אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעילות הברוקראז' המשיכה לצמוח והרווח של מיטב דש קפץ ב-32% צילום: youtube

פעילות הברוקראז' המשיכה לצמוח והרווח של מיטב דש קפץ ב-32%

בית ההשקעות דיווח על רווח נקי של 29 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2020, ההכנסות צמחו ב-4.5% והסתכמו ב-233 מיליון שקל; פעילות הברוקראז' איזנה את הירידה בפעילות הגמל והקרנות; מיטב דש תחלק דיבידנד לראשונה מאז תחילת השנה

23.11.2020, 11:59 | נעמי צורף

בית ההשקעות מיטב דש פירסם הבוקר (ב') דוחות חזקים לרבעון השלישי של 2020 ודיווח על עלייה של 32% ברווח הנקי, שעמד על 29 מיליון שקל לעומת 22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

בשל התוצאות הטובות הודיע בית ההשקעות בניהולו של אילן רביב על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בסך של 20 מיליון שקל, מדובר בדיבידנד הראשון שתחלק מיטב דש מאז תחילת 2020. 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: יובל חן אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש | צילום: יובל חן אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: יובל חן

ההכנסות של מיטב דש צמחו ב-4.5% ברבעון החולף והסתכמו ב-233 מיליון שקל. היקף הנכסים המנוהלים בחברה הסתכם ב-140 מיליארד שקל נכון למועד פרסום הדוחות. בתחילת השנה היה היקף הכספים המנוהלים 136 מיליארד שקל, כך שהנתון משקף עלייה של 3%, זאת לאחר שבסוף המחצית הראשונה של 2020 נרשמה ירידה בהיקף הנכסים ביחס לתחילת השנה.

מדוחות מיטב דש, שהוא בית ההשקעות הראשון שמפרסם את דוחותיו לרבעון זה, עולה כי מגמת הצמיחה בפעילות הברוקראז' נמשכה גם ברבעון השלישי. ההכנסות מפעילות הברוקראז' קפצו ב-37% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-33 מיליון שקל. בית ההשקעות דיווח כי כחלק מתכנית אסטרטגית שמטרתה לעודד צמיחה באפיק זה, ניתנו אופציות ליו"ר ולמנכ"ל פעילות מיטב דש טרייד.

ההכנסות מניהול קופות גמל וקרנות פנסיה ירדו ברבעון השלישי ב-5% ל-75 מיליון שקל, ההכנסות מניהול קרנות נאמנות וקרנות סל ירדו ב-7.6% ל-72 מיליון שקל. ההכנסות בתחום ניהול תיקי השקעות עמדו על 7 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל.

המנכ"ל רביב מסר כי "הקורונה שינתה את פני התחרות בתחום הטרייד. אנחנו מהווים כיום אלטרנטיבה מקצועית ומשתלמת ללקוחות פרטיים שסוחרים בניירות ערך. אנו עדים לשינויים בהרגלי הצריכה ולמעבר מאסיבי של לקוחות לזירת המסחר במיטב דש טרייד באמצעות כלים דיגיטליים מתקדמים. ניתן לראות את קפיצת המדרגה בהכנסות וברווחיות מתחילת השנה ובכוונתנו להאיץ את הצמיחה בשנים הבאות בתחום זה, כך שמיטב דש טרייד תהיה החברה המובילה בישראל למסחר בניירות ערך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות