אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ממשלות אירופה צריכות להסיר את הסגר בהדרגה כדי למנוע גל שלישי" צילום: בלומברג

"ממשלות אירופה צריכות להסיר את הסגר בהדרגה כדי למנוע גל שלישי"

על רקע חוסר הוודאות לקראת תקופת החגים, אמרה נשיאת האיחוד האירופי אורסולה פון דר ליין: "יש למתן את הציפיות. כולנו למדנו בקיץ שהיציאה מגל ההדבקה היא קשה ושהסרת מגבלות התנועה בחיפזון מביאה להשלכות קשות על מצב התחלואה"

20.11.2020, 20:25 | שירות כלכליסט

ממשלות אירופה צריכות להסיר את הסגר באופן מדורג כדי למנוע גל שלישי של הדבקה, כך אמרה נשיאת האיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

אירופה נאבקת בגל שני של קוביד 19 מאז ספטמבר, אשר הוביל לסגרים מחודשים בכמה מדינות ולהגברה כוללת של מגבלות התנועה ביבשת. למרות ההאטה בקצב ההדבקות החדשות בימים האחרונים, המספרים עדיין גבוהים וטרם נרשמים סימנים ברורים לירידה בשיעור ההידבקות. לאור זאת תושבי אירופה עדיין לא יודעים כיצד יבלו את תקופת החגים המתקרבת.

נשיאת האיחוד אורסולה פון דר ליין אמרה אתמול ש"יש למתן את הציפיות. כולנו למדנו בקיץ שהיציאה מגל ההדבקה היא קשה ושהסרת מגבלות התנועה בחיפזון מביאה להשלכות קשות על מצב התחלואה".

מומחי בריאות בלגים הסבירו שהעלייה החדה במספר הנדבקים בסוף ספטמבר ואוקטובר הגיעה לאחר שהממשלה הקלה רבות מהמגבלות, כמו פתיחה של בתי ספר וחזרת אנשים למקומות העבודה. "נעלה הצעה לגישה מדורגת ומתואמת להסרת המגבלות, החשובה מאוד כדי להימנע מגל נוסף," אמרה פון דר ליין.

אורסולה פון דר ליין, צילום: רויטרס אורסולה פון דר ליין | צילום: רויטרס אורסולה פון דר ליין, צילום: רויטרס

נכון לאתמול נרשמו יותר מ-11 מיליון מקרי קוביד 19 באירופה (כולל בבריטניה), כך על פי המרכז האירופי למניעת מחלות. צרפת, ספרד ואיטליה נותרו שלושת חברות האיחוד בהן אירעו מספרי ההדבקות הגבוהים ביותר. צ'כיה, אוסטריה, לוקסמבורג וסלובניה צברו את המספר הדו-שבועי הגבוה ביותר ל-100,000 תושבים.

דבריה של פון דר ליין הגיעו לאחר חדשות חיוביות באשר לחיסון לקוביד 19. החיסונים של פייזר – ביונטק ומודרנה הציגו תוצאות יעילות גבוהות והנציבות האירופית מצפה שהם יאושרו עד המחצית השנייה של חודש דצמבר. מנהיגי האיחוד החלו כבר לדון בשאלה איזה חלקים מהאוכלוסייה יחוסנו ראשונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות