אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלטפורמת ההשקעות OurCrowd גייסה 60 מילון דולר מתאגיד ORIX היפני צילום: אוראל כהן

פלטפורמת ההשקעות OurCrowd גייסה 60 מילון דולר מתאגיד ORIX היפני

זהו שיתוף הפעולה הראשון של ORIX עם גוף הון סיכון בישראל ובמסגרתו מתכננת OurCrowd לספק לענקית השירותים הפיננסיים מיפן גישה למגוון רחב של טכנולוגיות וחברות חדשניות

19.11.2020, 14:00 | מאיר אורבך
פלטפורמת ההשקעות OurCrowd, גייסה 60 מילון דולר מתאגיד ORIX היפני כחלק מהשקעה אסטרטגית. זהו שיתוף הפעולה הראשון של ORIX עם גוף הון סיכון בישראל ובמסגרתו מתכננת OurCrowd לספק לענקית השירותים הפיננסיים מיפן גישה למגוון רחב של טכנולוגיות וחברות חדשניות.  

קראו עוד בכלכליסט

   

במהלך השנים האחרונות צמח הסחר בין יפן לישראל באופן משמעותי ויפן הפכה לאחת המשקיעות הגדולות בהייטק הישראלי כש-90 חברות יפניות פעילות כיום בישראל. ORIX ו-OurCrowd יפעלו ביחד להרחיב את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות ולהגדיל את ההזדמנויות של סטארט-אפים ישראלים לעסקאות ושיתופי פעולה ברחבי אסיה. במסגרת ההסכם ORIX ו-OurCrowd ישתפו פעולה במספר תחומים ויבנו מוצרים פיננסיים והזדמנויות השקעה המתאימים הן לשוק היפני והן לשוק הגלובלי. הדבר יכלול גישה רבת ערך הן לפורטפוליו הקרנות של OurCrowd והן לחברות פורטפוליו ספציפיות כשכל עסקה תבחן לגופה. בעקבות ההסכם תהפוך אוריקס להיות בעלת המניות השניה בגודלה בקרן עם נתח של 10%. העסקה צפויה להיות מאושרת עד מרץ 2021.

מנכ"ל ORIX בריטניה, קיושי האבירו מסר: "אנו נרגשים להשקיע ב-OurCrowd, המשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון ואחת מפלטפורמות ההון סיכון החדשניות בעולם. אנו מתכוונים להיות שותפים פעילים של OurCrowd ולסייע לה להאיץ את צמיחתה שהיא מרשימה גם כיום. זאת באמצעות הבאת המיטב של ההייטק הישראלי למגזרי הפיננסים והתעשייה הגדולים של יפן".

ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd מסר: "ORIX היא מובילה עולמית בשירותים עסקיים ופיננסיים מגוונים שתחזק את OurCrowd באופנים רבים. אנו נלהבים מהאפשרות להציע ביחד מוצרי הון סיכון חדשים ולספק גשר איתן עבור חברות חדשניות מישראל לשווקים אסיאתיים חשובים".

ג ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd | צילום: אוראל כהן ג

ORIX, שנוסדה בשנת 1964 והחלה את דרכה בתחום הליסינג העסקי, התקדמה עם השנים לתחומים משיקים ומנהלת כיום עסקים במגוון רחב של תחומים וביניהם: מימון לתאגידים, ציוד תעשייתי, ציוד למערכות מידע ותקשורת, סביבה ואנרגיה, תחומים הקשורים למכוניות ולנדל"ן, קרנות השקעה פרטיות, זיכיונות, בנקאות וביטוח חיים. מאז כניסתה להונג קונג בשנת 1971 התרחבו עסקיה של ORIX לרחבי העולם באמצעות פתיחת משרדים ב-37 מדינות ואזורים.

פלטפורמת ההשקעות הגלובאלית OurCrowd נוסדה בשנת 2012 וגייסה עד כה התחייבויות להשקעות של 1.5 מיליארד דולר במעל 220 חברות פורטפוליו, 22 קרנות ורשמה 40 אקזיטים. כיום רשומים בפלטפורמת ההשקעות של OurCrowd 60,000 משקיעים כשירים מ-183 מדינות וביניהם: מאות קרנות הון סיכון, מאות חברות רב לאומיות ואלפי משקיעים פרטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות