אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש העיר של ניו יורק הודיע: סוגר את בתי הספר הציבוריים בעקבות הזינוק בתחלואה צילום: CBS

ראש העיר של ניו יורק הודיע: סוגר את בתי הספר הציבוריים בעקבות הזינוק בתחלואה

ביל דה בלזיו הכריז הערב כי מיליון תלמידי מערכת החינוך הציבורית בעיר יעברו החל ממחר ללמידה מרחוק - זאת בשל ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה: "אחוז הבדיקות החיוביות בניו יורק הגיע ל-3% בממוצע בשבוע האחרון - אנחנו חייבים להילחם בגל השני"

19.11.2020, 00:00 | שירות כלכליסט

ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלזיו, אמר כי בתי ספר ציבוריים ייסגרו החל ממחר (ה') בעקבות הזינוק בתחלואת נגיף הקורונה. המשמעות: מיליון תלמידים יעברו ללמידה מרחוק. "אחוז הבדיקות החיוביות בעיר ניו יורק הגיע ל-3% בממוצע בשבוע האחרון. אנחנו חייבים להילחם בגל השני של הקורונה", אמר ראש העיר. 

קראו עוד בכלכליסט

 החלטת ראש העיר, שעליה הוא הכריז בטוויטר, הגיעה על רקע מספר שיא של חולים בקורונה בארה"ב ומספר מתים מהנגיף שמתקרב לרבע מיליון. במקביל לניו יורק הודיעו בכירים במדינות רבות נוספות בארה"ב כי הוא שוקלים סגר, או כבר נוקטים צעדים בנושא, כדי לעצור את ההתפשטות חסרת התקדים של הנגיף בגל השני.

ניו יורק מצטרפת לעררים אחרות כמו בוסטון ודטריוט שהודיעו גם הן על ביטול הלימודים בבתי הספר ועברו ללמידה מרחוק. במהלך השבוע האחרון, דחו מערכות החינוך של לאס וגאס ופילדלפיה את האפשרות לחזור ללמידה אישית בבתי הספר.

שיעור הנדבקים בקורונה בניו יורק צנח באופן דרמטי במהלך הקיץ, אבל הוא גדל בהדרגה מאז שוב בשבועות האחרונים.

גם במקומות אחרים ברחבי ארה"ב נוקטים בצעדי ריחוק חברתי מחמירים. כך למשל, במחוז קויאהוגה, שבו נמצאת קליבלנד, נתבקשו התושבים להישאר בבית בחודש הקרוב, בשל ה"זינוק חסר התקדים של חולים קשים שזקוקים לאשפוז" וחשש כי מספר המיטות בבתי החולים המקומיים פשוט לא יספיקו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות