אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובינהוד שוקלת יציאה להנפקה, כבר ברבעון הראשון של 2021 צילום: גוגל פליי

רובינהוד שוקלת יציאה להנפקה, כבר ברבעון הראשון של 2021

בבלומברג מדווחים שהחברה המפעילה את פלטפורמת המסחר הפופולארית מחפשת בנקאים להתייעצות על הנפקה אפשרית בניו יורק; בסבב הגיוס האחרון שנערך בספטמבר הוענק לרובינהוד שוי של 11.7 מיליארד דולר

18.11.2020, 11:07 | שירות כלכליסט

פלטפורמת המסחר המקוון רובינוד מרקטס (Robinhood Markets) מחפשת בנקאים להתייעצויות לקראת הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) שמתוכננת לכל המוקדם כבר לרבעון הראשון של 2021, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג.  

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, בבלומברג מציינים כי החברה עוד שוקלת את האפשרויות העומדות בפניה ועשויה להחליט בסופו של דבר לא לבצע את ההנפקה. מרובינהוד לא התקבלה תגובה. 

החברה, שהוקמה ב-2013 גייסה 660 מיליון דולר בסבב גיוס הון שנערך בספטמבר, שהעניקו לה הערכת שווי של 11.7 מיליארד דולר. בין המשקיעים נכללו אנדרסין הורוביץ וסקוויה. הפלטפורמה זוכה לפופולאריות בעיקר בקרב משקיעים צעירים ומאגר הלקוחות שלה התרחב ל-13 מיליון בחודש מאי.

ולאד טנב, ממייסדי החברה, סיפר בריאיון כי המשקיעים הצעירים, שבקיאים בטכנולוגיה היו פעילים במיוחד מאז פרוץ הקורונה, ואף השקיעו את המענקים הממשלתיים שקיבלו. "הלקוחות של רובין הוד רואים בתנודתיות ובירידות בשווקים כהזדמנות ריכשה, שכן הם מבינים שהם רק מתחילים את מסע ההשקעות שלהם", הסביר.

אולם החברה גם נתקלה בכמה מהמורות, כולל חקירה בחשד להונאה שבה פצחה רשות ני"ע האמריקאית (SEC) לאחר שלא דווחו עסקאות עם סוחרים. החברה גם סבלה מכשלים טכניים, שהובילו לקוח בן 20 להתאבד לאחר שחשב שהפסיד 700 אלף דולר בעסקה ממונפת. 

אפליקציית רובינהוד, צילום: גוגל פליי אפליקציית רובינהוד | צילום: גוגל פליי אפליקציית רובינהוד, צילום: גוגל פליי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות