אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהשופטת מיכל אגמון-גונן ועד לעו"ד עופר ברטל: פורסמו המועמדים לפרקליט המדינה

מהשופטת מיכל אגמון-גונן ועד לעו"ד עופר ברטל: פורסמו המועמדים לפרקליט המדינה

בתום ישיבתה הראשונה פרסמה הוועדה לאיתור מועמדים את שמות כל המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה. בוועדה אומרים כי "על המועמד להיות בעל יושר אישי ואינטלקטואלי, ובעל רמה מקצועית גבוהה ביותר ומנהיגות משפטית". בין המועמדים עו"ד רונית לירן-שקד הידועה בשירי הקורונה והתומכת לכאורה בחיסון עדר: "שימי ידך בידי אני אדביק אותך ואת אותי"

17.11.2020, 14:43 | טובה צימוקי, ynet
הוועדה לאיתור מועמדים למשרת פרקליט/ת המדינה פרסמה בצהריים (יום ג') בתום ישיבתה הראשונה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה בירושלים את רשימת כל המועמדים לתפקיד.

 

בוועדה חברים היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד סיגל יעקבי, עורכת הדין רחל תורן שמשמשת נציגת עורכי הדין מקרב הציבור ונציג האקדמיה פרופ' אורן גזל אייל. מאז עזיבתו של פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, ממלא את מקומו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

החלטות ועדת האיתור יתקבלו ברוב של ארבעה חברים. פרקליט המדינה שעל מינויו תחליט הוועדה ימונה לשש שנים. ממשרד המשפטים נמסר כי הדיון היום הוקדש לקביעת סדרי עבודת הוועדה, ולקביעת התבחינים הרלוונטיים להערכת המועמדים השונים שהגישו את מועמדותם לנציבות שירות המדינה.

 

ישיבת הוועדה הראשונה, היום ישיבת הוועדה הראשונה, היום ישיבת הוועדה הראשונה, היום

 

 

בוועדה ציינו כי "על המועמד להיות בעל יושר אישי ואינטלקטואלי, ובעל רמה מקצועית גבוהה ביותר ובקיאות בתחומי דיני העונשין ובתחומי המשפט החוקתי והמנהלי". עוד ציינו כי הוא צריך להיות "בעל תכונות אישיות של מנהיגות משפטית ושל יכולת ארגון של המערכת שעליה הוא מופקד".

 

הוועדה החליטה לזמן לריאיון את כל מגישי המועמדות, שנמצאו עומדים בתנאי הסף. בין המועמדים הללו נמנים שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב מיכל אגמון-גונן ושופט המחוזי בתל אביב ירון לוי, פרקליט מחוז חיפה עו"ד עמית איסמן, עו"ד שלמה (מומי) למברגר שהוא המשנה לפרקליט המדינה וסגן ראש המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, עו"ד משה סעדה, שנחשב לאופוזיציונר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

אחת מהמועמדים היא עו"ד רונית לירן-שקד, הידועה בכתיבת "שירי קורונה" ותומכת לכאורה בחיסון עדר. בחשבון הפייסבוק שלה נוהגת לירן-שקד לפרסם פוסטים שבהם היא מבקרת בחריפות את החלטות הממשלה ומשרד הבריאות בכל הנוגע למשבר הקורונה, ומעלה תמונות בעד נקיטה במדיניות של חסינות עדר. באחד הפוסטים היא כתבה שיר על-בסיס השיר "שימי ידך בידי": "שימי ידך בידי, אני אדביק אותך ואת אותי", כתבה.

זו רשימת המועמדים המלאה לתפקיד פרקליט המדינה, לפי סדר א'-ב':

1. השופטת מיכל אגמון-גונן

2. עו"ד עמית איסמן

3. עו"ד אייל בסרגליק

4. עו"ד עופר ברטל

5. עו"ד טלי גוטליב (בכפוף להשלמת מסמכים)

6. השופט ירון לוי

7. עו"ד רונית לירן-שקד

8. עו"ד שלמה למברגר (המשנה לפרקליט המדינה)

9. עו"ד משה סעדה

10. עו"ד אלי פוקסברומר

11. עו"ד יעל תותחני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות