אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הבריאות הבריטי: "עשויים להתחיל לחסן כבר בחודש הבא" צילום: רויטרס

דיווח שוטף

שר הבריאות הבריטי: "עשויים להתחיל לחסן כבר בחודש הבא"

השר הבריטי מאט הנקוק הנחה את סוכנות הבריאות הבריטית לפעול במהירות מהרגע שבו החיסון של פייזר יקבל אור ירוק; במקביל הודיעו היום סוכנויות ממשלתיות בארה"ב לעובדיהן: ייתכן שתוכלו לקבל חיסון תוך חודשיים; הקלות למפעל טסלה בקליפורניה; שיא חולים יומי ברוסיה, יפן ואוקראינה

21.11.2020, 17:52 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

17:50 - שיא חולים ביפן, רוסיה ואוקראינה

מספר שיא של חולים נרשם היום ביפן, שם הודיעה טוקיו על 539 נדבקים חדשים בקורונה. זהו היום השלישי ברציפות שיפן רושמת יותר מ-500 נדבקים בקורונה.

במקביל מדווחת רוסיה על שיא יומי של 24,822 נדבקים בנגיף, מתוכם 7,168 בבירה מוסקבה, מה שמביא את מספר הנדבקים ברוסיה כולה ל-2,064,748. הרשויות דיווחו גם על 467 מקרי מוות הקשורים לווירוס ב-24 השעות האחרונות, מה שמביא את מספר המתים מהנגיף ברוסיה ל-35,778. בינתיים גם אוקראינה מדווחת על שיא של 14,580 מקרי קורונה חדשים היום.

17:30 - שר הבריאות הבריטי: "עשויים להתחיל לחסן כבר בחודש הבא"

סוכנות הבריאות הבריטית (NHS) עשויה להתחיל לחסן אזרחים בריטים נגד קורונה כבר בחודש הבא, אם החיסונים יאושרו עד אז - כך אמר שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק. לדברי האחרון, ניתן יהיה לצאת לדרך עם "תוכנית החיסונים" עוד לפני חג המולד, אם החיסון פותח על ידי פייזר ו-BioNTech יקבל אור ירוק. "ביקשתי מ-NHS לפעול במהירות מהרגע שבו ניתן יהיה להפיץ את החיסון. אם הרגולטור יאשר את החיסון, נהיה מוכנים להתחיל לחסן כבר בחודש הבא, ונגיע לשיא החיסונים בשנה החדשה".

14:30 - החמרה של ההגבלות באיראן

הרשויות באיראן החמירו את ההגבלות במדינה, כולל סגירת עסקים לא חיוניים והגבלת התנועה, זאת בניסיון לבלום גל שלישי של התפרצות קורונה.

הנשיא רוחאני, צילום: אי פי איי הנשיא רוחאני | צילום: אי פי איי הנשיא רוחאני, צילום: אי פי איי

עם זאת, כלי התקשורת המקומיים מדווחים על הפרות חוזרות של ההגבלות. "הרחובות בטהראן עמוסים על אף ההגבלות", פורסם בערוץ הטלוויזיה הממשלתי. עוד דווח חלק מהעסקים הלא חיוניים פתחו. בסוכנות הידיעות ISNA פרסמו תמונות של תחנות רכבת צפופות תחת הכותרת "הקורונה הורגת", ובכלי תקשורת אחרים הציגו תמונות של אוטובוסים מלאים. סגן שר הבריאות עליראזה ראיסי אמר כי 10% מהציבור שמתעלם מהנחיות הבריאות עלול להפיץ את הנגיף ל-80% מהאוכלוסייה. עוד הוסיף כי מפגשים משפחתיים מהווים את גורם ההדבקות העיקרי. הנשיא חסן רוחאני הופיע היום בטלוויזיה ואמר כי ההגבלות תקפות לשבועיים אך ייתכן שיאריכו אותן אם לא תתקבל התוצאה הרצויה.

13:05 - הקלות למפעל טסלה בקליפורניה

משרד הבריאות במדינת קליפורניה הגדיר את עובדי טסלה כ"עובדים חיוניים". פירוש הדבר כי מפעל החברה בפרימונט יוכל להמשיך ולפעול כרגיל בהתאם להנחיות הקורונה, זאת על אף ההגבלות החדשות שהטיל מושל המדינה גאווין ניוסום מוקדם יותר השבוע. ההגבלות נכנסות לתוקף היום ומשפיעות על מרבית תושבי המדינה. הן כוללות עוצר לילי ועצירת עבודה לא חיונית בלילה. "ייצור מוגדר כעבודה חיונית", נמסר בתגובה ממשרד הבריאות הקליפורני.

המפעל בפרימונט, צילום: רויטרס המפעל בפרימונט | צילום: רויטרס המפעל בפרימונט, צילום: רויטרס

המפעל נמצא במחוז אלמדה המוגדר כ"סגול", כלומר בעל שיעור התחלואה הגבוה ביותר, ולכן ייתכן שהרשויות המקומיות יטילו בהמשך הגבלות נוספות שישפיעו גם על המפעל של טסלה. "ככל שהמצב יתפתח ייתכן שנצטרך להגביל פעילויות נוספות כדי להאט את התפשטות הנגיף", נמסר ממשרד בריאות הציבור במחוז אלמדה. השארת המפעל של טסלה פועל תסייע ליצרנית המכוניות החשמליות לעמוד ביעד אספקת 500 אלף מכוניות עד סוף השנה. בשנה שעברה סיפקה החברה 367,500 מכוניות ללקוחות.

13:00 - סוכנויות ממשלתיות בארה"ב לעובדיהן: ייתכן שתקבלו חיסון תוך חודשיים

חמש סוכנויות ממשלתיות בארה"ב החלו להודיע לעובדים שלהן שייתכן שיוכלו לקבל חיסון לקורונה כבר בתוך חודשיים, כך לפי אדם המעורה בנושא. לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), הסוכנויות הממשלתיות שיקבלו ישירות את החיסון מהממשל כוללות את שירות בתי הסוהר, משרד ההגנה, משרד החוץ, שירותי הבריאות לאזרחים ילידים ומינהל הבריאות לחיילים משוחררים.

תזמון מתן החיסון תלוי בקצב שבו יעניקו במינהל המזון והתרופות הפדראלי (FDA) אישור שימוש חירום לחיסון שמפתחות פייזר או מודרנה. פייזר הגישה את הבקשה ביום שישי ומודרנה צפויה לעשות זאת בקרוב. עובדי הממשל החיוניים אמורים להיות בין הראשונים שיקבלו את החיסון בארה"ב אחרי עובדי מערכת הבריאות, כך לפי הנחיות ה-CDC.

11:05 - סינגפור והונג קונג ממשיכות בטיסות ביניהן למרות עלייה בתחלואה

סינגפור והונג קונג ישיקו מחר (א') כמתוכנן את הסדר הנסיעות ביניהן, אך יוסיפו אמצעי זהירות נוספים על רקע העלייה בתחלואה בהונג קונג.

בדיקת קורונה בהונג קונג, צילום: אי אף פי בדיקת קורונה בהונג קונג | צילום: אי אף פי בדיקת קורונה בהונג קונג, צילום: אי אף פי

רשות התעופה האזרחית של סינגפור הודיעה כי כל הנוסעים המגיעים מהונג קונג יידרשו לעבור בדיקת קורונה מסוג PCR לאחר הגעתם. הם גם יידרשו להישאר בבידוד במקום השהות שלהם – בין אם מדובר במלון או בבית – עד לקבלת התוצאות שאורכת לרוב בין 6-8 שעות. בהסדר המקורי שנחשף ב-11 בנובמבר לא צוינה חובת בידוד. בכל מקרה כל הנוסעים מהונג קונג לסינגפור צריכים להציג בדיקת קורונה שלילית לפני שיוכלו לעלות על המטוס.

תוספת הבדיקה גם לאחר הנחיתה מגיעה לאחר שביום שישי דיווחו הרשויות בהונג קונג על 26 נדבקים חדשים, מרביתם בהדבקות מקומיות. "נכנסנו כנראה לגל חדש", מסרה סופיה צ'ן, השרה לענייני מזון ובריאות בהונג קונג, שהוסיפה כי המצב "חמור". החל מהיום נכנסו לתוקפן הגבלות חדשות בהונג קונג, כולל סגירת מועדונים ואיסור על הופעות חיות וריקודים בברים. בנוסף, מיום שני יסגרו בתי הספר לשבועיים.

בהתאם לתנאי הבועה האווירית בין הונג קונג וסינגפור, בכל יום תהיה טיסה אחת לכל עיר עם מספר מקסימלי של 200 נוסעים עליה. מספר הטיסות יעלה עם תישמר השליטה על הקורונה בשתי הערים. מצד שני, אם הממוצע לשבעה ימים יעלה ביותר מחמישה מקרים ביום, בועת הטיסות תושעה.

09:25 - תחזית: ארה"ב עלולה לאבד עוד 100 אלף בני אדם מקורונה עד השבעת הנשיא

דיקן בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בראון, ד"ר אשיש ג'ה, הזהיר כי ארה"ב עלולה להגיע "לעוד 100 אלף מתים מקורונה עד יום השבעת הנשיא" ב-20 בינואר, שכן שיעור המוות מקורונה ממשיך לטפס. כעת עומד מספר המתים על כ-260 אלף.

"ברגע שנגיע לאביב נראה בקלות 450 אלף או אפילו 500 אלף מתים" אמר בריאיון ל-CNBC, "זה הכל תלוי בנו, אם נפעל בצורה נבונה נוכל להימנע מזה. אם לא, נגיע בקלות לבין 400-500 אלף מתים, שזה מספר אסטרונומי".

 08:00 - בנו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ ג'וניור, נמצא חיובי לקורונה

בנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, דונלד טראמפ ג'וניור, אובחן כחולה קורונה. כך הודיע דוברו. בהודעה צוין כי "טראמפ ג'וניור אינו סובל מתסמינים ונמצא בבידוד".

 

דונלד טראמפ ג דונלד טראמפ ג'וניור | צילום: Getty דונלד טראמפ ג

 

בתוך כך שר הבריאות האמריקאי, אלכס אזר, התייחס להודעת פייזר ולפיה היא הגישה בקשה ל-FDA לאישור חירום לחיסון שפיתחה ואמר כי "אם הכל יעבוד כמו שצריך ייתכן ונראה אישור תוך כמה שבועות, עשרה חודשים בלבד לאחר שהנגיף הגיע אלינו מסין". לדבריו, "אנו רואים את האור בקצה המנהרה. אנחנו מבקשים מכם - התנהגו כמו שצריך, שטפו ידיים, שימו מסכה כשצריך".

ומחוץ לארה"ב: משרד הבריאות במקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה עלה מניין המתים מסיבוכי נגיף הקורונה ב-719. מאתמול אובחנו עוד 6,426 נשאי קורונה. מפרוץ המגפה אובחנו יותר ממיליון חולים במקסיקו, מתוכם מתו 100,823 בני אדם.

הרשויות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה אובחנו כ-23 אלף חולי קורונה חדשים. מניין המאובחנים מפרוץ המגפה במדינה חצה את רף ה-900 אלף, מתוכם מתו 13,884 - 254 מהם ביממה האחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות