אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליפורניה ואוהיו מטילות עוצר לילי - בעקבות הזינוק במספר הנדבקים צילום: רויטרס

קליפורניה ואוהיו מטילות עוצר לילי - בעקבות הזינוק במספר הנדבקים

מדינות בארה"ב החלו לנקוט בהגבלות חמורות יותר עקב המשך התפשטות המגפה והחרפת המשבר הרפואי. הנשיא הנבחר ג'ו ביידן הצהיר כי לא יסגור את כלכלת ארה"ב בסגר מלא אלא יאמץ "תוכנית רמזור" לכל אזור וקהילה

20.11.2020, 11:44 | שירות כלכליסט

מושל קליפורניה הטיל אמש איסור על התקהלויות חברתיות ופעילויות לא-חיוניות אחרות, כחלק מאחד הצעדים החמורים ביותר שננקטו בארה"ב עד כה בתגובה לקצב ההדבקה המדאיג של וירוס הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

 סימנים להחרפת המשבר הרפואי ניכרו לאחרונה ביתר שאת בקליפורניה, ואילצו את קברניטי המדינה לעצור את מגמת ההקלות שבאה בעקבות הפוגה קצרה בהתפשטות המגפה.

מושל קליפורניה גאווין ניוסום. החמרה בהגבלות, צילום: איי פי מושל קליפורניה גאווין ניוסום. החמרה בהגבלות | צילום: איי פי מושל קליפורניה גאווין ניוסום. החמרה בהגבלות, צילום: איי פי

הוראות ההישארות בבית יהיו בתוקף בין השעות עשר בלילה עד חמש בבוקר, החל משבת בלילה ועד בוקר ה-21 בדצמבר, ויחייבו 41 מתוך 58 המחוזות של קליפורניה ואת רוב אוכלוסייתה, כך הודיע מושל המדינה גאווין ניוסום.

"הווירוס מתפשט בקצב שלא ראינו מתחילת המגפה, והימים והשבועות הקרובים יהיו קריטיים לעצירת העלייה", אמר ניוסום הדמוקרט בהצהרה שפרסם לגבי הצעדים החדשים, שבוע לפני חג ההודיה.

עוצר דומה בין עשר בלילה וחמש בבוקר הוטל אמש גם באוהיו ויישאר בתוקף ב-21 הימים הקרובים, כך הודיע מושל המדינה הרפובליקני מייק דה וויין. כמו בקליפורניה, העוצר באוהיו לא ימנע מחנויות מזון להישאר פתוחות אחרי עשר בלילה, ולא ימנע איסוף הזמנות ממסעדות.

התושבים יורשו לצאת מהבית כדי לקנות מזון, צרכים רפואיים או מוצרים חיוניים אחרים, וכן לשם פעילות ספורט יחידנית או לטיול עם הכלב. בקליפורניה האיסור מהווה חזרה למדיניות איסור היציאה מהבית עליה הכריז ניוסום בחודש מרץ, למעט העובדה שכעת מדובר בשעות ספציפיות ולא בכל היממה.

מרכזי מניעת המחלות של ארה"ב פרסמו אמש "המלצה חשובה" לפיה על תושבי ארה"ב להימנע מלצאת לטיולים בחופשה הקרובה.

בהמשך היום חזר הנשיא הנבחר ג'ו ביידן על דבריו לפיהם אין בכוונתו להטיל עוצר כלכלי על ארה"ב. יחד עם עשרה מושלים משתי המפלגות יצא ביידן בהודעה לפיה הם דנו בהוראת עטיית מסכות אוניברסלית, רעיון שביידן רואה בו "חובה פטריוטית".

נשיא ארה"ב הנבחר ג נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב הנבחר ג

ביידן התחייב במסיבת עיתונאים כי לא יסגור את כלכלת ארצות הברית בסגר מלא כאמצעי להורדת התחלואה בנגיף הקורונה. לדבריו, "כל אזור, כל קהילה שונים. אני לא רואה נסיבות שבהן נידרש לסגירה מוחלטת. אני חושב שזה לא יועיל".

מוקדם יותר שוחח ביידן עם קבוצת מושלים והם דנו בסיוע הכלכלי, הפצת החיסון לנגיף לאזרחים ועל חובת עטיות מסכות ברחבי המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות