אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גייטס מלפניך: זה האיש השני העשיר בעולם צילום: AFP

ביל גייטס מלפניך: זה האיש השני העשיר בעולם

במקום הראשון ברשימת המיליארדרים של בלומברג עומד מייסד אמזון ג'ף בזוס, שהונו מוערך ב-182 מיליארד דולר. גייטס רק במקום השלישי עם הון של 127.7 מיליארד דולר

24.11.2020, 11:24 | שירות כלכליסט

הישג נוסף השנה לאלון מאסק. מייסד יצרנית המכוניות החשמליות טסלה עקף את ביל גייטס ומדורג במקום השני ברשימת המיליארדרים של בלומברג. הונו מוערך כעת ב-127.9 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מאסק מדורג במקום השני אחרי מייסד אמזון ג'ף בזוס, שהונו האישי מוערך ב-182 מיליארד דולר. בזוס הדיח את גייטס מהפסגה ב-2017.

הונו האישי של מאסק (49) גדל מאז תחילת השנה ב-100.3 מיליארד דולר, יותר מכל אדם אחר ברשימה המונה את 500 האנשים העשירים ביותר בעולם. הוא עלה מהמקום ה-35 שבו דורג בתחילת ינואר עד למקום השני כעת.

ג ג'ף בזוס, מייסד אמזון | צילום: בלומברג ג

העלייה המרשימה הזו נזקפת לזכות הביצועים של טסלה, ששווי השוק שלה מתקרב כבר ל-500 מיליארד דולר. כ-75% מהונו של מאסק הם ממניות של טסלה. יש לו גם אחזקה בחברת חקר החלל ספייס X.

אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה , צילום: גטי אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה | צילום: גטי אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה , צילום: גטי

זו הפעם השנייה בלבד בשמונה השנים מאז יצרו בבלומברג את המדד שגייטס אינו ממוקם באחד משני המקומות הראשונים. גייטס, מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, מוערך כעת ב-127.7 מיליארד דולר. הוא התחייב לתרום את מרבית הונו לצדקה, ומאז 2006 העביר כבר 27 מיליארד דולר לעמותה שהקים ביחד עם אשתו מלינדה.

ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט, צילום: בלומברג ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט | צילום: בלומברג ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט, צילום: בלומברג

כמו כן, גייטס השקיע כספים רבים השנה במחקר לפיתוח חיסון לקורונה, ואף נקלע לוויכוח פומבי עם מאסק לאחר, שמייסד טסלה קרא לבדיקות הקורונה "כוזבות לגמרי". עם זאת, מאסק הודה בשבוע שעבר כי הוא נדבק בקורונה, ואף שאינו חווה סימפטומים הוא "תשוש".

על אף המשבר הכלכלי השנה בשל הקורונה, הונם של המיליארדרים ברשימה של בלומברג עלה ב-23%, שהם סכום מצרפי של 1.3 טריליון דולר מתחילת השנה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות