אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובי מימון ימשיך לחכות למנכ"ל: אריאל יוצר יוכל להיכנס לתפקידו בישראמקו רק במאי צילומים: אוראל כהן, יואב דודקביץ

פרסום ראשון

קובי מימון ימשיך לחכות למנכ"ל: אריאל יוצר יוכל להיכנס לתפקידו בישראמקו רק במאי

בית המשפט המחוזי בירושלים, קבע כי סגן הממונה על התקציבים לשעבר יוכל להתחיל לעבוד בישראמקו שבשליטת קובי מימון , רק לאחר 9 חודשי צינון ודחה את הבקשה של יוצר לקצר את הצינון ל-50 יום שהסתיימו בפועל כבר בספטמבר. יוצר: "עמדת הנציבות תהווה בעיה מהותית בהמשך ההעסקה שלי בחברה. אני בספק אם הם יוכלו להמתין כל כך הרבה זמן"

17.11.2020, 15:38 | עמרי מילמן ותומר גנון

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כוועדת ההיתרים קבע כי סגן הממונה על התקציבים לשעבר אריאל יוצר יוכל להכנס לתפקידו בישראמקו שבשליטת קובי מימון רק בחודש מאי, לאחר 9 חודשי צינון ודחה את הבקשה של יוצר לקצר את הצינון ל-50 יום שהסתיימו בפועל כבר בספטמבר.

קראו עוד בכלכליסט

בהחלטה ציינו חברי הוועדה כי "לטעמנו, מכלול התפקידים בהם כיהן טמן בחובו פוטנציאל משמעותי לקבלת החלטות בתחומים אלה שיש להן השלכה כלכלית רבת היקף ומראית עין הציבורית מחייבת קביעת תקופת צינון שתמתן את החשש מפגיעה באותה מראית. בנוסף, כפי שציינו לעיל, הפן השני של הוראת הצינון נועד למנוע חשש לניצול השפעתו של הפורש במקום עבודתו הקודם, לאחר הפרישה, לקידום ענייניו של הגוף אליו בכוונתו לעבור". עוד ציינו, כי "קיימת מעטפת רחבה יותר של חששות כאשר מדובר בעובד בכיר שצבר מכוח תפקידו הציבורי היכרויות וקשרים אישיים בגופי ממשל שמקום עבודתו החדש נזקק או עשוי להיזקק להחלטותיהם ועשוי להשתמש בהם לצורך זה. מעטפת זו מחייבת מדיניות מצמצמת ודווקנית בכל הנוגע למתן היתרים על ידי הוועדה".

מימין בעל השליטה בישראמקו קובי מימון והמנכ"ל המיועד אריאל יוצר, צילומים: אוראל כהן, יואב דודקביץ מימין בעל השליטה בישראמקו קובי מימון והמנכ"ל המיועד אריאל יוצר | צילומים: אוראל כהן, יואב דודקביץ מימין בעל השליטה בישראמקו קובי מימון והמנכ"ל המיועד אריאל יוצר, צילומים: אוראל כהן, יואב דודקביץ

כזכור בתחילת ספטמבר ביקש יוצר לקצר את תקופת הצינון בטענה כי לא עסק בעניינה של ישראמקו מתוקף תפקידו כסגן הממונה על התקציבים האחראי על תחום הנדל"ן. זאת למרות ששותפות הגז ישראמקו נמצאת בשליטתו של קובי מימון שחולש על אמפריית נדל"ן באמצעות חברת נצבא ואיירפורט סיטי.

יוצר הודיע על פרישתו בסוף יולי וביקש לחשב את תקופת הצינון המקוצרת מיום הודעתו. בבקשת קיצור הצינון ציין יוצר באמצעות עורכי דינו אלון גלרט וינקי פפר ממשרד מיתר, כי "לא עסק באופן ישיר בתחום האנרגיה בכלל ובתחום חיפושי והפקת נפט וגז טבעי בפרט - תחום עיסוקה של ישראמקו". עוד הוסיף כי לא היה מוסמך להחליט או להמליץ על מתן זכות, ואף לא היה במעמד שבו קיים פוטנציאל להענקת זכות לישראמקו. החלטות שונות שקיבל, לא נגעו לשותפות ישראמקו באופן ישיר ולא יצרו לה הטבה או מתן זכות".

בסוף ספטמבר השיבה נציבות שירות המדינה לבקשתו של יוצר שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים כי תחילת עבודתו של סגן הממונה על התקציבים לשעבר אריאל יוצר באופן מיידי כפי ביקש "עלולה לפגוע בטוהר המידות בשירות המדינה ובתדמיתו בעיני הציבור".

תגובת הנציבות הביאה את יוצר באופן חריג להתייצב בפני בית המשפט ולהגיב לדברים שם אמר כי "אני הנחתי שתקופת הצינון לא תהיה 9 חודשים וכשהייתי בראיון בדירקטוריון של החברה כמובן שאמרתי שאתייעץ עם עורך דין ואעשה את הכל על פי הספר אך לאור מה שאני מכיר מהעבר אני מניח שפרק תקופת הצינון לא תהיה ארוכה מאוד. אני חושב שעמדת הנציבות תהווה בעיה מהותית בהמשך ההעסקה שלי בחברה כי מה שקורה היום בשוק הגז זה דרמות מאוד גדולות, ובחברה הזו אני בספק אם הם יוכלו להמתין כל כך הרבה זמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות