אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעות בתקופות משבר הן בעלות פוטנציאל לתשואה עודפת: "את ההשקעות הטובות ביותר שלנו, עשינו במהלך ולאחר משבר 2008" צילום: שאטרסטוק

השקעות בתקופות משבר הן בעלות פוטנציאל לתשואה עודפת: "את ההשקעות הטובות ביותר שלנו, עשינו במהלך ולאחר משבר 2008"

השקעות אלטרנטיביות הן אחד מאפיקי ההשקעה הבולטים בעידן הקורונה. טלי הדרי, מנהלת תחום קרנות הבית - CircleOne בפרופימקס, מסבירה אילו יתרונות גלומים בהשקעה זו ומדוע תקופות משבר יכולות לייצר אלפא

19.11.2020, 13:25 | בשיתוף פרופימקס

משקיעים פרטיים עתירי-הון בישראל, אלו המוגדרים כ"משקיעים כשירים", מסתכלים קדימה ורחוק אל העידן שאחרי נגיף הקורונה ומתלבטים כיצד להשיג תשואה עודפת בתיק ההשקעות שלהם, ואיזו אסטרטגיה מתאימה להתנהלות בעידן של אי-ודאות בטווח הקצר ואולי גם הבינוני, זאת נוכח העובדה כי השפעתו המלאה של המשבר על הכלכלה עדיין אינה ידועה וקשורה להתפתחויות רפואיות, כמו פיתוח חיסון, בדיקות מהירות ועוד אך בהנחה שהכלכלות המובילות במערב יצליחו לבסוף לנהל, למרות הנגיף, חיים שגרתיים יחסית בשנים הקרובות. לאור זאת, מתבלטים בתקופה זו ערוצי ההשקעה האלטרנטיביים ובמיוחד תחום הנדל"ן הגלובלי.

טלי הדרי מסבירה כי המאפיינים העיקריים של פרייבט אקוויטי - קורלציה נמוכה לשוק ההון, אי-נזילות וחשיבות מכרעת למנהל ההשקעה - הופכים ליתרונות במיוחד כעת. בזכות אותם מאפיינים הערך הנכסי לא מושפע מרעשי הרקע, מהיסטריה של משקיעים וגם לא מחוות דעת של אנליסטים, אלא מתגלה במחיר שלו בעת מימוש ההשקעה בתזמון אופטימלי.

 

 

 

משקיעים כשירים, לקבלת הזמנה לוובינר הבא שלנו וקבלת הצעות השקעה יעודיות, מלאו הצהרה זו>>

 

לא לטווח קצר

פרופימקס שהוקמה ומנוהלת על ידי אלחנן רוזנהיים, פועלת בשוק כרבע מאה ולמעשה מאז שבוטלו מגבלות מטבע חוץ ושהותר לישראלים לבצע השקעות נדל"ן מעבר לים. החברה התמודדה בהצלחה עם משבר הדוט.קום ועם המשבר הפיננסי העולמי של 2008 וצברה לא מעט תובנות אודות השקעות אלטרנטיביות בתקופות מאתגרות. כמי שחוותה מחזורים של גאות ושפל, מדגישים בחברה כי לא ניתן לדעת באיזה שלב של המחזור השוק נמצא, אלא בדיעבד: "המשבר הנוכחי תפס את השוק ברמת דריכות מאד גבוהה. זו הייתה תקופת העליות הארוכה בהיסטוריה והשאלה מתי יתבצע התיקון ריחפה באוויר", אומרת הדרי.

בעתות משבר גם נכסים נזילים עלולים להפוך ללא נזילים, לכן בפרופימקס מציעים למשקיעים להקצות להשקעה בפרייבט אקוויטי נדל"ן סכומים שהם לא יזדקקו להם בטווח הקצר. הבונוס הוא שבתקופות משבר ניתן לאתר השקעות עם פוטנציאל לתשואה עודפת.

הדרי מדגישה את העובדה כי הדרך להשיג תשואה עודפת בסיכון נמוך יותר עוברת דרך עבודה עם מנהלי השקעות מקומיים מצטיינים שהוכיחו את עצמם בעבר: "אנחנו משקיעים הרבה מאד זמן ומאמצים באיתור, בסינון ובדיקה של מנהלי ההשקעות מובילים ויוצרים איתם שיתופי פעולה אסטרטגיים לטווח ארוך. אנחנו יודעים שהם - בעזרת הניסיון, הידע והמקצועיות שלהם, ידעו לאתר את הנכסים שיש בהם פוטנציאל לתשואה עודפת, לנהל אותם בצורה המיטבית ולממש אותם בתזמון המדוייק בתשואה הגבוהה ביותר למשקיע".

המלצה נוספת שהדרי מציינת היא פיזור סיכונים רחב ככל האפשר. בפרופימקס מתכננים לנצל את המשבר הנוכחי לביצוע השקעות חדשות, ומגייסים כסף לקרן הבית הנוכחית, שהוקמה לאחרונה Profimex CircleOne V - Series II: "קרנות פרופימקס מאופיינות ב"פיזור-על": פיזור בין מנהלי השקעה בנוסף לפיזור בין הנכסים, סקטורים, גיאוגרפיות ואסטרטגיות. התוצאה היא פורטפוליו מגוון של נכסי נדל"ן, בפיזור מירבי".

משקיעים כשירים, לקבלת פרטים על קרן השקעות נדל"ן שמתמקדת בניצול הזדמנויות גלובליות בשוק משברי ונתונים מלאים על ביצועי העבר של קרנות פרופימקס, מלאו הצהרה זו>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות