אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזי בצלאל מינה את אסף עופר לתפקיד מנכ"ל אקספון צילוןם: עמית שעל

חזי בצלאל מינה את אסף עופר לתפקיד מנכ"ל אקספון

עופר, לשעבר מנכ"ל HOT מובייל, יחליף את יעקב נדבורני שפרש לאחר 5.5 שנים; בעל השליטה חזי בצלאל: "חרף כוחות גדולים שניסו ומנסים לבלום אותנו, נוביל את החברה בעידן ה-5G לעבר שיאים חדשים"

23.11.2020, 16:55 | אביאור אבו

אקספון הודיעה הערב (ב') כי בעל השליטה בחברה, חזי בצלאל, בחר באסף עופר לשמש כמנכ"ל החברה.

עופר כיהן במשך שלוש שנים כמנכ"ל HOT מובייל וקודם לכן שימש כמשנה למנכ"ל פלאפון וכן כשבע שנים כסמנכ"ל השיווק בחברה. מנכ"ל החברה הקודם, יעקב נדבורני, פרש מתפקידו לאחר 5.5 שנים בתפקיד, ללא הודעה משותפת עם בצלאל. יו"ר החברה כיום הוא בצלאל עצמו ולאחרונה הוא הציע את התפקיד לעמי אראל, יו"ר סלקום הקודם, שסירב. בימים האחרונים הצטרף לדירקטוריון החברה גלעד רבינוביץ, מנכ"ל מפלגת העבודה לשעבר, המשמש כיום כמנכ"ל SQLink.

קראו עוד בכלכליסט

בפני עופר עומדים אתגרים רבים בניהול החברה. ראשית, תחום הסלולר, בו פועלת החברה תחת המותג we4G. החברה צברה עד כה כ-370 אלף מנויים ומובילה בעקביות את טבלת הניודים החודשית על ידי מבצעים אגרסיביים ומחירים "לכל החיים". עם זאת, ברמת המחירים הנוכחית החברה תתקשה לשרוד לאורך זמן ועליה יהיה למצוא מנועי צמיחה אחרים. אחד מהם הוא הדור ה-5, אך אקספון היא החברה היחידה שטרם קיבלה ממשרד התקשורת רישיון לדור החדש.

אסף עופר, צילוןם: עמית שעל אסף עופר | צילוןם: עמית שעל אסף עופר, צילוןם: עמית שעל

אחת הסיבות לכך היא מחלוקות בינה לבין סלקום, איתה היא חולקת רשת סלולר משותפת. הפערים בין החברות נתגלעו לאחר רכישת גולן טלקום על ידי סלקום, שהייתה הצלע השלישית ברשת המשותפת. הרכישה גררה עלייה בחלקה של אקספון בהשקעות הרשת, שהוביל למשא ומתן שטרם נסגר בין החברות ומעכב את כניסתה לדור 5. בעקבות כך אקספון אף עצרה את התשלום השוטף לסלקום עבור חודש אוקטובר

תחום נוסף הוא האינטרנט הנייח, בו אקספון משמשת כספקית אינטרנט, תוך שהיא חוכרת תשתית מבזק או HOT במסגרת השוק הסיטונאי. לחברה כ-220 אלף לקוחות בתחום זה. משרד התקשורת בוחן בימים אלה את ביטול הפיצול הנהוג בישראל בין תשתית לספק, כך שבזק ו-HOT יוכלו למכור שירות אינטרנט מלא ללא תלות בספקיות. צעד זה עלול להוביל לפגיעה בספקיות הקטנות, כאקספון.

התחום השלישי הוא הטלוויזיה. בשונה מקבוצות התקשורת המתחרות, אקספון לא מציעה שירותי טלוויזיה. לאחרונה נפלה העסקה במסגרתה קשת הייתה אמורה לרכוש 40% מאקספון תוך הקמת שירות סטרימינג משותף על גבי האינטרנט והכנסת משקיע נוסף שירכוש 20%.

חזי בצלאל מסר: "אקספון הפכה תוך זמן קצר וכנגד כל הסיכויים לחברה מובילה, רעננה ופורצת דרך. הצטרפותו של אסף עופר מצביעה על עוצמתה של אקספון היום ועל שאיפותיה לעתיד. חרף כוחות גדולים שניסו ומנסים לבלום אותנו, אקספון היא החברה היחידה שמחוללת כיום את התחרות בשוק הסלולר. האמינות, השקיפות, ההוגנות, השירות, המקצועיות והקדמה, הם נר לרגלינו וכך נמשיך. שוק התקשורת בכלל ושוק הסלולר בפרט נמצאים בפני שינויים מרתקים ואתגרים גדולים. כפי שעמדנו ביעדים שהצבנו לעצמנו עד היום, כך נוביל את החברה בעידן ה-5G לעבר שיאים חדשים עם האמון הרב לו אנו זוכים מהצרכן הישראלי. אני מודה למנכ"ל היוצא יעקב נדבורני, שהצעיד את החברה להיות מחוללת התחרות בשוק הסלולר ועמד בפני אתגרים רבים וגדולים, בדרך של עשייה יום יומית, ומקצועיות ואני מודה לו מאד על כך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות