אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסיושי סון על נוימן: "הוא בחור חכם ואגרסיבי שעשה כמה טעויות"

מאסיושי סון על נוימן: "הוא בחור חכם ואגרסיבי שעשה כמה טעויות"

התבטאות נדירה של מנכ"ל סופטבנק על מייסד WeWork אדם נוימן: "אני עדיין אוהב ומכבד אותו ובטוח שהוא ישוב ויעשה דברים גדולים בהמשך חייו, אבל אנחנו ספגנו הפסד גדול של מיליארדים בהשקעה ב-WeWork וזו הטעות שלי". נוימן תבע את התאגיד ואת סון על שנסוגו מתשלום 3 מיליארד דולר לבעלי המניות ועובדי החברה

18.11.2020, 10:44 | סופי שולמן

"אדם עשה טעות. הוא בחור חכם, הוא הודה שעשה כמה טעויות", כך בהתבטאות נדירה תיאר אתמול מאסיושי סון העומד בראש קבוצת ההשקעות סופטבנק את אדם נוימן, מייסד WeWork הישראלי 

קראו עוד בכלכליסט

הדברים נאמרו בראיון לעיתונאי אנדרו רוס סורקין בכנס "dealbook" של ניו יורק טיימס, כאשר ברקע מתנהל בין נוימן לסון תביעת ענק. "אני חושב שהוא חכם ואגרסיבי, בעל יכולות, יכול לשכנע אנשים ומנהיג טוב. כל בן אנוש עושה טעויות. בסיכום הכולל אני אחראי חלקית לטעויות שלו. אני עדיין אוהב ומכבד אותו ובטוח שהוא ישוב ויעשה דברים גדולים בהמשך חייו. אני מאמין גדול בכך שיום אחד הוא מאוד יצליח ויגיד שלמד הרבה מהחיים הקודמים שלו. אבל אנחנו ספגנו הפסד גדול של מיליארדים בהשקעה ב-WeWork וזו הטעות שלי. למזלי היו לנו להיטים אחרים כך שבשורה התחתונה אנחנו עדיין מורווחים", סיכם סון.

אדם נוימן ומאסיושי סון אדם נוימן ומאסיושי סון אדם נוימן ומאסיושי סון

בימים אלה ממש מתנהלת התביעה שהגיש נוימן נגד סון וסופטבנק על כך שנסוגה מתשלום של 3 מיליארד דולר לבעלי מניות ועובדי WeWork שעליו התחייבה במסגרת הארגון מחדש בחברה לאחר שכמעט וקרסה בשנה שעברה. סופטבנק, בעלת המניות הגדולה בחברת חללי העבודה שהשקיעה בה 18.5 מיליארד דולר על פי הערכות, חתמה על הסכם חילוץ כוללת של 9.5 מיליארד דולר באוקטובר 2019. זאת לאחר שהנפקת החברה בוול סטריט לא יצאה לפועל עם חשיפת הפסדיה האדירים בתשקיף ההנפקה ובעיות במודל העסקי כמו גם התנהלותו של נוימן שכללה, בין היתר, עדויות לשימוש בסמים.

בבקשה לגילוי מסמכים שהוגשה לבית המשפט בדלוואר מופיעות התכתבויות בהודעות טקסט בין סון לבין מרסלו קלורה, יו"ר WeWork שהובא לחברה לפני שנה לאחר הדחתו של נוימן. באחת מהן כותב סון "זה יהיה מצויין לדחות את סגירת המכרז (לרכישת מניות - ס.ש) השתמש בכל תירוץ כדי להצדיק את זה (של 3 מיליארד דולר)". קלורה עונה לסון: "אוקיי אשתמש ב'הגבלים עסקיים'. אני משפר את היכולות שלי במציאת תירוצים כמו מישהו שאני מכיר". בהודעת החברה שיצאה באפריל האחרון על ביטול המכרז לרכישת מניות אכן נקבה סופטבנק בנימוק של היעדר אישור מהגבלים עסקיים.

הערב אמור להתקיים דיון בתביעה על בסיס המסמכים החדשים, בה טוען נוימן כי סון ואנשיו הכשילו במכוון את רכישת מניות WeWork ממנו ומעובדים נוספים בחברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות