אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"גנץ שוב התקפל": פשרה בין הליכוד לכחול לבן תאפשר מינוי חשכ"ל ביום ראשון צילום: איי פי

"גנץ שוב התקפל": פשרה בין הליכוד לכחול לבן תאפשר מינוי חשכ"ל ביום ראשון

לפי הסיכום, יהלי רוטנברג ימונה לחשב הכללי באוצר, והוד בצר - למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי; לדברי בכירים בכחול לבן, היה צריך להתנות את מינוי החשכ"ל במינויו של שימי בראון למנכ"ל משרד המשפטים

20.11.2020, 13:14 | צבי זרחיה

הליכוד וכחול לבן הגיעו לפשרה שתוביל למינויים ביום ראשון בממשלה של יהלי רוטנברג כחשב הכללי במשרד האוצר והוד בצר כמנכ"ל משרד רה"מ החליפי.

קראו עוד בכלכליסט

המינויים הללו הם פשרה בין רה"מ בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ לאחר שנתניהו בלם מאז אוגוסט 2020 מינויים של פקידים ממשלתיים, ובהם של שימי בראון כמנכ"ל משרד המשפטים. הפשרה שהושגה כעת לא כוללת את מינויו של בראון.

בכירים בכחול לבן מתחו היום ביקורת על גנץ וטענו שהוא התקפל בפני נתניהו. לדבריהם, היה על יו"ר כחול לבן להתנות את מינוי החשכ"ל גם במינויו של בראון כמנכ"ל משרד המשפטים, ולא להסתפק בשורת מינויים בשירות החוץ בראשות גבי אשכנזי

ובמשרד הכלכלה בראשות עמיר פרץ.

נתניהו וגנץ, צילום: איי פי נתניהו וגנץ | צילום: איי פי נתניהו וגנץ, צילום: איי פי

לדברי הבכירים, חשיבתו של מנכל משרד רה"מ החלופי - אף שמדובר במקורב לגנץ - נופלת ממינויו של מנכ"ל משרד המשפטים.

החשב הכללי לשעבר רוני חזקיהו סיים את תפקידו בסוף חודש אוקטובר, ומאז לא מונה לו מחליף.

אתמול קרא היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשר האוצר ישראל כץ למנות בלא דיחוי מ"מ או וחשכ"ל. לדבריו,  "לחשב הכללי מוקנים כעניין שבשגרה, תפקידים וסמכויות נוספים, בין היתר, בכל הקשור למימון הגירעון וניהול החשב הממשלתי, ואישור פשרות בהליכים משפטיים. בנוסף החשב הכללי, הוא האפוטרופוס לנכסי אויב והממונה על תשלום הגמלאות בכל הקשור לתביעות לפנסיה תקציבית של נושאי משרה מסוימים".

יהלי רוטנברג יהלי רוטנברג יהלי רוטנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות