אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנפט של אבו דאבי תשקיע יותר מ-43 מיליארד דולר בכלכלה המקומית צילום: ADNOC

מפרץ תיכון חדש

חברת הנפט של אבו דאבי תשקיע יותר מ-43 מיליארד דולר בכלכלה המקומית

החיסונים הראשונים נגד קורונה יגיעו לאמירויות באמצע דצמבר; חברת השקעות בחריינית משקיעה בפלטפורמת לוגיסטיקה; אמירות פוג'יירה מבקשת לעודד הקמת חוות לגידול דגים ואכזבה לגיימרים באמירויות: קונסולת פלייסטיישן תגיע לחנויות רק בחודש הבא

23.11.2020, 12:59 | דורון פסקין

אבו דאבי: חברת הנפט תשקיע 43.6 מיליארד דולר בכלכלה המקומית

"מועצת הנפט העליונה" באבו דאבי הודיעה על תגליות חדשות של משאבי נפט לא קונבנציונליים הניתנים להפקה באזורים יבשתיים המוערכים בכ -22 מיליארד חביות נפט. בנוסף היא דיווחה על עלייה ברזרבות הנפט הקונבנציונליות בכ-2 מיליארד חביות נפט באמירות.

בית הזיקוק אל רואיס אבו דאבי , צילום: ADNOC בית הזיקוק אל רואיס אבו דאבי | צילום: ADNOC בית הזיקוק אל רואיס אבו דאבי , צילום: ADNOC

במהלך ישיבת המועצה הווירטואלית, בניהול שיח' מוחמד בן זאיד אל נהיאן, יורש העצר של אבו דאבי, אושרה גם התוכנית העסקית של חברת הנפט הלאומית ADNOC להגדלת השקעות ההון שלה ל-122 מיליארד דולר לחמש השנים הקרובות. באמצעות תוכנית זו מתכוונת ADNOC להפנות 43.6 מיליארד דולר לכלכלה המקומית ב-2025-2021. התוכנית כוללת שיתוף פעולה עם חברות במגזר הפרטי וחברות בינלאומיות, יצירת הזדמנויות למגזר הפרטי המקומי ויצירת מקומות עבודה לאזרחי איחוד האמירויות.

החיסונים הראשונים נגד קורונה יגיעו לאמירויות באמצע דצמבר

נביל סולטן, סגן נשיא בכיר של חברת התעופה אמירייטס לענייני מטענים, העריך כי המשלוחים הראשונים של חיסון נגד הקוורנה יגיעו למתקני חברת המטען האווירית של אמירייטס באמירויות באמצע דצמבר. לדבריו, יש מגעים רצופים עם כל יצרני החיסונים ברחבי העולם, ובראשם פייזר", מודרנה ו"ינו פארם. בנוסף, מתנהלות שיחות עם יותר מ-12 חברות תרופות ועוד חברות בדבר העברת החיסון ברגע שיאושר ליעדים שונים בעולם, במיוחד תת היבשת ההודית, המזרח התיכון ואפריקה, בנוסף לדרום אמריקה.

סולטן הוסיף כי אמירייטס צפויה להודיע על חתימת הסכמים עם כמה מהחברות הללו להעברת חיסונים תוך שבועיים-שלושה.

מטוס של אמירייטס , צילום: emirates מטוס של אמירייטס | צילום: emirates מטוס של אמירייטס , צילום: emirates

אכזבה לגיימרים באמירויות: קונסולת פלייסטיישן תגיע לחנויות רק בחודש הבא

גיימרים באמירויות ייאלצו להמתין לקונסולת פלייסטיישן 5 החדשה עד אמצע החודש הבא או תחילת 2021. הקונסולה החדשה של סוני הושקה בשבוע שעבר במדינת המפרץ אך הרוב המוחלט של המכירות נעשה באמצעות הזמנה מראש. המלאי הנוסף אזל מהחנויות בתוך זמן קצר ומשלוח חדש לא צפוי בימים הקרובים. מחיר הקונסולה הנחשקת באמירויות עומד על 2,100 דירהם (כ-570 דולר). עם זאת, ברשת ניתן היה למצוא אותה בכ-6,000 דירהם.

פלייסטיישן 5 של סוני, צילום: רויטרס פלייסטיישן 5 של סוני | צילום: רויטרס פלייסטיישן 5 של סוני, צילום: רויטרס

חברת השקעות בחריינית משקיעה בפלטפורמת לוגיסטיקה

חברת ההשקעות של בחריין, אינווסטקורפ Investcorp, השקיעה בחברת אקספרסביז (Xpressbees), פלטפורמה לוגיסטית למסחר אלקטרוני. סכום ההשקעה לא נמסר.

אקספרסביז מציעה מגוון של שירותים לוגיסטיים כולל לוגיסטיקה הפוכה, מעקב בזמן אמת ואפשרויות גבייה ועיבוד מרובות של תשלומים. אקספרסביז, שהוקמה בשנת 2015, נמצאת בתהליך הפיכתה לחברת שרשרת אספקה מן המניין.

לאקספרסביז נוכחות ביותר מ -2,000 ערים בהודו ויש לה יותר מ -1,000 לקוחות במספר תעשיות, כולל סחר אלקטרוני, תרופות, מוצרי צריכה, קמעונאות, ייצור, אלקטרוניקה ומוצרי צריכה. החברה מטפלת ביותר משני מיליון משלוחים מדי יום ברחבי הודו.

אמירות פוג'יירה מבקשת לעודד הקמת חוות לגידול דגים

התפוקה השנתית הכוללת של שלוש חוות הדגים בעיר דיבא פוג'יירה (Dibba Al Fujairah) מגיע לכ -2,000 טונות בשנה. התפוקה כוללת סוגים שונים של דגים וצדפות. לפי היזמים, הקמת החוות מהווה פתרון חשוב בהתמודדות עם האתגרים בתחום מלאי הדגה והן נועדו לשרת את יעד השגת ביטחון המזון במדינה.

   

 , צילום: fishfarm צילום: fishfarm  , צילום: fishfarm

מעיריית דיבא פוג'יירה נמסר כי היא מבקשת, באמצעות יישום החקיקה שקבעה המדינה, להגן על הדגה על ידי פיקוח ובקרה והשתת קנסות על פעילות שגויה בענף הדיג. העירייה הקצתה אזורים מיוחדים בים לפרויקטים של גידול דגים. העירייה גם קראה לסיוע מצד אוניברסיטאות מקומיות בביצוע מחקרים ימיים לגבי הזנים האידיאלים מתוך רצונה להרחבת פרויקטים של חקלאות ימית והגנה על הסביבה הימית והחופית במקבילך לעלייה בביקוש לדגים ופירות ים.

 

הכותב הוא מנכ"ל חברת www.concordmena.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות