוויזיה. יש פה מערך שלם של צרכים, וכל אחד בוחן מה הצורך המרכזי בשבילו הוא קונה את הטלוויזיה״. מלבד הרגלי הצפייה, ממליץ גונן לקחת בחשבון גם את הסביבה בה מוצב המסך: לאיזה חדר בבית היא מיועדת, האם הוא חשוך או מואר, האם התאורה טבעית או לא, ומה התקציב כמובן, כשניתן לבחור בין טלוויזיות סמסונג במחירים הנעים מ-1,500 ועד עשרות אלפי שקלים״.

טלוויזיית QLED , צילום: סמסונג טלוויזיית QLED | צילום: סמסונג טלוויזיית QLED , צילום: סמסונג

מעבר טהור של אור ומאה אחוז צבע: מאחורי הקלעים של טכנולוגיית ה-QLED

כל המשתנים הללו מתנקזים לכדי טכנולוגיה. סמסונג ממוצבת כמותג פרימיום, בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים שמגיעים עם הטלוויזיות שלה. טלוויזיית QLED עומדת בראש, והיא מגיעה ברזולוציות 4K ו-8K. ״סדרת QLED מבוססת טכנולוגיה א-אורגנית, שיודעת לקחת את האור בטלוויזיה ולהעביר אותו בצורה טהורה", אומר גונן, "האור לא נחסם, אלא מועבר כמו שהוא, וכך מתקבלים צבעים ׳אמיתיים׳ יותר, כלומר מאה אחוז נפח צבע בכל תנאי תאורה. בנוסף, סדרת QLED מצויידת במעבד תמונה מתקדם שנקראQuantum Processor, שעובד בצורה יעילה ומהירה במיוחד, ויודע לחבר את כל הנתונים שהטלוויזיה מקבלת לכדי איכות תמונה גבוהה. הטלוויזיה מנתחת את התמונה המוצגת ומשדרגת את איכות התמונה לרזולוציית 8K, גם אם אין תשתית תומכת״.

יתרון ענק נוסף שמגיע עם ההעברה הטהורה של האור, טמון בעובדה שלא יכולה להיווצר בה צריבה של תמונה שנוצרת כשאלמנט סטטי קבוע נראה על המסך, כמו למשל לוגו של ערוץ. ״ימי הקורונה האריכו את שעות הצפייה בטלוויזיה, ילדים שהם צרכן מרכזי של טלוויזיה, משקיעים יותר זמן בגיימינג, משחקים יותר ומשאירים את המסך דולק עם המשחק. עם זה עולה הסבירות שתמונה בטלוויזיות המבוססות על טכנולוגיה אורגנית, תשאר צרובה על המסך אחרי הרבה שעות שימוש״, מסביר גונן, ״הצריבה לא נעלמת גם כשמכבים את הטלוויזיה, אבל בטלוויזית QLED התמונה של התוכן הקודם לא תיצרב, גם אם היא תישאר דלוקה במשך שעות ארוכות״.

את טכנולוגיית ה-QLED אפשר למצוא גם בסדרת הלייף סטייל של סמסונג, שמתאימה לכל מי שעיצוב הבית חשוב לו ומהווה שיקול מרכזי בבחירת טלוויזיה. ״סמסונג כל כך בטוחה בטכנולוגיית ה-QLED המתקדמת שלה, המאפשרת לטלוויזיה להישאר דלוקה לאורך זמן, עד שהיא פשוט הפכה אותה לאלמנט עיצובי – תמונה ממוסגרת״. סדרת הלייף סטייל מציעה בין היתר את דגם ה-FRAME, טלוויזיית QLED עם מסגרת מתחלפת או מסגרת עץ מעוטרת טקסטורה, ואז פשוט להציג על המסך יצירות ממבחר גלריות ברחבי העולם. כך בלחיצת כפתור הופכת הטלוויזיה לתמונת אמנות, שיכולה להישאר דלוקה באופן קבוע, מבלי לפגוע באורך חייה. אם תחליטו כי אתם מעדיפים את יצירת האמנות שלכם על הקיר ללא מסגרת זה גם בסדר, בכל מקרה מדובר במאה אחוז נפח צבע ללא צריבה, עם רמה גבוהה של דיוק בצבעים. המסך מוצמד לקיר, נראה ממש כמו תמונה, והיצירה יכולה ״להישאר דלוקה״ כל הזמן.

6 רמקולים וסאונד שעוקב אחרי התמונה

סדרת ה-QLED מביאה איתה טכנולוגיה חדשה ומסעירה גם בתחום הסאונד. ניתן לרכוש דגמים בהם הוטמעו 4-6 רמקולים בטלוויזיה, שמייצרים חוויית שמע היקפית, עם סאונד שמסוגל לעקוב אחרי התמונה. כך שאם למשל מכונית נוסעת מימין לשמאל, גם הסאונד שבוקע מהרמקולים עובר יחד איתה מימין לשמאל.

בנוסף קיימת גם פונקציה המתאימה את הסאונד לתוכן באופן מושלם ושמה דגש על האלמנט הדומיננטי. כך למשל, במהדורת חדשות, קולו הערב של הקריין יהיה יותר חד יותר, ובמשחק כדורגל הדגש יהיה על הסאונד של הבעיטה או של הקהל, בהתאם למה שמוצג על המסך.

6 רמקולים וסאונד שעוקב אחרי התמונה, צילום: סמסונג 6 רמקולים וסאונד שעוקב אחרי התמונה | צילום: סמסונג 6 רמקולים וסאונד שעוקב אחרי התמונה, צילום: סמסונג

פיצ׳רים מיוחדים נוספים שמגיעים עם סדרות הטלוויזיות החדשות, כוללים פונקציית Multi View, המאפשרת למשל לשחק בקונסולה בצד אחד של המסך ובצד השני להציג תוכן מהסמאטרפון, כך שאם נתקעתם בשלב מסויים במשחק, תוכלו במקביל למצוא את הפתרון ביוטיוב. הצפייה המפוצלת מאפשר האזנה מפוצלת, באמצעות אוזניות בלוטות׳, מה שיכול למנוע לא מעט התלבטויות בסלון.

אפילו השלט בדגמים המתקדמים מעוצב בחוכמה טכנולוגית. הוא מגיע עם מינימום כפתורים ומסוגל לשלוט על מכשירים שונים המתחברים לטלוויזיה כמו ממיר וקונסולה, כך שאפשר לוותר על השלט של הממיר או של שאר המכשירים.

כל הפיתוחים הטכנולוגיים האלה הפכו את סמסונג למובילה בסקר דעת קהל שנערך בספטמבר. הוא המותג הראשון שעולה בתודעת הנשאלים בתחום טלוויזיות הפרימיום ומוביל כאופציית הבחירה הטובה ביותר מבחינתם. הסקר האינטרנטי שנערך בקרב מאות נשאלים, העלה כי סמסונג הוא המותג הראשון המועדף בקטגוריית ה-QLED. הנשאלים העידו על סמסונג כחברה ידועה ואמינה ודיווחו על התנסות חיובית במותג בעבר, מה שגורם להם לראות בסמסונג כמותג מועדף על פני האחרים.

בזמן שהעתיד ההוליוודי לוטה באפלה, וגורלם של בתי הקולנוע עדיין לא ברור, סמסונג כבר נמצאת בדבר החם הבא, ומציעה כבר עכשיו מסכים גדולים וחדים יותר, עם יכולות סאונד מדהימות שנטמעו בעיצוב הבית והפכו לחלק בלתי נפרד מאיכות החיים. דרכן אפשר לצרוך הכל, משחקים, חדשות, סרטים, אינטרנט ואפליקציות. לכם נותר רק לזכור איפה שמתם את השלט.

לרכישה ופרטים נוספים לחצו כאן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות