אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר מציעה למשקיעים לרכוש 20% מזכויות השימוש ברשת הסיבים האופטיים צילום: יח"צ

פרטנר מציעה למשקיעים לרכוש 20% מזכויות השימוש ברשת הסיבים האופטיים

החברה בוחנת אפשרות לקבל הצעות משותפים פוטנציאליים לרכישת עד 20% מזכויות השימוש ברשת הסיבים, שיועברו לשותפות חדשה, שתתמקד בהחכרת התשתית לחברות מתחרות דרך השוק הסיטונאי; התשתית של פרטנר מגיעה ליותר מ-657 אלף משקי בית

18.11.2020, 09:57 | אביאור אבו

פרטנר הודיעה הבוקר (ד') כי בעקבות פניות שהתקבלו ממספר משקיעים פוטנציאליים היא בוחנת אפשרות לקבל הצעות משותף או שותפים פוטנציאליים לרכישת עד 20% מזכויות השימוש ברשת הסיבים האופטיים העצמאית למשקי בית הקיימת והעתידית של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הפניה יצאה היום על ידי זרוע בנקאות ההשקעות של חברת MNS Consulting ודיסקונט קפיטל. הוצאות ההקמה, התפעול, השדרוג והתחזוקה של הרשת ימשיכו להתבצע על ידי פרטנר, ובמקביל תוקם שותפות חדשה שתתמקד במכירת הזכויות לחברות אחרות ולפרטנר עצמה.

פריסת סיבים אופטיים של פרטנר, צילום: יח"צ פריסת סיבים אופטיים של פרטנר | צילום: יח"צ פריסת סיבים אופטיים של פרטנר, צילום: יח"צ

במילים אחרות, פרטנר תאפשר לחברות מתחרות לחכור את התשתית שלה דרך השוק הסיטונאי ולהציע אותה ללקוחות, כמו שמאפשרות כיום חברות התשתית האחרות: בזק, HOT ו-IBC. גם פרטנר עצמה תתחייב לרכוש קווים מהשותפות.

פרטנר ניהלה בעבר שיחות עם חברת הסיבים האופטיים IBC, אך אלה לא צלחו ולאחרונה הודיעה HOT כי היא נכנסת כשותפה ב-IBC, בה שותפה גם סלקום, בעסקה שנבחנת בימים אלה אצל הרגולטור. עסקה אחרת שנפלה היא רכישתה של פרטנר על ידי HOT. כך, נוצר מצב ש-HOT, סלקום ו-IBC חברו יחד להשקעה משותפת בפריסת סיבים אופטיים, ופרטנר נשארה עם נטל ההשקעה לבדה. חברה נוספת שפורסת סיבים היא בזק. על פי דיווחי פרטנר לרבעון השני של השנה, החברה מגיעה עם תשתית הסיבים ליותר מ-657 אלף משקי בית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות