אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת גדיב מקבוצת בזן תשלם 634 אלף שקל בשל הפרת תנאי ההיתר לפליטת מזהמים צילום: דוברות איחוד הצלה

חברת גדיב מקבוצת בזן תשלם 634 אלף שקל בשל הפרת תנאי ההיתר לפליטת מזהמים

המשרד להגנת הסביבה הטיל על החברה עיצום כספי לאחר שהפרה את תנאי היתר הפליטה שנקבע עבורה, כאשר לא הקימה מתקן לטיפול בפליטות חומרים אורגניים נדיפים ופחמן חד-חמצני במועד; המתקן הוקם בסופו של דבר ביולי 2018, כתשעה חודשים לאחר המועד הנקוב בהיתר

24.11.2020, 09:11 | עמרי מילמן

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת גדיב תעשיות פטרוכימיה, מקבוצת בזן, עיצום כספי בסך 634.3 אלף שקל לאחר שהפרה את תנאי היתר הפליטה ולא הקימה מתקן לטיפול בפליטות חומרים אורגניים נדיפים ופחמן חד-חמצני, במועד שנקבע בהיתר הפליטה. כך הודיע היום (ג') המשרד.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: דוברות איחוד הצלה צילום: דוברות איחוד הצלה  , צילום: דוברות איחוד הצלה

במסגרת היתרי הפליטה שמוציא המשרד להגנת הסביבה, חויבה גדיב, המייצרת כימיקלים ארומטיים, להתקין מתקן טיפול במטרה להפחית את פליטת החומרים האורגניים הנדיפים והפחמן החד-חמצני ממתקני החברה, זאת לאחר שהמשרד החל לנקוט בהליך אכיפה מנהלי. המתקן הוקם בסופו של דבר ביולי 2018, כתשעה חודשים לאחר המועד הנקוב בהיתר. המשרד ציין בהודעתו כי בשל התנהלות החברה וחומרת ההפרה, הוחלט כי בנוסף לצעדי האכיפה המנהליים שנועדו להפסיק את ההפרה, להטיל על החברה את העיצום הכספי.

קבוצת בזן מסרה בתגובה: "בזן נדרשה והקימה מתקן סביבתי חדשני ומורכב, שעומד כיום בסטנדרטים מחמירים יותר מאלה שנקבעו על פי דין".

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "פעלנו בהליך הרתעתי מול מפעל מזהם, ולא נהסס לעשות זאת בכל פעם שייווצר מפגע לציבור".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות