אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחיות בשכונת הדגל החדשה באשקלון צילום: תמר מוצפי

לחיות בשכונת הדגל החדשה באשקלון

העיר אשקלון חווה בשנים האחרונות תאוצת בנייה מהגדולות במדינה. גולת הכותרת של התחדשות עיר החוף היפה היא ללא ספק שכונת "עיר היין" המיוחדת שעם השלמתה תהפוך לשכונה הגדולה בעיר

22.11.2020, 16:42 | חי נחמיאס

מוגש מטעם DUN'S 100

 

במרחק של 45 דקות נסיעה בלבד מתל אביב ו-10 דקות קצרות מאשדוד המרכזית הופכת העיר אשקלון בשנים האחרונות ליעד לוהט עבור משקיעי נדל"ן, משפחות משפרות דיור וזוגות צעירים כאחד. אלו מבקשים ליהנות משילוב של איכות חיים גבוהה, רצועת חוף יפהפייה, פארקים ירוקים, גן לאומי, מערכת חינוך מתקדמת ושכונות מגורים חדישות ויוקרתיות. ואכן מחירי הנדל"ן בעיר הולכים ועולים בקצב שיא והעיר חווה זינוק עצום בהתחלות הבנייה שלה עם למעלה מ-2,100 דירות שהחלו להיבנות בה רק בשנה החולפת. למעשה אשקלון חווה תנופת בנייה כה גדולה עד שהיא נמצאת בשיא דירוג זה, רק אחרי תל אביב וירושלים.

למה כל זה קורה? בעיקר נוכח הסכם הגג אשר נחתם בשלהי 2015 בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית אשקלון. הסכם זה נחשב להסכם הגג הגדול ביותר שנחתם עד היום בישראל ובמסגרתו נקבע כי במהלך העשור הקרוב ייבנו באשקלון 31 אלף דירות חדשות בשני שלבים. בשלב הראשון יבנו כ-18 אלף דירות בחמש שכונות חדשות, בהן עיר היין, שכונת אגמים, עיר ימים, הרצוג ומתחם המתנחלים ובשלב השני יבנו כ-13 אלף דירות נוספות בשתי שכונות חדשות - אשקלון מזרח ומ-7 דרום .

בעוד שתנופת הבנייה לא פוסחת כאמור על אף חלק בעיר, הרי שאחד האזורים המבטיחים ביותר של העיר המתחדשת הוא ללא ספק שכונת "עיר היין" ההולכת ונבנית בצפון מזרח אשקלון. עם סיום הבנייה תהפוך "עיר היין" לשכונה הגדולה ביותר בעיר, עם כ- 40,000 תושבים על שטח של כ- 4,200 דונם.

אם אתם תוהים מה הקשר בין יין לשכונה הרי שהשכונה קיבלה את שמה מפארק היין, פארק עירוני חדש שייבנה בחלקה המערבי על שטח של 450 דונם. במקום נמצאים אתרים ארכיאולוגיים שכוללים שרידים של מפעלי יין עתיקים והתוכנית למקום כוללת את שיקום נחל חממה העובר בתחומי הפארק, הסדרת השרידים הארכיאולוגים, נטיעת עצים ושילוב הפעילות החקלאית הקיימת כיום בתחומי הפארק.

השכונה הייחודית תאופיין בצביון משפחתי ותתהדר בשילוב בין עירוניות מודרנית לבין פנינים ארכיאולוגיים ותיירותיים ופארקים ירוקים. היא תכלול גינות ציבוריות, מתקני משחקים ומסלולי אופניים שיאפשרו אורח חיים מתקדם לצד הזדמנויות כלכליות ועסקיות בדמות קניונים רחבי ידיים, מדרחוב חנויות, מתחמי קניות ומתחם בתי קולנוע. מוסדות הציבור והחינוך ימוקמו במרחק הליכה או במרחק נסיעת אופניים בשבילי אופניים ייעודיים שיסומנו במיוחד.

חי נחמיאס , צילום: תמר מוצפי חי נחמיאס | צילום: תמר מוצפי חי נחמיאס , צילום: תמר מוצפי

אבל זה לא מסתיים רק בכך. מתכנני השכונה שמו דגש רב על התכנון התחבורתי לשכונה וכתוצאה מכך הגישה אל השכונה תהיה קלה ונגישה הודות ליציאה צפונית חדשה וסלילתו של כביש גישה צפוני חדש לעיר כולה אשר ישחרר את העומס בשדרות מנחם בגין שבמרכז העיר, אליהן מתנקזת רוב התנועה מצפון. כמו כן בסמוך לשכונה תקום תחנת רכבת חדישה שתהווה חלק מקומפלקס תחבורתי שכולל גם תחנת אוטובוסים מרכזית ואזורי מסחר. בנוסף כולל הסכם הגג לעיר גם פיתוח של שטחי תעסוקה חדשים.

כחברת נדל"ן ותיקה אשר בונה למעלה מ-2,000 יחידות דיור, מרכזים מסחריים וקומות משרדים בפרויקטים מגוונים, הפוטנציאל העצום בשכונת "עיר היין" לא נעלם מעינינו ואנו שותפים לתנופת הבנייה ובונים שלושה פרויקטים בשכונה. פרויקט HIGH על הפארק המשתרע על כ-23 דונם שהוא פרויקט הדגל בשכונה המכיל 11 מבני מגורים, פרויקט HIGH TWINS - צמד מגדלי מגורים, ופרויקט HIGH SEA & WINE המשלב שלושה מבני מגורים ומרכז המסחר הראשון שייבנה בעיר.

בשורה התחתונה, אשקלון הולכת והופכת לאחד מיעדי המגורים הנחשקים בארץ כאשר בחוד החנית נמצאת שכונת עיר היין הייחודית. נראה איפוא שבדיוק כשם שקרה בשכונות דוגמת עיר ימים בנתניה, גנים בגני תקווה או פסגות בראש העין בה המשקיעים הראשונים גרפו את הרווח הגדול, כך גם נקודת הזמן בה נמצאת כעת שכונת עיר היין מהווה את ההזדמנות הגדולה של משקיעים, זוגות צעירים ומשפרי דיור לקחת חלק בבשורת הנדל"ן החדשה והמבטיחה של אשקלון המתפתחת.

מאת חי נחמיאס, מנכ"ל ובעלים, קבוצת HIGH GROUP

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות