אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז אישרה את מינוי הראל לוקר ליו"ר החברה צילום: יריב כץ

פרסום ראשון

פז אישרה את מינוי הראל לוקר ליו"ר החברה

לוקר ימשיך במקביל לשמש כיו"ר התעשייה האווירית במשרה חלקית, וייכנס לתפקיד יו"ר פז ב-1 בינואר 2021, עם סיום כהונתו של היו"ר אברהם ביגר שהודיע במפתיע על פרישה

22.11.2020, 11:28 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דירקטוריון פז אישר פה אחד את מינויו של הראל לוקר ליו"ר החברה, כך נודע לכלכליסט. לוקר יתחיל לכהן בתפקיד בפועל ב-1 בינואר 2021, עם סיום כהונתו של היו"ר הפורש אברהם ביגר.

קראו עוד בכלכליסט

לוקר משמש כיום כיו"ר התעשייה האווירית לישראל (תע"א) וימשיך לכהן בתפקיד במשרה חלקית, כיוון שאין ניגוד עניינים בין שתי החברות. תע"א נמצאת בשלב דרמטי בתולדותיה לקראת הנפקה היסטורית, ולוקר יוביל את ההנפקה שאושרה ביום חמישי האחרון. הישארותו של לוקר בתעשייה האווירית נדרשת עבור החברה, במיוחד לאור העובדה שרק בשבוע שעבר נבחר בה מנכ"ל חדש - בועז לוי.

אברהם ביגר, יו"ר פז הפורש אברהם ביגר, יו"ר פז הפורש אברהם ביגר, יו"ר פז הפורש

גם כיום מכהן לוקר בתעשייה האווירית בחלקיות משרה, כך שיוכל להמשיך ולכהן בשני התפקידים. לוקר שימש בעבר כמנכ"ל משרד ראש הממשלה במשך ארבע שנים והוא משמש כדירקטור במספר חברות עסקיות נוספות.

הראל לוקר, ייכנס בינואר לתפקיד יו"ר פז, צילום: צביקה טישלר הראל לוקר, ייכנס בינואר לתפקיד יו"ר פז | צילום: צביקה טישלר הראל לוקר, ייכנס בינואר לתפקיד יו"ר פז, צילום: צביקה טישלר

ביגר הדהים ביום חמישי בבוקר את שוק ההון הישראלי, כשהתפטר מתפקיד יו"ר פז - כפי שנחשף בכלכליסט. המהלך של ביגר נשמר בסוד והפתיע גם את מקורביו.

בפני לוקר עומדת שורת אתגרים, בהם מכירת בית הזיקוק שממשיך לדמם ולהסב הפסדים כבדים לפז, פיתוח הקמעונאות בשל הירידה בצריכת דלקים ומציאת מנועי צמיחה חדשים לחברה.

ביגר אמר לאחר הבחירה: "אני מודה להראל שלקח על עצמו את האתגר העצום הכרוך בתפקיד. אני בטוח שהראל ימשיך את דרכי ויצליח להוביל את פז להישגים. לפז חשובה ההמשכיות והרציפות העסקית, ואין מקום לואקום מנהיגותי בעת הזו. להראל ניסיון עשיר ומוכח הן בתחום הניהול העסקי והן בתחום הניהול הציבורי, וניסיונו יסייע רבות לפז באתגרים הניצבים בפניה".

לוקר אמר: "אני מודה לדירקטוריון החברה וליו"ר החברה אברהם ביגר על האמון שהם נותנים בי. אני שמח וגאה על האפשרות לכהן כיו"ר קבוצת האנרגיה הגדולה בישראל. ההיסטוריה של פז שזורה בהיסטוריה של מדינת ישראל. מעטות החברות בארץ אשר עובדות פרק זמן כה ארוך מול הצרכן הישראלי, והמוניטין של פז הוא מעולה. אני מאמין כי דירקטוריון החברה, מנהליה ועובדיה, ימשיכו להוביל את צמיחתה של פז כחברה עסקית מובילה במשק, לטובת כל בעלי העניין שלה. אני מבקש להודות ליו"ר היוצא אברהם ביגר על תרומתו לחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות