אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת My Office באשדוד: צו איסור העברת נכסים לחברת נדל"ן בבעלות חזי חיים

פרשת My Office באשדוד: צו איסור העברת נכסים לחברת נדל"ן בבעלות חזי חיים

לבקשת הנאמן של חברת ק.פסגות הנמצאת בבעלות שמעון אייזנברג וחזי חיים, שהגיעה למצב של חדלות פירעון וסיבכה מאות חברי קבוצת רכישה של פרויקט משרדים באשדוד, הטיל ביהמ"ש צו איסור דיספוזיציה על חברה בשם ח.ט פסגות נדל"ן, הנמצאת בבעלות חיים. המטרה: למנוע הברחת נכסים מצד חיים, בגין חובותיו ל-ק. פסגות

17.11.2020, 13:49 | שלומית צור

ניסיון למניעת הברחת נכסים: שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר, קיבל בימים האחרונים את בקשת הנאמן הזמני של חברת ק. פסגות, עו"ד שאול ברגרזון, והוציא צו איסור דיספוזיציה לנכסי נדל"ן של חברה בשם ח.ט פסגות נדל"ן, שבבעלות חזי חיים.

חיים היה עד חודש מאי האחרון הבעלים של מחצית מחברת ק. פסגות שאירגנה קבוצת רכישה לפרויקט משרדים באשדוד בשם "My Office", שבנייתו נעצרה, ומצויה בהליך חדלות פירעון החל מחודש אוקטובר. צו איסור דיספוזיציה בנכסי החברה הפרטית שבבעלות חיים, ח.ט פסגות נדל"ן, נועד למנוע הברחת נכסים מצד חיים בגין חובותיו לחברה חדלת הפירעון, ק. פסגות.

קראו עוד בכלכליסט

שמעון אייזנברג, קרדיט: יח"צ שמעון אייזנברג | קרדיט: יח"צ שמעון אייזנברג, קרדיט: יח"צ

בבקשה שהגיש עו"ד ברגרזון לבית המשפט נטען כי על פי תצהיר שמסר לבית המשפט שמעון אייזנברג, שותפו של חזי חיים בחברת ק. פסגות, רכשה החברה המשותפת שני נכסים: נכס בשטח של כ-5 דונם באלעד, ונכס בשטח 5 ודונם בקריית אתא, אך למרות שהנכסים נרכשו בכספי חברת ק. פסגות המשותפת לאייזנברג וחיים, הנכסים לא נרשמו על שמה ולמעשה מוחזקים על ידי ח.ט פסגות שבבעלות חיים. לגבי כל העסקאות מציין ברגרזון בבקשה כי "ניסיונו של הנאמן הזמני לקבל מסמכים בקשר עם העסקה הנדונה מעורכי הדין שטיפלו בה, לא צלחו. נסיבות אלה מקימות חשש ממשי שנכסים משמעותיים מנכסיה של ק. פסגות יוברחו".

עוד מציין ברגרזון בבקשה כי חיים עשה ככל העולה רוחו בכספי הרוכשים של פרויקט המשרדים באשדוד, וכספים שהועברו לחברת ק. פסגות שבבעלות אייזנברג וחיים, הועברו לחברת ח.ט פסגות נדל"ן שבבעלות חיים. "כבר מראשית שיווקו של הפרויקט, החל מחודש מרץ 2018, הועברו לחיים ולח.ט פסגות נדל"ן למעלה מ-15 מיליון שקל מאת ק. פסגות, אשר בחלקם הגדול אינם קשורים כלל וכלל לפעילות שנעשתה עבור ק. פסגות בקשר עם הפרויקט", צוין בבקשה. "למעשה, הואיל ואל קופתה של ק. פסגות הוזרמו כספים רבם מאת רוכשי יחידות, השתמשו חיים וח.ט פסגות נדל"ן בקופתה של ק. פסגות כקופתם שלהם ועשו בהם כבתוך שלהם ולצורכיהם שלהם".

חזי חיים חזי חיים חזי חיים

נוכח חובותיהם המשותפים של חזי חיים ושל ח.ט פסגות נדל"ן כלפי ק. פסגות, עולה חשש כבד להברחת נכסים ולהתנער מחובותיהם כלפי ק. פסגות. על כן מבקש ברגרזון מבית המשפט כי צו הקפאת ההליכים שחל על ק. פסגות, יחול גם על חברת ח.ט פסגות נדל"ן, לרבות תפיסת חזקה בחברה, בכספיה חשבונותיה ונכסיה.

לפני חודש קבע בית המשפט כי חברת ק. פסגות שבבעלות חזי חיים ושמעון אייזנברג, היא חדלת פירעון, ומינה את עו"ד שאול ברגרזון כנאמן זמני לחברה. כמו כן, החברה ששיווקה פרויקט משרדים באשדוד בשם "My Office" במסגרת קבוצת רכישה, סיבכה את 400 חברי הקבוצה שרכשו יחידות משרדים בפרויקט שבנייתו נעצרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות