אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY2020

"הסכמי השלום יובילו לשיתופי פעולה רבים של מקורות עם מדינות המפרץ"

גלית ששון, מנהלת פרויקטים אסטרטגיים בחברת המים הלאומית, רואה בהסכמים אופק להרחבת הפעילות, לצד אימוץ מואץ של טכנולוגיות דיגיטליות

18.11.2020, 17:02 | ליאור גוטמן

"ניהול משאבי מים במדינה כמו ישראל זו משימה קשה, בשל המיקום הגיאוגרפי שלנו באקלים חצי-מדברי. תוסיף לכך שינויי אקלים, בצורת או גידול אוכלוסיה - ואלה, למעשה, האתגרים שלנו בחברת מקורות, באספקת מים לתושבי המדינה, ואנחנו עושים זאת באמצעות גמישות רבה בפעילות שלנו" - כך אמרה גלית ששון, מהנדסת בכירה, מנהלת פרויקטים אסטרטגיים בחברת המים הלאומית מקורות. הדברים נאמרו במסגרת ועידת Mind The Tech של כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

בהתייחסה למשבר הקורונה אמרה ששון, שקיים פוטנציאל גדול גם בתחום המים. "חלק מעובדי חברת המים, שמספקת את רוב המים לאזרחים, עברו לעבוד מהבית - כ-700 מתוך 2200 עובדים. זה הפך אותנו ליעילים יותר, וחלק מזה מקורו במהפכה הדיגיטלית. היום אפשר לעשות הכל באמצעות הסלולר, כולל לגלות ולתקן בעיות בהולכת המים".

ששון מספרת כי במקביל נהפכה מקורות עצמה לחברה שאינה משתמשת בנייר - משימה חשובה שחוסכת משאבים ושומרת על הסביבה. "זה מגיע עד לרמה של

משלוח הדו"חות לבורסה", היא ציינה.

גלית ששון גלית ששון גלית ששון

ששון הוסיפה כי השלב הבא יהיה שימוש בסיבים אופטיים וננו טכנולוגיה בצנרת, דבר שיאפשר למקורות לגלות בצורה מדויקת, יעילה וחסכונית את הבעיות בהולכת המים. "זו מהפכה שאנחנו גאים להיות חלק ממנה. החברה משקיעה בחברות הזנק, ואנחנו רואים את הפוטנציאל בעולמות הסייבר וההכלכלה המעגלית. אוכלוסיית ישראל גדלה, ואנחנו מנצלים את המים ומגדילים את השימוש במי קולחין ומחזור מים שטוהרו, באמצעות הפניית התפוקה לצורכי חקלאות. אלה מים ברמה גבוהה, שחוסכת לנו הפקת מים שוטפת או שימוש במשאבי טבע", הסבירה ששון.

בהתייחסה להסכמי השלום שנחתמו באחרונה מול בחריין ואיחוד האמירויות, והסכם הנורמליזציה עם סודאן, אמרה ששון כי הם פותחים אופק להגדלת פעילותה של מקורות. "יש לנו הרבה לתרום למדינות שממוקמות במדבר, ומצליחות לנהל את משאבי המים ואת צורכי המזון של האוכלוסיה. זה מייצר עבור שני הצדדים אפשרויות רבות לשיתופי פעולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות