אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופרגז: הרווח הנקי ירד ב-18% ברבעון השלישי צילום: אלדד רפאלי

סופרגז: הרווח הנקי ירד ב-18% ברבעון השלישי

ההכנסות ירדו ב-8.5% ל-107 מיליון שקל; לפי החברה, מגיפת הקורונה הביאה לירידה בצריכת גז טבעי וגז בישול בתעשייה; ירידה זו התקזזה בחלקה עם העלייה שנרשמה בצריכת גז בישול במשקי הבית

17.11.2020, 19:17 | ליאור גוטמן

חברת האנרגיה סופרגז סיימה את הרבעון השלישי ברווח נקי של כ-10.16 מיליון שקל, ירידה של כ-18% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

סופרגז מנהלת שני תחומי פעילות: הראשון הוא שיווק, מכירה והפצה של גז בישול (גפ"מ) ומוצריו; והשני - שיווק ומכירה של גז טבעי, חשמל ואנרגיה. סופרגז היא גם הזכיינית של חלוקת הגז במרכז ובעמקים בחלוקה שווה עם שפיר הנדסה.

לפי החברה, מגיפת הקורונה הביאה לירידה בצריכת גז טבעי וגז בישול בתעשייה; ירידה זו התקזזה בחלקה עם העלייה שנרשמה בצריכת גז בישול במשקי הבית.

הכנסות החברה הסתכמו בכ-107 מיליון שקל, ירידה של כ-8.5% ביחס לרבעון השלישי אשתקד.

כפיר נבון , צילום: אלדד רפאלי כפיר נבון | צילום: אלדד רפאלי כפיר נבון , צילום: אלדד רפאלי

עלות המכירות ירדה בכ-13.5%, כאשר הוצאות ההנהלה והכלליות נשארו כמעט ללא שינוי, מה שהוביל את החברה לרשום רווח תפעולי של 17.3 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת 17.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מנגד, הוצאות המימון נטו רשמו עלייה מכ-277 אלף שקל לכ-3.75 מיליון שקל, ובחברה מסבירים זאת ב"השפעות שינוי מדד המחירים לצרכן ושער חליפין ברבעון לעומת הרבעון המקביל אשתקד".

במסגרת הדו"ח סופרגז נותנת ביטוי ראשון לשימוע של משרד האנרגיה - כפי שנחשף בכלכליסט, המדינה פרסמה שימוע במסגרתו תבחן האפשרות לבטל חובת התקנה של מערכות גז בישול בבתים חדשים, החל משנת 2023. המדינה פרסמה היום שהיא מצפה לקבל את הערות הציבור עד 15 בדצמבר 2020, כאשר מניית סופרגז ירדה מאז הפרסום בקרוב ל-6%.

בסופרגז טוענים בדו"ח כי "החברה בוחנת את השלכות המסמך וצעדי משרד האנרגיה, אך להערכתה, בשלב זה, אם וככל שיבוצע שינוי בחקיקה בנושא זה, הדבר אינו צפוי להשפיע השפעה מהותית על פעילותה בשנים הקרובות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות