אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן חדשה של RunYoung הסינית תשקיע בחברות מדעי החיים ישראליות צילום: shutterstock

קרן חדשה של RunYoung הסינית תשקיע בחברות מדעי החיים ישראליות

החברה הודיעה על השקעת קרן הון סיכון בסך 50 מיליון דולר להשקעות בחברות ישראליות. הקרן תנוהל בישראל על ידי ד"ר בני זאבי, מותיקי תעשיית מדעי החיים הישראלית

17.11.2020, 13:28 | הגר רבט
קרן RunYoung הסינית המתמחה במדעי החיים, הודיעה בתחילת החודש על השקעת קרן הון סיכון בסך 50 מיליון דולר להשקעות בחברות ישראליות בשלבים מוקדמים בתחום מדעי החיים המעוניינות לחדור לשוק הסיני. הקרן תנוהל בישראל על ידי ד"ר בני זאבי מותיקי תעשיית מדעי החיים הישראלית.

קראו עוד בכלכליסט

תחום מדעי החיים, מציינת החברה הסינית, הינו אחד הסקטורים הצומחים ביותר מבחינת השקעות בישראל, כאשר בחמש השנים האחרונות הוכפלו ההשקעות בתחום זה מ-700 מיליון דולר ב-2015 ל-1.3 מיליארד דולר ב-2020, עם 150 חברות חדשות שמוקמות בישראל על שנה.

הקרן תשקיע החל מ-250 אלף דולר בפרוייקטי מחקר בסיסי ועד ל- 5 מיליון דולר כהשקעה ראשונה בחברות מדעי חיים צעירות. בנוסף, באמצעות השותפויות האסטרטגיות שלה, תוכל הקרן להוביל סבבים גדולים יותר בחברות בוגרות.

מ-RunYoung נמסר כי הקרן תמנף את רשת הקשרים וההסכמים האסטרטגיים שהחברה מחזיקה עם גופים מובילים בסין,על מנת לסייע לסטארט-אפים בחדירה לשוק הסיני. בין גופים אלו ניתן למצוא חברות ענק בתחום הפארמה והמיכשור הרפואי כגון Sinopharm , Shanghai Pharmaceutical ו- Kangii Medical וכן חברות מסחור מובילות בישראל כגון ישום, מור ישומים, בי”ח שיבא ועוד.

מעבדת מחקר, צילום: shutterstock מעבדת מחקר | צילום: shutterstock מעבדת מחקר, צילום: shutterstock

הקרן כבר השקיעה בשלוש חברות ישראליות במדעי החיים ובמספר מחקרים בחברות המסחור. לקרן מועצה מדעית מייעצת בסין ובישראל הכוללת מדענים, כולל זוכה פרס נובל, רופאים ובכירים מתעשייות מדעי החיים, ובכירים לשעבר ברשות הרגולטורית הסינית לרשום ואישור מוצרים רפואיים.

במקביל הודיעה הקרן גם על חתימת שותפות אסטרטגית חדשה עם CW Data, ישות ממשלתית סינית המיועדת לאגד את המידע הרפואי הסיני כולו במקום אחד. RunYoung ו- CW Data ישתפו פעולה ליצירת מודלים יעילים להכנסת טכנולוגיות ישראליות מובילות במדעי החיים לשוק הבריאות הסיני.

רוג׳ר לו, מייסד ויו״ר הקרן, מסר: "ישראל ידועה בעולם כמובילה בחדשנות במדעי החיים. השותפויות האסטרגיות של הקרן עם חברות מובילות במדעי החיים בסין ובמיוחד השותפות החדשה עם CW Data יזרזו את תהליכי הרישום והמסחור של הטכנולוגיות הישראליות בסין לטובת החולים הסיניים".

ד"ר בני זאבי אשר מוביל את פעילות הקרן בישראל מסר: "למרות גודלה, ישראל הינה מובילה עולמית בחדשנות במדעי החיים, בעוד שסין היא שוק ענק ה׳צמא׳ לטכנולוגיות חדשניות בתחום. צוות היועצים של הקרן יעזור בזיהוי טכנולוגיות ישראליות מובילות במדעי החיים ושותפויות אסטרטגיות עם חברות מדעי החיים המובילות בסין, כדי לגשר בין הטכנולוגיות הישראליות לשוק הסיני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות