אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרקיור שוב מתרחקת מנאסד"ק: הופסק המו"מ על מיזוג קנדוק וסלקט צילום: עמית שעל

אינטרקיור שוב מתרחקת מנאסד"ק: הופסק המו"מ על מיזוג קנדוק וסלקט

חברת מדעי החיים מודיעה על הפסקת המשא ומתן למיזוג 'קנדוק פארמה' שבבעלותה, לסלקט ביוטכנולוגיה הנסחרת בבורסת נאסד"ק. זהו הניסיון השני שלה שנכשל ברישום מניות חברת הבת בנאסד"ק

20.11.2020, 18:23 | צלי גרינברג
חברת השקעות הביומד אינטרקיור, הנמצאת בשליטת (34.8%) המנכ"ל אלכסנדר רבינוביץ', דיווחה היום (ו'), כי הפסיקה את המשא ומתן למיזוג חברת הבת קנדוק פארמה עם חברת סלקט ביוטכנולוגיה (Cellect Biotechnology), הנסחרת בבורסת נאסד"ק בניו יורק בשווי 2.1 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מציינת, כי ההחלטה על הפסקת המשא ומתן וביטול מזכרי ההבנות הייתה משותפת לשני הצדדים, וכי בכוונתה להמשיך ולבחון חלופות אחרות לרישום מניות חברת הבת בנאסד"ק, בין היתר על ידי מיזוגים אחרים או הנפקת מניות ראשונה (IPO).

מזכר ההבנות למיזוג עם סלקט, חברה ישראלית הפעילה בתחום התרופות על בסיס תאי גזע, דווח על ידי אינטרקיור כבר ב-4 במרץ השנה, ואמור היה להתבצע לפי שווי מוערך של כ-300 מיליון דולר לאחר המיזוג.

ההחלטה על המיזוג הגיעה לאחר ניסיון קודם של אינטרקיור לרשום את מניות חברת הקנאביס שבבעלותה בבורסת נאסד"ק. ב-15 באפריל 2019 אינטרקיור דיווחה, כי הגישה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בנאסד"ק, וההערכות אז היו כי החברה תנפיק כ-20% ממניותיה לפי שווי של כ-500 מיליון דולר.

קנדוק פארמה לא הצליחה לקבל את השווי שדרשה אז וההנפקה לא יצאה לפועל. מקורבים לחברה מספרים ל'כלכליסט', כי ייתכן והחברה תנסה שוב לבצע IPO, שיהיה בתמחור שונה, ובהנחה ותנאי השוק יאפשרו זאת.

יו"ר אינטרקיור אהוד ברק, צילום: עמית שעל יו"ר אינטרקיור אהוד ברק | צילום: עמית שעל יו"ר אינטרקיור אהוד ברק, צילום: עמית שעל

פרישתה של אינטרקיור מניסיונות המיזוג עם סלקט משאירה את 'IMC חקלאות' כחברת הקנאביס הישראלית היחידה כיום, המנסה להיסחר בבורסת נאסד"ק ארה"ב.

IMC, הנסחרת בבורסת CSE הקנדית, דיווחה בתחילת אוקטובר האחרון, כי הגישה בקשה לרישום כפול בבורסת נאסד"ק בארה"ב, וההערכות הן כי תנסה לגייס כ-30 מיליון דולר (אמריקאי) עם תחילת המסחר, הצפוי ברבעון הראשון של 2021.

אינטרקיור, המובלת על ידי היו"ר אהוד ברק, נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 423.8 מיליון שקל, ומנייתה ירדה ב-3.94% מאז הדיווח על מזכר ההבנות עם סלקט, וירדה 5.07% מתחילת השנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות