אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קילל והתנצל: ביהמ"ש הורה לבורסת היהלומים להפסיק מיידית השעייתו של יהלומן ותיק צילום: אוראל כהן

קילל והתנצל: ביהמ"ש הורה לבורסת היהלומים להפסיק מיידית השעייתו של יהלומן ותיק

אמנון מאיר הושעה לשלושה חודשים לאחר שקילל חבר בורסה; הוא התרעם על כך שלאסיפה כללית של בורסת היהלומים הגיע ח"כ ניר ברקת, שנשא לטענתו נאום בעל גוון פוליטי; בא כוחו: "ביהמ"ש מנע סיכול ממוקד מצד הבורסה כלפי יהלומן שמצוי באופוזיציה"

17.11.2020, 20:22 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה להפסיק באופן מיידי את השעייתו של היהלומן הוותיק אמנון מאיר מחברותו בבורסה ליהלומים; זאת, לאחר שהושעה ממנה לשלושה חודשים לאחר שקילל חבר בורסה אחר והתנצל. השופטת חנה פלינר הורתה כי חברותו של מאיר תחודש החל מהיום למרות שהושעה מהבורסה עד ה-21 בינואר.

מאיר הגיש לאחרונה תובענה נגד בורסת היהלומים ובקשה לצו מניעה במסגרתן טען כי הביע תרעומת על כך שלאסיפה כללית של בורסת היהלומים הגיע ח"כ ניר ברקת, מבלי שהדבר היה על סדר היום של הישיבה, ונשא לטענתו נאום בעל גוון פוליטי. מאיר ציין כי אין מקום להביא פוליטיקאים לצורך קידום מסעי בחירות באסיפות הכלליות של הבורסה. אחד מחברי הבורסה ניסה להשתיק את מאיר ולהוציא אותו מהאולם. מאיר נפגע מאוד מכך והגיב ספונטנית: "לך תזדיין".

יום למחרת מאיר התנצל על דבריו בפני אותו חבר בורסה והאחרון מחל לו. בהודעת ההתנצלות ששלח בווטסאפ כתב מאיר לחבר הבורסה אותו קילל: "אני מעוניין להתנצל בפניך מקרב ליבי על המילים שנפלטו מפי במצב של עידנה דה ריתחה. איני אדם אשר נוהג לנבל את פי ומעולם לא קרה לי שנתקלתי בסיטואציה כזו מביכה מצידי, אך כשדברים כאלה קורים התנצלות אינה מילה גסה בעיניי אלא מעלה, במקרה זה במיוחד כשמדובר באדם אשר יכול להיות אבי".

למרות זאת הוגשה נגד מאיר תלונה על ידי מנהל הביטחון של הבורסה, והוא הועמד לדין. הנהלת הבורסה השעתה אותו ל-3 חודשים והטילה עליו קנס של 500 דולר. זאת לאחר שקבעה כי התנהג באופן שאינו הולם חבר בורסה.

מאיר טען בפני בית המשפט באמצעות עו"ד אילן בומבך כי "מדובר בעונש כבד של השעיה חסרת תקדים ובלתי מידתית שניתן על מנת למנוע ממאיר להתמודד בבחירות הקרובות (בסוף דצמבר, ל"ד) לתפקיד בהנהלה של הבורסה. מאיר ידוע כאיש אופוזיציה שכותב פוסטים בפייסבוק בגנות ההנהלה הנוכחית".

עוד טען כי הוא "חבר בורסה מזה כ-29 שנה, ואינו מכיר מקרה אחד בו על עבירה דומה נפסק עונש דומה בחומרתו או שאף מישהו הועמד לדין עקב כך". 

הבורסה ליהלומים, צילום: אוראל כהן הבורסה ליהלומים | צילום: אוראל כהן הבורסה ליהלומים, צילום: אוראל כהן

מנגד, בורסת היהלומים שללה את טענות מאיר באשר למניעים זרים או פסולים. עוד טענה כי הענישה התקבלה בהתאם לתקנות במוסדות השיפוט שלה.

השופטת פלינר קבעה כי "אמת נכון הדבר, השעיית מאיר כבר נכנסה אל הפועל. עם זאת סבורה אני כי זהו המקרה בו יש להורות על מתן צו מניעה זמני המונע את המשך ביצוע העונש מכאן ולהבא".

אילן בומבך, צילום: ראובן קפוצ אילן בומבך | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי אילן בומבך, צילום: ראובן קפוצ

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של מאיר, מסר בתגובה: "ביהמ"ש המחוזי מנע הערב סיכול ממוקד מצד הבורסה כלפי יהלומן שמצוי באופוזיציה להנהלה. הבורסה נהגה כלפיו באופן מפלה ולא סביר כאשר הענישה אותו באופן לא מידתי וזאת כדי לא לאפשר לו להתמודד בבחירות להנהלת הבורסה".

מהבורסה ליהלומים נמסר בתגובה: "נלמד את תוכן ההחלטה ונשקול את צעדינו בהתאם. יש לזכור כי התיק קבוע לדיון עניני לחודש אפריל ובמועד זה נשמיע עמדתנו בפני בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות