אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות משבר התעופה: אמירייטס הוא המותג החזק ביותר בדובאי צילום: emirates

מפרץ תיכון חדש

למרות משבר התעופה: אמירייטס הוא המותג החזק ביותר בדובאי

חברת התעופה שומרת על מעמדה כמותג המוביל במדינת איחוד האמירויות זו השנה הרביעית ברציפות. במקום השני - אפליקציית המסרים המיידיים ווטסאפ. מותג החיטוי דטול נכנס לעשירייה הפותחת

18.11.2020, 13:12 | דורון פסקין

למרות משבר התעופה: אמירייטס המותג החזק ביותר בדובאי

"אמירייטס", חברת התעופה הלאומית של דובאי, שומרת על מעמדה כמותג המוביל במדינת איחוד האמירויות זו השנה הרביעית ברציפות. כמו כן מותג זה הוא בין שלושת המותגים המובילים בכל אזור המזרח התיכון ביחד עם חברת מוצרי החלב הסעודית אלמראעי וגוגל. דירוגים אלה מופיעים בדו"ח המעודכן של YouGov לשנת 2020.

קראו עוד בכלכליסט

הדירוג נקבע על פי חוזקו של המותג בין השאר על ידי בחינת רושם ממוצע, איכות, ערך, שביעות רצון, המלצות ומוניטין. למרות מגבלות הטיסה עקב משבר קורונה, אמירייטס שמרה על הבכורה עם 59.9 נקודות (ירידה קלה בציון הכולל של המותג בהשוואה לשנה שעברה. ווטסאפ דורגה שנייה באמירויות עם דירוג כולל של 50.4 נקודות.

ברוח התקופה, המותג דטול נכנס השנה לרשימת 10 המותגים החזקים באמירויות עם 42.8 נקודות, זינוק של קרוב ל-6 נקודות לעומת השנה שעברה.

מטוס של אמירייטס, צילום: emirates מטוס של אמירייטס | צילום: emirates מטוס של אמירייטס, צילום: emirates

האמירויות: השנייה בעולם במהירות האינטרנט בנייד

איחוד האמירויות עלתה בחודש שעבר למקום השני בעולם מבחינת מהירות האינטרנט הסלולרית הממוצעת וזאת מתוך דירוג של 139 מדינות. בחודשים אוגוסט-ספטמבר דורגה האמירויות במקום השלישי. לפי נתוני SpeedTest, נכון לחודש אוקטובר השנה, שומרת איחוד האמירויות על ההובלה בעולם הערבי ובאזור המזרח התיכון וצפון אפריקה במהירות הממוצעת של האינטרנט הסלולרי.

המהירות הממוצעת של האינטרנט הנייד באיחוד האמירויות הגיעה בחודש שעבר ל-129.61 מגה לשנייה. לצורך השוואה, דרום קוריאה דורגה במקום הראשון עם מהירות של 145.03 מגה לשנייה בעוד שסין הגיעה למקום השלישי במהירות של 124.39 מגה לשנייה.

עיר המסחר האלקטרוני של דובאי תיפתח כמתוכנן בחודש הבא

אמנה לותאה, עוזרת מנכ"ל רשות האזור החופשי של נמל התעופה בדובאי (DAFZA), הצהירה אתמול כי פתיחת "קומרס סיטי דובאי", האזור החופשי הראשון במזרח התיכון למסחר אלקטרוני, צפויה במהלך חודש דצמבר. לותאה אמרה בשולי היום השני של "תערוכת טכנולוגיות הכלכלה הדיגיטלית" הנערכת בדובאי כי השלבים האחרונים בפרויקט עומדים בפני סיום לקראת תאריך היעד. לדבריה, המחסנים בקומרס סיטי יימסרו כבר בחודש הבא, בעוד מסירת המשרדים תחל בינואר 2021.

הדמיה של קומרס סיטי בדובאי, צילום: CommerceCity הדמיה של קומרס סיטי בדובאי | צילום: CommerceCity הדמיה של קומרס סיטי בדובאי, צילום: CommerceCity

פרויקט קומרס סיטי דובאי, שמשתרע על שטח של 2.1 מיליון מ"ר ועלותו של כ-870 מיליון דולר, הוא מיזם משותף בין DAFZA לבין קבוצת אל-וסל לניהול נכסים. מטרתו לשדרג את מעמדה של דובאי כמרכז אזורי למסחר אלקטרוני. לדברי לותאה, הכוונה היא להפוך את DAFZA, שכולל כיום 1,700 חברות, לתחנה שדרכה ימשכו חברות מסחר אלקטרוני ל"קומרס סיטי" היא ציינה כי כבר נחתמו הסכמים עם חברות רבות במגזרים שונים, כולל מסחר אלקטרוני, לוגיסטיקה, טכנולוגיית מידע, אופנה, ביגוד, תכשיטים ואלקטרוניקה.

מבצעי הנחות על בדיקות קורונה באבו דאבי

מרפאות החלו להציע חבילות הנחה לבדיקות PCR, שכן הביקוש לבדיקות ממשיך לגדול ברחבי מדינת איחוד האמירויות. הגידול בביקוש הוא תוצאה של דרישת גופים וחברות רבות על חובת הצגת תוצאת בדיקת PCR שלילית עבור עובדים שחוזרים לעבוד במשרדים ושל התקנות המחמירות העדכניות של אבו דאבי במעברי הגבול המחייבות עד שלוש תוצאות שליליות אם אדם שוהה באמירות לפחות שמונה ימים.

מתחם בדיקות קורונה באבו דאבי, צילום: רויטרס מתחם בדיקות קורונה באבו דאבי | צילום: רויטרס מתחם בדיקות קורונה באבו דאבי, צילום: רויטרס

מאז הוכרזו החודש תקנות הכניסה החדשות, מרפאות באבו דאבי החלו להציע מבצעי הנחות עבור הבדיקות. בתחילת ההתפרצות, המחיר הסטנדרטי לבדיקת PCR היה כ-100 דולר. המחיר ירד לכ-70 דולר בספטמבר. כעבור מספר שבועות, מרפאות באבו דאבי הורידו את המחיר עוד יותר ל-50 דולר, בעוד שבתי חולים ממשלתיים בדובאי הציעו בדיקות PCR ב-40 דולר. בימים אלה, המבצעים על שלוש בדיקות מדיעים למחיר של כ-23 דולר לבדיקה.

מרכז חדש של אינטל להכשרת צעירים מהאמירויות

אמירות עג'מאן הודיעה על הסכם חדש לשיתוף פעולה עם ענקית המחשבים אינטל. לפי ההסכם, אינטל תפתח מרכז אינטראקטיבי בשם "מוסתקבלי" (העתיד שלי), שם היא תכשיר צעירים מהאמירויות במקצועות העתיד. בין השאר יציע המרכז קורסים חינם בתחום תכנות המחשבים, רובוטיקה ובינה מלאכותית. כמו כן, יוכשרו הצעירים בתחומים כמו קבלת החלטות, ניהול סיכונים, חדשנות, בלוקצ'יין ועוד. מאמירות עג'מאן נמסר כי מוסתקבלי תספק לכוח העבודה האמירתי את הכלים הדרושים להתמודד עם אתגרי העתיד.

 

 

מרכז הכשרה של אינטל באמירות עג מרכז הכשרה של אינטל באמירות עג'מאן | צילום: gulfbusiness מרכז הכשרה של אינטל באמירות עג

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com  בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות