אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר ניתוח הנתונים הסופי - החיסון של פייזר נמצא יעיל ב-95% צילום: רויטרס

לאחר ניתוח הנתונים הסופי - החיסון של פייזר נמצא יעיל ב-95%

החיסון נמצא יעיל ביותר נגד הנגיף גם 28 ימים לאחר המנה הראשונה מתוך שתי המנות בכל הקבוצות האתניות ובכל הגילאים - בקרב המבוגרים הנמצאים ברמת סיכון גבוהה היעילות היא מעל 94%; החברה ציינה כי בכוונתה להגיש ל-FDA "בתוך ימים" בקשת אישור לחיסון בהליך חירום

18.11.2020, 13:58 | מיקי גרינפלד

שבוע ויומיים לאחר פרסום התוצאות הראשוניות החיוביות, פייזר האמריקאית וביונטק הגרמנית יוצאות בעוד הודעה מעודדת, לפיה לאחר הניתוח הסופי של הניסוי בחיסון שלהן לקורונה נמצא כי החיסון יעיל ב-95%.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, החיסון (ששמו הרשמי כרגע BNT162b2) נמצא יעיל ביותר נגד הנגיף גם 28 ימים לאחר המנה הראשונה מתוך שתי המנות – בכל הגילאים, הגזעים וה'משפחות האתניות'. פייזר מדגישה שבקרב אוכלוסיית הסיכון הגבוה של המבוגרים נמצא שהחיסון יעיל ביותר

מ-94%.

בניסוי המתקדם שלב 3 לקחו חלק יותר מ-43 אלף משתתפים – בדיקות העלו ש-170 מהמשתתפים נדבקו בקוביד 19, 162 מהחולים הללו קיבלו את מנת הדמה בניסוי (הפלסבו). 8 אחרים קיבלו את שתי מנות החיסון האמיתי. המשמעות היא כאמור רמת יעילות של כ-95%.  

פייזר ציינה כי בכוונתה להגיש ל-FDA "בתוך ימים" בקשה לאישור החיסון בהליך חירום. אתמול אמר מנכ"ל החברה אלברט בולרה (Albert Bourla), בכנס וירטואלי של ניו יורק טיימס, כי לחברה יש מספיק נתונים המלמדים על קיומה של רמת הבטיחות הנדרשת בחיסון, על מנת להגיש את הבקשה לאישור שיווק.

בהודעה המשותפת של פייזר ביונטק חזרו החברות על כך שהן יוכלו לייצר עד 50 מיליון מניות עד לסוף השנה הנוכחית ו-1.3 מיליארד מנות במהלך 2021. עוד ציינו כי הן "בטוחות" ביכולת שלהן להפיץ את החיסון, שנדרש לשימור בהקפאה של מינוס 70 מעלות צלזיוס. 

"הניתוח הסופי מחזק את התוצאות החיוביות שפורסמו בתוצאות הביניים על יעילות החיסון, ב-9 בנובמבר. הנתונים מלמדים כי החיסון שלנו יכול לספק רמה גבוה של הגנה נגד קוביד-19 כבר 29 ימים לאחר קבלת המנה הראשונה", אמר מנכ"ל ביונטק אוגור סאהין (Ugur Sahin)

ביום שני שעבר יצאו פייזר וביונטק עם ההודעה הראשונה, לאחר ניתוח של נתוני הביניים, על ההצלחה המשמחת בניסוי - בהודעה הראשונית שלהן הוצגה רמת יעילות של90%, שנחשבה להישג מעולה. ביום שני האחרון הגיע תורה של מודרנה לצאת בהודעה משמחת משלה, על רמת יעילות של 94.5% בחיסון שהיא מפתחת, לפי תוצאות ראשוניות של הניסוי. שני החיסונים הללו, של מודרנה ופייזר-ביונטק, מתבסססים על טכנולוגיה דומה, עם הבדל מהותי אחד - החיסון של מודרנה נדרש לשימור בטמפטרטורה של מינוס 20 מעלות צלזיוס, מול מינוס 70 כאמור בחיסון של פייזר-ביונטק.   

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות