אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה מתכנן הנחות בנסיעה במוניות שיתופיות צילום: תומריקו

משרד התחבורה מתכנן הנחות בנסיעה במוניות שיתופיות

חברות המוניות יפעילו מונה חדש שיאפשר ארבע נסיעות במקביל, בשיתוף עם חברות האפליקציות שייצרו מסלולים מותאמים. כך, נוסע שיזמין נסיעה שתוגדר כשיתופית מראש יקבל הנחה על דמי ההזמנה, במידה ועלו עד 3 נוסעים נוספים, עד ל-50% מדמי הנסיעה

18.11.2020, 20:52 | ליאור גוטמן
משרד התחבורה וחברות המוניות קרובים לאישור מתווה חדש להפעחת מונה ייעודי עבור נסיעות שיתופיות. בפגישה שנערכה היום נרשמה הסכמה עקרונית על הפעלת מונה חדש שיאפשר ארבע נסיעות במקביל, כאשר חברות האפליקציות יוכלו לייצר מסלול נסיעה מרובה משתתפים של המונית, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

קראו עוד בכלכליסט

איך איך זה יעבוד בפועל? נוסע שיזמין נסיעה שהוגדרה כשיתופית מראש, כלומר שהמזמין יאפשר שינוי מסלול להעלאת נוסעים לאורך הדרך, יקבל הנחה על דמי ההזמנה. במקביל בכל הצטרפות של נוסעים לנסיעה ההנחה תלך ותגדל ועד לחזון של 50% הנחה, זאת במידה ויצטרפו לנוסע עוד שלושה נוסעים (כלומר סה"כ 4 לקוחות במונית רגילה).

מונית, צילום: תומריקו מונית | צילום: תומריקו מונית, צילום: תומריקו

בכך תפתח הדרך לנהגי המוניות לקחת מספר נוסעים בנסיעה בודדת, כאשר עיקר הטענות שלהם עד היום היו שהמונה הקיים מוגבל ביכולת שלו לפצל נסיעות או לחלק קבלות שונות לכל נוסע.

במשרד התחבורה טוענים שנסיעות המבחן תוך שימוש במונה החדש כבר החלו, והמטרה היא להטמיע את הרפורמה כבר בתחילת 2021. "אנו עושים מהלך שיתופי אמיתי בין המוניות לחברות האפליקציות. אני מקווה שכולם יצטרפו למהלך הזה. זה לא היה קל להצליח לאזן בין הרצון לשמור על נהגי המוניות ופרנסתם ומצד שני לדאוג לציבור ולצרכן הישראלי. זהו מהלך של WIN WIN ואני מאמינה שנראה בו ברכה ועידוד של הציבור להמשיך ולעבור לתחבורה ציבורית ושיתופית", מסכמת שרת התחבורה מירי רגב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות