אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק קידוחים: זינוק של 143% בהכנסות ברבעון; הרווח הנקי ניתר ב-70% צילום: אלבטרוס

דלק קידוחים: זינוק של 143% בהכנסות ברבעון; הרווח הנקי ניתר ב-70%

שיא רבעוני של 1.3 מיליארד מ"ק בייצוא גז ברבעון בודד; הנתונים המעודדים של הרבעון ה-3 מובילים את דלק קידוחים לחלק דיבידנד של 65 מיליון דולר; החלוקה תתבצע בחודש הבא - במועד שקבוצת דלק (מחזיקה ב-54% מדלק קידוחים) ציפתה לו; עוד מדווחת החברה כי היא מחדשת את הניסיון שלה להיסחר גם בלונדון; המנכ"ל יוסי אבו: ״הייצוא מלוויתן הוביל לרבעון שיא"

18.11.2020, 11:43 | ליאור גוטמן

שותפות הגז דלק קידוחים פירסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי של השנה, עם שורה תחתונה מעודדת בדמות רווח נקי של 103 מיליון דולר. זאת, לעומת רווח נקי של 60 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, עלייה של כ-70%.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר השינוי, מקורו בעלייה בהכנסות החברה ממכירת גז לישראל, ירדן ומצרים, עם שיא רבעוני של 1.3 מיליארד מ"ק בייצוא גז ברבעון בודד. למעשה, הרווח הנקי של דלק קידוחים לשלושת הרבעונים הראשונים של השנה - כ-223 מיליון דולר - כמעט זהה לרווח הנקי השנתי שהושג בשנת 2019.

מאגר לווייתן, צילום: אלבטרוס מאגר לווייתן | צילום: אלבטרוס מאגר לווייתן, צילום: אלבטרוס

עיון בדיווחי דלק קידוחים מעלה שסך המכירות שלה (נטו, בניכוי תמלוגים) הסתכמו ברבעון בכ-234 מיליון דולר, זאת לעומת הכנסות נטו של 96 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, זינוק של כ-143%, שמיוחס כאמור למכירות הגז לשווקים השונים.

בשל הפעלת מאגר לוויתן, דלק קידוחים רשמה זינוק בהוצאות הפחת, ההפקה וההנהלה והכלליות (כ-87 מיליון דולר, עלייה של כ-84% לעומת רבעון שלישי של 2020). יחד עם זאת, הגידול בהכנסות הוביל לרישום רווח תפעולי של כ-163 מיליון דולר, עלייה של כ-176% לעומת רווח תפעולי של כ-59 מיליון דולר שנרשם בשנה שעברה.

הוצאות המימון נטו של השותפות רשמו אף הן זינוק והסתכמו בכ-60 מיליון דולר, זאת לעומת הכנסות מימון של כ-1.4 מיליון דולר בשנה שעברה. לטענת דלק קידוחים, העלייה מקורה בריבית בגין אגרות חוב ובגין התחייבויות לתאגידים בנקאיים, חלקם הוונו לטובת פרויקט לוויתן.

הנתונים המעודדים מובילים את דלק קידוחים לחלק דיבידנד של 65 מיליון דולר. החלוקה תתבצע בחודש הבא, בדיוק במועד שקבוצת דלק ציפתה לו.

לפי דו"חות קבוצת דלק לרבעון השני של השנה היא ציפתה לקבל מדלק קידוחים כ-135 מיליון שקל עד סוף השנה, ומאחר וכ-54% מדלק קידוחים מוחזקים על ידי קבוצת דלק, משמעות חלוקת הדיבידנד היא שקבוצת דלק תקבל כ-123 מיליון שקל, כאשר על פי ההערכות ברבעון האחרון של השנה תתבצע חלוקה נוספת שמחויבת בשל סגירת שנת המס, והיקפה כמחצית ממה שדווח הבוקר.

עוד מדווחת דלק קידוחים שהיא מחדשת את הניסיון שלה לעבור ולהיסחר גם בלונדון. מדובר ברעיון ותיק שצץ שנית, כאשר עיון בדו"ח מגלה ש|נכון למועד פרסום דוח זה, ממשיכה השותפות לבחון ולקדם, בין היתר, מתווים שונים לפיצול נכסי השותפות לצורך רישומם למסחר בבורסה זרה, ובכלל זאת מקיימת השותפות בחינה ראשונית של אפשרויות להעברת זכויות נפט נוספות לתאגיד זר אשר מניותיו תירשמנה למסחר ב- Market Main בלונדון, בדרך של רכישה, מיזוג או באופן אחר". ההערכות הן שהצלחת הנפקת לוויתן בונד, כניסתה של שברון וייצוא הגז ההולך וגדל למצרים, יאפשרו לחברה להגדיל את השווי הנסחר שלה בשווקים זרים.

״הייצוא מלוויתן הוביל את דלק קידוחים לרבעון שיא. חזון הייצוא האזורי מתגשם יום יום, שעה שעה - בהצלחה אדירה שעולה אף על הציפיות שלנו. העובדה הזו מחזקת את האמון של הגופים הפיננסים הבינ״ל בדלק קידוחים ובפרט בפרויקט ליוויתן. אנו נחושים להמשיך ליעדים הבאים ובראשם הרחבת פרויקט לוויתן ביחד עם שברון, שינוי מבני שיאפשר לחשוף נכסי השותפות לקהל משקיעים גלובלי והשלמת היציאה מפרויקט תמר", מסכם מנכ"ל השותפות יוסי אבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות