אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם זה הזמן הנכון לרכוש דירה? צילום: אבני דרך

האם זה הזמן הנכון לרכוש דירה?

על אף משבר הקורונה אנו עדים כיום לגאות בענף הנדל"ן ועליה מגמתית במספר רוכשי הדירות. עם גלי המכירות מגיעים גם גלי המבצעים שמושכים משקיעים, משפרי דיור וזוגות צעירים לקנות דירות בפרויקטים מגוונים ואיכותיים ברחבי הארץ

18.11.2020, 12:33 | בשיתוף אבני דרך

על אף משבר הקורונה, במהלך החודשים האחרונים מסתמנת עליה חיובית במספר רוכשי הדירות בישראל. באוגוסט האחרון לדוגמה, נרשם שיא של 3 שנים ברכישת דירות עם למעלה מ-10,000 דירות שנרכשו על ידי הציבור. ממוצע דומה לזה נשמר גם בחודשים האחרונים, ומהווה עליה של עשרות אחוזים לעומת מצב השוק בשנת 2019.

להערכת מומחים מדובר בעליה אופטימית בביקוש הנובעת ממספר סיבות:

● חלון זמן בין סגרים – משקיעים ורוכשים רבים מנצלים את מרווח הזמן בין סגר לסגר לבדיקת ההיצע בשוק וביצוע עסקאות שנדחו מתקופת הסגר הראשון והשני.

● עליית מחירים עתידית – עם חיסון הולך וקרב למגפת הקורונה המשקיעים ורוכשי הדירות חוששים ובצדק שמחירי הדירות יעלו במהלך 2021 כשהשוק ישוב לשגרה.

● חוסר היצע בקרקעות לשוק החופשי בשנים האחרונות.

● ההפחתה האחרונה של מס הרכישה לרוכשי דירה שנייה להשקעה מ-8% ל-5%.

● תנודתיות בשוק ההון – אנשים מעדיפים למשוך כספים מהבורסה ומקרנות ומשקיעים אותם בנדל"ן שנחשב יציב יותר משוק ההון.

● מבצעים מגוונים והנחות אטרקטיביות מצד חברות הנדל"ן לרוכשי דירות.

עידוד רכישה בקרב משקיעים וזוגות צעירים

תמהיל הרוכשים כיום מגוון וכולל זוגות צעירים שחלקם מעוניינים לממש את זכאותם במסגרת המחיר למשתכן, משפרי דיור ששואפים לקנות דירה גדולה יותר למשפחה המתרחבת, ומשקיעים שונים כגון פנסיונרים המעוניינים לייצר לעצמם הכנסה קבועה ויציבה משכר דירה.

בפלח שוק של זוגות צעירים נראה שרובם מוכנים כיום לרכוש דירה אך מאותגרים בנושא המימון, וחברות נדל"ן מובילות מוכנות לסייע להם בדרכים שונות. לדוגמה חברת אבני דרך הפועלת מזה 10 שנים וצברה לעצמה שם ומוניטין בקרב משקיעים רבים, חרטה על נס דגלה לסייע לכל משפחה ישראלית ובעיקר לזוגות צעירים להשיג דירה ובית איכותי במחיר נגיש לכל כיס. כשמגיע זוג צעיר שחסר להם חלק מההון הראשוני לרכישת דירה, באבני דרך שמחים לייעץ להם בנושא משכנתא ולהציע להם פתרונות יצירתיים כגון הלוואת קבלן. הדבר החשוב מבחינתם הוא להיות קשובים לרחשי הלב של ציבור הרוכשים ולהקנות להם שקט נפשי וביטחון בדרך להגשמת החלום.

בזכות גישתם וניסיונם מכרה החברה רק בחודשיים האחרונים מעל 150 דירות במגוון רחב של פרויקטים מבוקשים בכל רחבי הארץ: באר שבע, טבריה, אלפי מנשה, חריש, עפולה, בית-אל, חולון, רמת-גן, לוד, בית-שמש ותל-אביב.

באר שבע הפכה לבירת ההשקעות של הדרום

באר שבע הפכה למטרופולין ומעצמת נדל"ן לכל דבר ועניין, כשכ-13% מכלל הדירות שנרכשות בישראל ממוקמות בעיר הדרומית. מדי שנה ניתן לראות שמחירי השכירות וערך הדירות רק הולכים ועולים ולא בכדי, באר שבע מציעה כיום אפשרויות תעסוקה מגוונות, מוסדות השכלה איכותיים, ומוקדי תרבות ופנאי ממש כמו בתל אביב. אוניברסיטת בן גוריון מושכת עשרות אלפי סטודנטים, אקדמאים ואנשי סגל לגור בבאר שבע. מרכז הסייבר פארק גב ים נגב מושך צעירים הייטקיסטים מכל רחבי הארץ שמגיעים לעבוד בחברות כמו אלביט, Dell ועוד. תושבי הדרום גם הם מעדיפים הרבה פעמים לקנות דירה חדשה בבאר שבע כשדרוג לביתם הנוכחי או בתור השקעה קדימה וכשליש מהקונים מעדיפים להחזיק בנכס עד 6 שנים מיום הרכישה.

אחד הפרויקטים המדוברים ביותר בתקופה זו בבאר שבע נקרא "אודם על הפארק". 7 בניינים הפרושים על פני שני מתחמים וכוללים 168 יחידות בגודל 5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. השכונה מושכת התעניינות בקרב זוגות צעירים שחולמים לגדל את ילדיהם בפנינת טבע עירונית, עם שטחים ירוקים, בקרבת בתי ספר, שבילי אופניים וספורט, מרכזי בילוי ותעסוקה, ותחבורה ציבורית נגישה. כל הדירות בפרויקט מרווחות ומוארות, ונבנו בתכנון חכם ובסטנדרט גבוה תוך הקפדה על כל הפרטים הקטנים.

טבריה מסתמנת כמקום החם לנדל"ן בצפון

משקיעים מחפשים הזדמנויות להתקדם כלכלית בעזרת נדל"ן. אלו שקונים דירה להשקעה מחפשים בדרך כלל אחד או יותר מהבאים:

● יציבות ועליה מתונה במחיר הנכס לאורך השנים הקרובות

● אזור אטרקטיבי למחפשי שכירות או לרוכשים עתידיים

● דמי שכירות גבוהים

● אפשרות ל-AIRBNB

בדומה לבאר-שבע בדרום, כך טבריה בצפון הפכה למוקד נדל"ן פופולרי כשמחירי הדירות עלו בחמש השנים האחרונות בעשרות אחוזים. העיר נמצאת בתנופת פיתוח ובנייה אדירה, כולל הקמת תשתיות חדשות וחיזוק תשתיות קיימות, שיפור הנגישות לתושבים, והזדמנויות היי-טק במתחמים חדישים בצפון הארץ. בנוסף, השקעה בדירה בטבריה לא מחייבת מגורים אלא יכולה בנקל להפוך לדירת נופש ותיירות.

בטבריה ניתן למצוא כיום פרויקטים מגוונים ומעניינים, שניים מהם שייכים לחברת אבני דרך. הראשון, פרויקט "אל מול כנרת" כשמו כן הוא – צופה אל נופה המרהיב של ימת הכנרת הצלולים אל מול הר ארבל המתנשא ברקע. ניתן לרכוש כאן דירות 4-5 חדרים ופנטהאוזים מפנקים. פרויקט נוסף ששמו "השופטים 10" ממוקם בלב העיר, בשכונה שקטה ופסטורלית. זהו בניין בן 30 דירות שתוכנן ונבנה לפי ת"י 413, התקן המחמיר ביותר לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה. הדירות בשני הפרויקטים האלו מתאפיינים במפרט עשיר ותכנון אדריכלי חדשני שמושך התעניינות גבוהה.

מבאר שבע עד טבריה – ענף הנדל"ן לא נח לרגע , צילום: אבני דרך מבאר שבע עד טבריה – ענף הנדל"ן לא נח לרגע | צילום: אבני דרך מבאר שבע עד טבריה – ענף הנדל"ן לא נח לרגע , צילום: אבני דרך

מבצעים שוברי שוק גם במרכז הארץ

גל הרוכשים והמשקיעים לא פוסח גם על אזור המרכז והשרון. לדוגמה רק 15 דקות נסיעה מכפר סבא נבנה בימים אלו באלפי מנשה פרויקט אידיאלי למשפחות שמבקשות להתרחב בסטייל ולשמור על איכות חיים על רכס גבוה בעל אוויר נקי ונוף פתוח בקהילה נחשבת. הפרויקט כולל 20 מבנים ו-160 יחידות - דירות ,5 ו-6 חדרים, דירות גן ודופלקסים במחיר של החל מ 1,640,00 ש"ח לדירת 5 חדרים ענקית עם נוף מרהיב לגוש דן.

בפרויקט זה, כמו גם בפרויקטים נוספים של חברת אבני דרך נהנים הרוכשים מהטבות ומבצעים המסייעים בידם להשיג דירות איכותיות במחירי פריסייל של החל מ-990,000 ₪ ובתנאים נוחים המותאמים ליכולת התשלום של כל לקוח:

● מחירי פריסייל והנחות סוף פרויקט – בעוד שבדרך כלל מבצעי Pre-Sale מתכוונים למחיר נמוך לזמן מוגבל לפני שהיזם משווק את דירותיו לשוק הרחב - בחברת אבני דרך החליטו בצעד חסר תקדים להציע לציבור הנחות פריסייל גם בשלבי המכירה המתקדמים. בפרויקטים אחרים אפשר להנות מהנחות סוף פרויקט משמעותיות מאד.

● הטבות שכר דירה - הבטחת שכירות בחלק מהפרויקטים שמעודדת את הרוכשים למטרות השקעה, במסגרתה מי שקונה דירה מקבל הבטחת שכירות של- 3,000 - 4,000 ש"ח ל-2-3 שנים תלוי בפרויקט בין אם מצאו שוכר או לא מצאו שוכר.

● מקדמה נוחה והיתרה באכלוס - במסגרת המבצע יוכלו הרוכשים לשלם רק 15% מקדמה בעת חתימת החוזה ואת ה-85% הנותרים באכלוס.

עם התעוררותו המחודשת של ענף הנדל"ן וחזרתם של המשקיעים לשוק רוכשי הדירות, נהנים כיום הקונים מהטבות והנחות שלא כדאי לפספס כשלכל פרויקט ההטבה הבלעדית שלו.

שורה תחתונה - זה הזמן לקנות דירה.

לקבלת פרטים נוספים וצפייה במגוון הפרויקטים >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות