אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: התחלואה עולה, יש להמתין עם פתיחת כיתות ז-י צילום: שאטרסטוק

משרד הבריאות: התחלואה עולה, יש להמתין עם פתיחת כיתות ז-י

מנהלת המחלקה לחינוך וקידום הבריאות במשרד הבריאות ד"ר אפרת אפללו אמרה בוועדה לביקורת המדינה שאם תפתח כל מערכת החינוך נאבד שליטה על התחלואה. לדבריה, אפשר להחליט שמערכת החינוך מעל הכל, אבל אז צריך להמתין עם פתיחה של דברים אחרים

23.11.2020, 12:02 | שחר אילן

משרד הבריאות מתנגד לפתיחת כיתות ז-י בימים הקרובים. זאת, לנוכח נתוני התחלואה העולים ולמרות הפרסומים כי ריכך את התנגדותו לפתיחת כל מערכת החינוך. שר החינוך יואב גלנט הודיע הבוקר כי יאבק בקבינט הקורונה לפתוח בשבוע הבא את כל מערכת החינוך.

היום פועלים גני הילדים וכיתות א'-ד' ושאר מערכת החינוך לומדת מרחוק. מחר צפויות לחזור לפעילות כיתות ה'-ו' וביום שלישיי הבא כיתות יא'-יב' בשל הצורך בהכנות לבחינות הבגרות. הוויכוח הוא על כיתות ז'-י'. הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח מיש עתיד דנה היום בסוגיית החזרת כיתות אלו ללימודים.

קראו עוד בכלכליסט

תלמידים בכיתות (ארכיון), צילום: רויטרס תלמידים בכיתות (ארכיון) | צילום: רויטרס תלמידים בכיתות (ארכיון), צילום: רויטרס

מנהלת המחלקה לחינוך וקידום הבריאות במשרד הבריאות ד"ר אפרת אפללו אמרה ש"אנחנו רואים עלייה קלה בתחלואה של גילאי 6-10, עלייה שבשליטה". כן ציינה שמחר כיתות א' וב' עוברות מלימודים בקפסולות לכיתות מלאות כדי לפנות מקום לכיתות ה'-ו', מה שמגדיל את הסיכון. "גם החורף מתחיל", אמרה. היא הזהירה ש"אם נפתח הכל, לא תהיה שליטה. לא חוכמה לפתוח ולמחרת לסגור". לדבריה, הממשלה יכולה להחליט שמערכת החינוך מעל הכל. "זו החלטה של קבינט הקורונה, אבל אז אי אפשר לפתוח דברם אחדים".

יו"ר ועדת לביקורת המדינה עפר שלח תקף את העובדה שלממשלה "אין תוכנית ואין אופק" להחזרת כיתות ז-י ללימודים. יו"ר איגוד מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות אבי קמינסקי אמר ש"חייבים למצוא פתרון לתלמידי חטיבות הביניים ובייחוד לכיתות ז' שעדיין לא מכירים את שאר התלמידים. סגנית יו"ר הנהגת ההורים הארצית צופית גולן אמרה ש"החינוך צריך לבוא לפני הקניונים".

שר החינוך יואב גלנט צייץ היום בטוויטר ש"תלמידי כיתות ז׳, ח׳, ט׳, י׳ - לא שכחנו אתכם. הערב אדרוש בקבינט הקורונה להחזיר אתכם לבתי הספר כבר בשבוע הבא - חזרתכם ללימודים עומדת בראש סדר העדיפויות שלי ושל משרד החינוך". לדבריו, "סדר עדיפות לאומי נכון מחייב את חזרת התלמידים לבתי הספר. זהו נושא ערכי וצורך לאומי חיוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות