אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט מסכמת רבעון: ירידה ברווח הנקי, זינוק בחובות הבעייתיים של הלקוחות צילום: Andrew Harrer

ישראכרט מסכמת רבעון: ירידה ברווח הנקי, זינוק בחובות הבעייתיים של הלקוחות

הרווח הנקי נחתך ב-26.5% ברבעון השלישי ל-61 מיליון שקל; זינוק של 81% במחיקת חוב הובילו להפסדי אשראי ולגידול בהוצאות; מחזורי הפעילות בכרטיסי האשראי ירדו ב-4.9% בעקבות הסגר, ובחברה מעריכים כי תירשם ירידה במחזורים גם ברבעון הרביעי; בסוף החודש ייבחר יו"ר חדש במקום אייל דשא שהודיע באחרונה על עזיבה

18.11.2020, 10:43 | נעמי צורף
חברת כרטיסי האשראי ישראכרט פרסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי, שהושפעו ממשבר הקורונה והסגר השני. החברה, בניהולו של רון וקסלר, מסכמת את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של 61 מיליון שקל המשקף ירידה של 26.5% ביחס לנתוני הרבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הנסיגה ברווח נובעת מירידה במחזורי כרטיסי האשראי של החברה ומגידול בהפרשות להפסדי אשראי. מחזור העסקאות בכרטיסי אשראי ברבעון השלישי של 2020 ירד בכ-4.9% לעומת הרבעון המקביל לכ-42.5 מיליארד שקל.

כרטיסי אשראי של ישראכרט, צילום: Andrew Harrer כרטיסי אשראי של ישראכרט | צילום: Andrew Harrer כרטיסי אשראי של ישראכרט, צילום: Andrew Harrer

בישראכרט מציינים כי הירידה במחזור העסקאות ברבעון השלישי של שנת 2020 התעצמה במיוחד במהלך הסגר השני במשק החל מהמחצית השנייה של חודש ספטמבר 2020. להערכת החברה, מחזור העסקאות בכרטיסי אשראי ברבעון הרביעי של שנת 2020 גם צפוי להיות נמוך ביחס לרבעון המקביל.

דבר נוסף שהעיב על דוחות החברה הוא גידול בהוצאות בגין הפסדי אשראי שהסתכמו ברבעון זה בכ-57 מיליון שקל, עלייה של 11% לעומת הרבעון המקביל. ראוי לציין כי חלק מרכזי מההפרשות הן מחיקות של חוב בעייתי: המחיקות נטו עמדו ברבעון השלישי על 49 מיליון שקל, זינוק של 81.5% לעומת הרבעון המקביל אז עמדו המחיקות על 27 מיליון שקל.

עוד מדווחת החברה כי לצד הירידה בפעילות, היא גם ביצעה צמצום בהוצאותיה: הוצאות התפעול ברבעון השלישי של שנת 2020 ירדו בכ-9% והסתכמו בכ-189 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות תפעול בסך של כ-207 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הנסיגה בהוצאות התפעול נבעה בעיקר מהירידה במחזורי הפעילות בכרטיסי אשראי, ומגורמים נוספים כגון ירידה בתשלומים לארגונים בינלאומיים בעקבות הקיטון בתיירות.

התשלומים לבנקים ברבעון השלישי של שנת 2020 ירדו בכ-15% לכ-61 מיליון שקל, בהשוואה לכ-72 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הנסיגה בתשלומים לבנקים נבעה גם היא בעיקרה מהירידה במחזורי הפעילות בכרטיסי אשראי ומירידה בשיעור העמלה הצולבת.

בסוף החודש יבחרו בעלי המניות של החברה דירקטורים חדשים, ומתוכם גם ייבחר היו"ר החדש, במקום אייל דשא שהודיע באחרונה על עזיבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות