אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוסי האג"ח של החברות האמריקאיות חוזרים בהנפקות פרטיות צילום: ישראל הדרי

גיוסי האג"ח של החברות האמריקאיות חוזרים בהנפקות פרטיות

דה זראסאי וספנסר - שתי חברות נדל"ן להן סדרות אג"ח בבורסה בת"א, יגייסו 324 מיליון שקל באמצעות חוב - דרך הקצאות פרטיות למשקיעים מסווגים; המחיר בהנפקה של דה זראסאי מגלם הנחה של 3.8% ביחס למחיר הבסיס של האג"ח בשוק; המחיר בהנפקה של ספנסר מגלם הנחה של 3.1%

17.11.2020, 12:12 | יניב רחימי
שתי חברות הנדל"ן האמריקאיות, דה זראסאי וספנסר, דיווחו הבוקר (ג') על גיוסי חוב בדרך של הרחבות אג"ח. שתי החברות יגייסו 324 מיליון שקל בהקצאות פרטיות למשקיעים מסווגים.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר דיווחה דה זראסאי על הקצאה פרטית של אגרות חוב (סדרה ה') בדרך של הרחבת הסדרה הקיימת. זה קורה שבועיים בלבד אחרי שהחברה השלימה את ההנפקה הראשונה של סדרת האג"ח שנסחרת בבורסה בתל אביב.

ג ג'ואל וינר, בעל השליטה בדה זראסאי | צילום: ישראל הדרי ג

דה זראסאי תנפיק 102.5 מיליון אגרות חוב חדשות שיגדילו את סך אגרות החוב של סדרה ה' ל-320 מיליון ערך נקוב. הקצאת אגרות החוב תתבצע במחיר של 99.2 אגורות ותזרים לקופה של דה זראסאי כ-102 מיליון שקל. הסכום נטו שיתקבל, אחרי פירעון חוב בנכס שישועבד, מסתכם ב-39 מיליון שקל.

המחיר בהנפקה של דה זראסאי מגלם הנחה של 3.8% ביחס למחיר הבסיס של האג"ח בשוק שעמד על 102.98 אגורות. התשואה למשקיעים המסווגים שהשתתפו בהרחבת הסדרה עומדת על 5.8%.

הרחבת הסדרה מחייבת את דה זראסאי להוסיף בטוחה נוספת לטובת סדרה ה'. הנכס שישועבד הוא Joralemon - נדל"ן מניב למגורים בשכירות RS (שכירות החוסה תחת תכנית ייצוב שכר דירה). תמורת ההנפקה תשמש בעיקר לצורך מחזור חוב קיים בנכס המשועבד שיתרתו עומדת על 18.7 מיליון דולר. בדה זראסאי בוחנים אפשרות לעשות שימוש בחלק מתמורת ההנפקה לצורך ביצוע רכישות עצמיות של אגרות חוב (סדרה ג').

דקות ספורות אחרי הדיווח של דה זראסאי נודע שגם ספנסר מבצעת הרחבה של סדרה ב'. גם במקרה של ספנסר מדובר בהקצאה פרטית של אגרות חוב (סדרה ב') בדרך של הרחבת הסדרה הקיימת.

ספנסר תנפיק 237.2 מיליון אגרות חוב חדשות שיגדילו את סך אגרות החוב של סדרה ב' ל-565 מיליון ערך נקוב. הקצאת אגרות החוב תתבצע במחיר של 93.61 אגורות ותזרים לקופה של ספנסר כ-222 מיליון שקל.

המחיר בהנפקה של ספנסר מגלם הנחה של 3.1% ביחס למחיר הבסיס של האג"ח בשוק שעמד על 96.6 אגורות. התשואה למשקיעים המסווגים שהשתתפו בהרחבת הסדרה עומדת על 7.5%.

שני הגיוסים מהבוקר מצטרפים להקצאת אגרות החוב של נמקו (סדרה א') שבוצעה לפני שבוע. נמקו ביצעה הנפקה פרטית למשקיעים מסווגים של 110 מיליון אגרות חוב (סדרה א') שהגדילה את היקף הסדרה ל-401.5 מיליון ערך נקוב.

המחיר בהנפקה של נמקו עמד על 103.5 אגורות לכל 1 ערך נקוב, והוא שיקף הנחה של 3.6% ביחס למחיר השוק באותה עת. הודות להרחבת הסדרה נמקו הגדילה את יתרות הנזילות שלה ב-114 מיליון שקל.

שלוש ההנפקות בוצעו על ידי אוריון חיתום, ומלמדות על חזרת התיאבון של המשקיעים לתשואות ולסיכון ומצביעות על כך ששוק החוב נפתח חלקית בחזרה לחברות שיכולות להציע ביטחונות, דירוגים גבוהים ותשואות אטרקטיביות ביחס לאג"ח בעלות מאפיינים דומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות