אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעי הנדל"ן מסמנים את נווה יהושע כיעד הבא בר"ג הדמיה: SHARPEN

משקיעי הנדל"ן מסמנים את נווה יהושע כיעד הבא בר"ג

נווה יהושע עוברת התחדשות עירונית ותחובר לקו הסגול של הרכבת הקלה. מחירי הדירות בשכונה כיום אטרקטיביים למשפחות צעירות ולמשקיעים המחפשים מקומות עם פוטנציאל לעליית מחירים בשנים הקרובות

18.11.2020, 16:28 | בשיתוף ענב גרופ
שלוש שנים אחרי שמשרד האוצר החליט להקשות על משקיעי הנדל"ן והעלה את מס הרכישה כחלק מהמאבק להורדת מחירי הדירות נראה כי בחודשים האחרונים המדיניות משתנה. בתקופה זו בחרה הממשלה לספק פתרונות לזוגות צעירים ויצרה מנגנונים של חוסר כדאיות כלכלית להשקעה בנדל"ן בישראל. בחודש יולי 2020 ואחרי עזיבת שר האוצר משה כחלון החליטה הממשלה לשנות מדיניות ולהפחית את מס הרכישה לדירה שנייה ומעלה מ-8% ל-5%, ובכך סימנה למשקיעים כי ניתן לשוב ולרכוש דירות בשוק המקומי.

אחת הערים שמרכזת עניין רב בקרב משקיעים היא רמת גן. מיקומה האסטרטגי של העיר בגוש דן יחד עם חיבור לתשתיות מרכזיות, בתי ספר איכותיים ומגוון רחב מאוד של שכונות ואוכלוסיות מייצרות למשקיעי הנדל"ן תמהיל גדול של אפשרויות השקעה. רמת גן היא מהערים המובילות בישראל בתחום ההתחדשות העירונית ובעיקר בפרויקטים של פינוי בינוי. מספר שכונות בעיר עוברות וצפויות לעבור תהליך גדול של התחדשות עירונית. מדובר בשכונות ישנות שנבנו בשנות ה-50 וה-60 והיו בעבר פאתי העיר, אולם כיום נחשבות לבעלות מיקום מרכזי ובעל ערך רב.

הדמיית הרכבת הקלה, הדמיה: SHARPEN הדמיית הרכבת הקלה | הדמיה: SHARPEN הדמיית הרכבת הקלה, הדמיה: SHARPEN

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

נוסף לכך, הבנייה הענפה של התחדשות עירונית ובעיקר שכונות מתחדשות, מייצרות מכלול של שירותים התואמים לצרכים העדכניים של משפחות צעירות בעיר. שכונות אלה הופכות להזדמנויות השקעה עבור משפחות ומשקיעים המחפשים דירות המתאימות למשפחות צעירות שגרות בהן מספר שנים והופכות את ההשקעה לסולידית יותר.

כך למשל שכונת נווה יהושע השוכנת בסמוך לכביש אלוף שדה, כביש 4 ותל השומר. מספר פרויקטים של פינוי בינוי בשכונה צפויים לעורר אותה מחדש ולייצר מקום אטרקטיבי הן מבחינת מיקום והן מבחינת אוכלוסיה. בנווה יהושע מתגוררים כיום כ-10,500 תושבים, ובעקבות פרויקטי הפינוי בינוי ותהליך ההתחדשות שהשכונה היא זוכה לעדנה מחודשת. בשכונה נבנים מבני ציבור חדשים, היא תחובר לתשתיות לאומיות מתקדמות ובעתיד הקרוב מאוד היא צפויה להפוך לשכונה משמעותית ואטרקטיבית עוד יותר בגוש דן בכלל וברמת גן בפרט.

נתון משמעותי שמושך את המשקיעים והמשפחות הצעירות שעובדות בתל אביב והסביבה לנווה יהושע הוא תוואי הרכבת הקלה. נכסים בצמוד לתחנות רכבת קלה מוסיפים בעתיד ערך רב למחיר הדירה ובהתאם גם לגובה דמי השכירות. יו"ר לשכת השמאים חיים מסילתי ושמאים נוספים ציינו במספר הזדמנויות כי מחירי הדירות הסמוכות לתוואי הרכבת הקלה צפויים לעלות בכ-15%. בנווה יהושע תבנה בקרוב תחנת הקו הסגול ותחבר בין בקעת אונו, רמת גן ומרכז תל אביב. קו שיקשר את הערים המזרחיות למטרופולין תל אביב אל מרכז העיר תל אביב ויעבור במפלס הקרקע. אורכו הכולל של הקו צפוי להיות כ-27 ק"מ.

פרויקט תשתית משמעותי נוסף, שצפוי להסתיים במהלך השנה הקרובה, ומגדיל את פוטנציאל ההשקעה בנווה יהושע הוא "אופנידן". פרויקט סלילת שביל אופניים חדש ומטופח שיעבור בשכונה ויחבר אותה למתחמים מרכזיים אחרים בתל אביב וגוש דן. השביל יאפשר רכיבה בטוחה למוקדי תעסוקה, חינוך, בילוי ובריאות מרכזיים כמו אוניברסיטת בר אילן, ביה"ח תל השומר, הפארק הלאומי, הספארי ומרכז העסקים של תל אביב.

הדמית הפארק המרכזי, הדמיה: SHARPEN הדמית הפארק המרכזי | הדמיה: SHARPEN הדמית הפארק המרכזי, הדמיה: SHARPEN

לצד ההשקעה הגדולה בפיתוח התשתית העירונית, מתבצע תהליך התחדשות משמעותי בשכונה. בשנים האחרונות עיקר המיקוד בשכונה עבר לפרויקטים של פינוי-בינוי והיא אחת השכונות המובילות בעיר בתחום זה: בשכונה ישנם פרויקטים בשלבים שונים, חלקם התאכלסו, חלקם בבנייה וחלקם בהליכי אישור, והם צפויים להעצים את תנופת הבנייה בשכונה.

זו גם הסיבה שהמשקיעים מסמנים את נווה יהושע כיעד הבא להשקעה בר"ג. כבר היום היא מייצרת כדאיות כלכלית גדולה מבין חמש שכונות שנבדקו ועוברות תהליך התחדשות משמעותי. על פי אתר מדלן, התשואה הממוצעת לדירה בשכונה עומד על 3.28%, כאשר מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים היא כ-1.93 מיליון שקל – ההשקעה המשתלמת ביותר ביחס לשכונות אחרות ברמת גן.

אחריה מתמקמת שכונת הגפן. התשואה הממוצעת בגפן בשנה האחרונה עומדת על 2.85% ומחיר ממוצע לדירת 4 חדרים הינו 2.78 מיליון שקל. המחיר הממוצע למ"ר בשכונת הגפן עומד על כ-27,300 שקל – 22% יקר יותר משכונת נווה יהושע, שם המחיר הממוצע למ"ר עומד על כ-22,300 שקל.

שכונות נוספות שמתחדשות ומייצרות עניין בקרב משקיעי נדל"ן הן רמת השקמה, הראשונים וחרוזים. המחיר הממוצע למ"ר בשכונות אלה מגיע כבר ל-30-32 אלף שקל למ"ר כאשר התשואה הממוצעת בהן היא כ-2.6%-2.8%. מחיר הדירות בשכונה כבר יקר מאופן משמעותי ועומד על כ-2.4-2.7 מיליון שקל.

מיקומה של נווה יהושע בגוש דן, פרויקטי התשתיות הגדולים שמחברים אותה למוקדי העניין המרכזיים, הסמיכות לצירי תנועה מרכזיים והקרבה למוסדות חינוך איכותיים כמו תיכון בליך, ארנון והבילויים, הופכים את השכונה לאטרקטיבית מיוחד עבור המשקיעים והמשפחות הצעירות המחפשים איכות חיים וסביבה אורבנית עדכנית.

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות