אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לברוח מהסגר הבא? איסלנד מנסה למשוך עובדים מרחוק צילום: גטי אימג'ס

רוצים לברוח מהסגר הבא? איסלנד מנסה למשוך עובדים מרחוק

המדינה עדכנה את תוכנית הוויזה לעובדים מרחוק כך שהיא חלה כעת גם על אנשים שאינם אזרחי האיחוד האירופי. התנאים היחידים הם שחייבים להיות מועסקים במשרה מלאה בארץ המוצא ולהרוויח שכר שנתי גבוה של כ-100 אלף דולר

23.11.2020, 20:31 | שירות כלכליסט

איסלנד מציעה נתיב מילוט חדש לכל מי שרוצים לברוח מהסגר הבא. המדינה עדכנה את תוכנית הוויזה לעובדים מרחוק כך שהיא חלה כעת גם על אנשים שאינם אזרחי האיחוד האירופי. פירוש הדבר שתושבי מדינות כמו ארה"ב, שאינן חייבות בוויזה כדי להיכנס לאיסלנד, יכולים כעת להתגורר במדינה במשך שישה חודשים, זאת על אף שהגבולות שלה נותרו ברובם סגורים. התנאים היחידים הם שחייבים להיות מועסקים במשרה מלאה בארץ המוצא ולהרוויח שכר שנתי של מעט פחות מ-100 אף דולר. "אני חושבת שהרעיון הכללי היה למשוך עובדים עם שכר גבוה מעמק הסיליקון שיוציאו את הכסף שלהם כאן במקום שם", הסבירה אסטה גודרון הלגדוטיר, לשעבר חברת פרלמנט מטעם מפלגת הפיראטים.

קראו עוד בכלכליסט

התקווה היא שהמבקרים המגיעים לתקופת זמן ארוכה ישכירו דירות Airbnb שעומדות ריקות, ימלאו את המסעדות ויטיילו במדינה.

איסלנד אינה המדינה הראשונה שמנסה למשוך אליה עובדים שבגלל הקורונה לא צריכים להגיע פיסית למשרדים. ברמודה, ברבדוס, איי קיימן ואסטוניה כבר אימצו אסטרטגיה דומה כדי למשוך כסף זר בתקופה שבה תעשיית התיירות משותקת.

איכות חיים באיסלנד, צילום: inspired by iceland/ facebook איכות חיים באיסלנד | צילום: inspired by iceland/ facebook איכות חיים באיסלנד, צילום: inspired by iceland/ facebook

אולם, האסטרטגיה של איסלנד ייחודית בכך שהיא פונה ישירות לעשירים בלבד. ברמודה לדוגמה דורשת רק תשלום של 263 דולר להעברת הבקשה של המתעניינים בעבודה מהאי. לעומת זאת, באיסלנד דורשים הצגת הוכחות לשכר חודשי של מיליון קרונה איסלנדית (7,360 דולר), שמסתכמים בשכר שנתי של סביבות 88 אלף דולר. המועמדים המעוניינים צריכים גם להציג מסמכים של ביטוח בריאות.

ממשרד המשפטים שאחראי על הנפקת הוויזות לא סיפקו יותר מדי פרטים על התוכנית וסרבו להגיב לדיווח. אולם, מקומיים שהתראיינו לסוכנות הידיעות בלובמרג אמרו שלהערכתם המטרה היא לעוד השקעות בלי לגרום לצפיפות יותר או לשחוק את מערכת הבריאות. הדרישה שהמבקרים יהיו בעלי עבודה נועדה קרוב לוודאי גם למנוע מהם להתחרות עם המקומיים על אותן משרות.

איסלנד נחשבת לאחת מהמדינות ששרדו את מגפת הקורונה בהצלחה יחסית עם 5,000 נדבקים בלבד ו-25 מתים מאז מרץ.

התוכנית החדשה היא ניסיון גם להשיב את המבקרים לאיסלנד. ב-2018 ביקרו במדינה המונה 357 אלף תושבים, בסביבות 2.3 מיליון מבקרים, אולם הנתון הזה צנח ב-79% בשל מגבלות התנועה הנובעות מהתפשטות הקורונה. הרגיעה הזו בתיירים אמנם עוזרת לשמורת הטבע במדינה, אך במקביל מתקדמות התכוניות לפתיחת מלונות יוקרתיים חדשים, ביניהם מלון חדש המתוכנן להיפתח ב-2022 בחוף הדרום מזרחי של איסלנד, שיכלול 70 חדרים ומספר וילות פרטיות על פני שטח של של 16 אלף דונם שכולל גם סוסים וחיות בר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות