אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY2020

"נגיף הקורונה לא שיבש את הכל, אלא האיץ מגמות קיימות"

מייקל רוג'רס, מי שהיה ראש ה-NSA וכיום יועץ ל-Team8 הישראלית, אמר כי חברות - מקשת רחבה של מגזרים - משנות כיוון למודל מבוסס נתונים. לדעתו, המגמה תישאר גם בחלוף הקורונה

18.11.2020, 12:00 | עומר כביר

"נגיף הקורונה הוא הרבה פחות אירוע ששיבש את הפעילות העסקית של חברות וארגונים, והרבה יותר אירוע שהאיץ תהליכים קיימים" – כך אמר מייקל רוג'רס, ראש ה-NSA לשעבר ויועץ לקבוצת הסייבר הישראלית Team8, בוועידת Mind the Tech New York של כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

"נגיף הקורונה הוא פחות 'זה לגמרי שינה הכל', ויותר משהו שדווקא האיץ דברים וזירז מגמות שכבר היו קיימות בשוק. אם אני מסתכל על המגמות האלה, יש כמה דברים בולטים. ראשית, רואים חברות, כמעט בלי קשר למגזר בשוק, שמנסות להאיץ את המעבר לדיגיטל, או משלבות רכיב דיגיטלי במודלי העסקי הבסיסי שלהן. שנית, רואים שחברות מתמקדות באיך למקסם את כוח המידע. מנקודת מבטו של משקיע, אני מתעניין במה שיעזור לרתום את כוח הנתונים, כמו מחשוב קוונטי, בינה מלאכותית או תשתיות דור חמישי".

בתשובה לשאלת מנחה הכנס, עו"ד נמרוד קוזלובסקי מהרצוג-פוקס-נאמן ואוניברסיטת תל אביב, לגבי מה עושים עסקים שלא היו מוכנים לשינוי הזה, השיב רוג'רס: "רואים חברות רבות שמתחילות לשנות כיוון למודל מבוסס נתונים. אם הן היו בעיקר פיסיות ולא היתה להן פעילות דיגיטלית משמעותית, רואים באופן רחב, כמעט בכל המגזרים, את השינוי הזה. זאת המציאות של העולם שאנחנו חיים בו עכשיו. גם כשתיגמר המגפה, אני לא צופה שהמגמות האלה ישתנו".

שרית פירון, צילום: יונתן בלום שרית פירון | צילום: יונתן בלום שרית פירון, צילום: יונתן בלום

שרית פירון, שותפה מנהלת ב-Team8 Capital, קרן ההון סיכון של Team8, דיברה על המגזרים שזכו לחיזוק המשמעותי ביותר כתוצאה מהמגפה. "תחומי הטכנולוגיה הארגונית, סייבר, דאטה, תשתיות ענן ופינטק, קיבלו חיזוק או האצה בזכות הקורונה", אמרה פירון. "רק לאחרונה דיברתי עם מנכ"ל של אחד הבנקים הגדולים בעולם, והוא אמר שהם מתכננים להעביר את כל מוקדי השירות שלהם לענן. התוכנית היתה אמורה להימשך שלוש שנים, אבל בגלל הקורונה הם השלימו אותה בתוך שישה שבועות. זה דחף אותם להקים כוח משימה שבודק את כל התוכניות האחרות שלהם, כדי להאיץ את כל המעבר לעולם הדיגיטלי - דבר שהזין את הפעילות העסקית של כל הסטארט-אפים בתחומים שאנחנו משקיעים בהם.

"עוד דוגמה תהיה השקעה שלנו בחברה מעמק הסיליקון בשם SetSail, שיצרה פלטפורמה לשיפור התפוקה של אנשי מכירות. כמו כל סטראט-אפ, בתחילת המשבר נערכנו לנקיטה באמצעים שמרניים, כמו קיצוץ בהוצאות. אבל חודשיים-שלושה אחרי תחילת המשבר הבנו שאנחנו רואים עלייה בפעילות העסקית של החברה, כי הלקוחות שלה, תאגידי ענק, ראו את הפלטפורמה שלה ככזו שמסייעת בעבודה מרחוק ובאוטומציה. כמובן שיש גם צד אחר, כי כל החברות הגדולות, או לפחות חלקן, קיצצו בהוצאות שלהן, דבר שמשפיע לרעה גם על סטארט-אפים, אבל מבחינה כללית אנחנו בסדר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות