אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעה ראשונה של קרן הון סיכון ישראלית בחברה מהאמירויות צילום: באדיבות Fenix

השקעה ראשונה של קרן הון סיכון ישראלית בחברה מהאמירויות

מניב מוביליטי משקיעה 3.8 מיליון דולר בחברה הסטארט-אפ פניקס המתמחה בתחום של קורקינטים ממונעים במזרח התיכון. בעקבות ההשקעה יצטרף מייקל גרונוף לדירקטוריון של חברת הסטארט-אפ האמיריתית

18.11.2020, 14:07 | מאיר אורבך
קרן ההשקעות הישראלית מניב מוביליטי משקיעה בחברת פניקס (Fenix) האמריתית 3.8 מיליון דולר בסבב סיד. זו השקעה ראשונה של קרן הון סיכון ישראלית בחברה באמירויות. פניקס היא חברת סטארט-אפ צעירה שמתמחה בתחום של קורקינטים ממונעים במזרח התיכון.

קראו עוד בכלכליסט

פניקס האמירתית הוקמה ב-2019 על ידי Jaideep Dhanoa ו-IQ Sayed, וזו החברה השלישית שהקימו שני היזמים לאחר שהיו שותפים מייסדים בחברת CIRC ובכירים בחברת Careem. פניקס תשיק את פעילותה באבו אבי ומשם תתרחב לכל האמירויות ומדינות נוספות במפרץ בחודשים הקרובים. החברה מתכוונת להיכנס לשוק עם צי הקורקינטים הגדול ביותר באזור. בעקבות ההשקעה יצטרף מייקל גרונוף ממניב מוביליטי לדירקטוריון של חברת הסטארט-אפ האמיריתית.

בשיחה עם כלכליסט מספר Jaideep Dhanoa על ההשקעה בחברה: "פינקס מתמקדת במיקרו-מוביליטי במזה"ת. ההשקה של השירות שלנו תחל באבו דאבי, שתהיה העיר הראשונה שתצוייד בכמה אלפי כלים. אנו חשים שיש כאן הזדמנות גדולה למיקרו-מוביליטי במזה"ת". על אפשרות הכניסה לישראל אמר: "אני לא רואה מגבלות לאן ניכנס בעתיד וישראל היא אחד השווקים הפעילים בתחום. כרגע אנו ממוקדים באמירויות".

"זו זכות גדולה מאוד עבורי להיות חלק מההשקעה הראשונה של קרן ישראלית ואני מאוד רוצה לעבוד עם המשקיעים הגדולים ביותר בתחום. אנחנו רוצים ליצור יותר יזמויות באזור שלנו, בנייה של אקוסיסטם דורשת הרבה הצלחות וישראל יכולה מאוד לתרום לנו בנושא. זה מאוד חשוב לכלכלה כאן. ההשקעה הזו לא יכלה לקרות לפני חצי שנה וזה מאוד מרגש", אמר.

 
קורקינט של Fenix , צילום: באדיבות Fenix קורקינט של Fenix | צילום: באדיבות Fenix קורקינט של Fenix , צילום: באדיבות Fenix

מייקל גרונוף, שותף ומייסד במניב מוביליטי סיפר לכלכליסט על החיבור עם פניקס: "זמן קצר אחרי ההסכמות בין ישראל לאמירויות תכננתי לטוס ולבקר באיחוד ואז הגיעה הפניה. היו לנו המון שיחות עומק על הפוטנציאל של המודל באזור והחלטנו להשקיע השקעת סיד בחברה, זה היה נראה מאוד טבעי לנו. אנחנו משקיעים בהרבה חברות בתחום ותחום התחבורה החשמלית שמאוד קרוב לליבנו. אני מאוד נרגש מההשקעה שלנו באמירויות. ההשקעה החדשה היא כה קרובה עם קונטקסט מאוד חשוב שיכולה לשנות את פני האזור".

"האתגרים וההזדמנויות של תחום המוביליטיי חוצים גבולות - למניב יש כיום חברות פורטפוליו בשש מדינות. כשמדובר במציאת דרכים בטוחות, משתלמות ונקיות להעביר אנשים ברחבי ערים, אותן מערכות פתרונות חלות על תל אביב, לונדון - או אבו דאבי. אנו שמחים להיות הקרן הישראלית הראשונה שהשקיע בחברת טכנולוגיה באיחוד האמירויות. אנו רואים פוטנציאל עצום באזור המפרץ כשוק חדש למיקרו-ניידות והתרשמנו להפליא מהצוות בפניקס ומהדחף שלהם לשנות את עתיד הניידות ברחבי האזור."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות