אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קניוני עזריאלי לא ייפתחו מחר, מליסרון ממשיכה במרד

קניוני עזריאלי לא ייפתחו מחר, מליסרון ממשיכה במרד

לאחר שאתמול החליטו בעזריאלי ובמליסרון לפתוח מספר קניונים - בניגוד לתקנות הממשלה - החליטו בעזריאלי לעשות פניית פרסה. הרקע, ככל הנראה - מספר הקונים הנמוך אתמול והחשש מקנסות. במליסרון, לעומת זאת, מתכוונים לפתוח גם מחר את הקניון בפתח תקווה, הגרנד קניון בבאר שבע, הקריון, ואולי גם קניונים נוספים

21.11.2020, 19:11 | אורנה יפת

קניוני עזריאלי נסוגו וחזרו בהם, ולא יפתחו מחר את הקניונים בניגוד להנחיות. מנכ"לית קניון איילון רינה טל שלחה היום הודעה לשוכרים, ובה כתבה: "לאור פניות רבות אליי, מעדכנת כי אנו לא נפתח הערב ומחר (יום א'). נתבקשנו ונמתין לישיבת הקבינט לקבלת המתווה לפתיחה מאושרת. תודה על שיתוף הפעולה. נעדכן אתכם בהקדם".

קראו עוד בכלכליסט

בקבוצת עזריאלי מסרו כי פתיחת שלושת הקניונים הייתה על פי עקרונות המתווה המתגבש עם משרדי הממשלה הרלוונטים. "הפיילוט הושלם בהצלחה ותוצאותיו מועברות לגורמים אלה, לצורך בחינתם. עד לקבלת החלטות חדשות בסוגיית המתווה על ידי הקבינט, קניוני הקבוצה יישארו סגורים ויפעלו במתכונת המאושרת על ידי הממשלה".  

שוטרים בקניון איילון של עזריאלי, אתמול שוטרים בקניון איילון של עזריאלי, אתמול שוטרים בקניון איילון של עזריאלי, אתמול

אתמול ביצעו קניוני עזריאלי ומליסרון "ניסוי" במסגרתו פתחה כל אחת מהקבוצות שלושה קניונים כפיילוט, ללא אישור הממשלה. אלא שקצת לאחר פתיחת החנויות, וכפי שקרה כאשר נפתחו מתחמי ביג טרם קיבלו אישור מהממשלה, הגיעו לקניונים הפתוחים שוטרים ופקחים והזהירו את בעלי החנויות מפני קנסות. בתגובה מיהרו בעלי החנויות לסגור את הדלתות, כיוון שהקניונים הודיעו מראש כי מי שישא בקנסות הוא בעל החנות ולא הקניון.

לדברי שוכרים של מליסרון ועזריאלי, מספר הקונים שהגיע אתמול לקניונים היה נמוך והסתכם בכמה אלפים בודדים בכל קניון והפדיונות היו נמוכים ביחס ליום שישי רגיל. זאת, בניגוד לעשרות אלפי המבקרים שפוקדים כל קניון ביום רגיל.

נראה כי לאור מספר הקונים הנמוך והחשש מקנסות, החליטו בעזריאלי שלא לפתוח מחר את הקניונים. לעומת זאת, קבוצת מליסרון, הודיעה לשוכרים כי שלושה קניונים שלה (הקניון בפתח תקווה, הקריון והגרנד קניון בבאר שבע) ייפתחו גם מחר (א') וייתכן כי ייפתחו קניונים נוספים של הקבוצה. גם בקניון רננים שוקלים אפשרות לפתוח מחר את הקניון.

בתוך כך, ההגבלות של משרד הבריאות על מספר הקונים בחנויות, ממשיכות לייצר תורים ארוכים מחוץ לחנויות שמסכנים את הציבור ופוגעים גם ברשתות האופנה. היום (שבת) נראו תורים ארוכים בביג פאשן אשדוד – שפתוח על פי ההנחיות – מחוץ לחנויות H&M ואורבניקה.

חי גאליס, מנכ"ל ביג מרכזי קניות, העלה בפייסבוק את הסרטונים שבהן נראות החנויות, שכוללות אלפי מטרים רבועים, כשהן ריקות מבפנים, אך מחוץ להן תורים ארוכים. "דוגמא להתרחשות מוטרפת", כתב גאליס. "2000 מ"ר חנות H&M בביג פאשן אשדוד. 10 לקוחות בפנים (ממוצע של 200 מ"ר ללקוח!). יותר מכפול בתור בחוץ. בריאותי – לא! כלכלי – לא! הגיוני??? ברור. רק לאנשי משרד הבריאות הפתרונים. אין אמון ציבורי בלי הגיון בריא". כדי להמחיש את האבסורד צירף גאליס סרטון של חנות דקטלון באירופה וכתב: "גם שם יש הגבלות, אבל עם שכל.. המצב שמתרחש כרגע במסחר בישראל גובל בהתעללות בציבור הישראלי שנאלץ לעמוד לשווא בתורים מיותרים".

שחר תורג׳מן יו״ר התאגדות המסחר, האופנה וההסעדה אמר היום כי "למרות כל הבקשות שלנו ולמרות התראות חוזרות ונישנות, החליט קבינט הקורונה להגביל את מספר הקונים בחנות ל-10 לקוחות בלבד! כתוצאה מכך, כפי שצפינו נוצרו תורי ענק מחוץ לחנויות עם צפיפות נוראית ובתנאי מזג אויר בלתי נסבלים.

"ממשלת ישראל ממשיכה להתעלל באזרחיה, לקוחות ועסקים כאחד, כשהיא מאלצת אותם להמתין בגשם ובקור ומטילה עליהם מגבלות לא הגיוניות בעליל. זאת בשעה שבסופר מרקטים, בסופר פארמים, בחנויות החשמל ובחנויות הסטוק אין כל מגבלה וחצי מליון לקוחות ביום קונים בצפיפות נוראית, ממשלת ישראל מתעללת ברשתות המסחר בישראל לאורך כל משבר הקורונה כאשר המדיניות שהיא נוקטת גורמת להשמדה של המסחר בישראל במגמתיות ובאטימות.

"אנו קוראים לקבינט הקורונה לקבל את ההחלטה ההגיונית היחידה והיא לפתוח את כלל המסחר בישראל, עם מגבלת קונים בהתאם לגודלה של החנות, כך יהיה פיזור של הקונים על פני אלפי נקודות מכירה ללא תורים וללא התקהלויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות