אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד האמירויות: מסוף פטרוכימי חדש הושק בנמל ג'בל עלי צילום: aquachemie

מפרץ תיכון חדש

איחוד האמירויות: מסוף פטרוכימי חדש הושק בנמל ג'בל עלי

ממשלת איחוד האמירויות החליטה: משקיעים זרים יוכלו להחזיק בבעלות מלאה של חברות מקומיות איקאה פתחה חנות חמישית באבו דאבי; חברת התעופה אמירייטס מציעה ביטוח נוסעים מורחב ללא תמורה; הכנסות בתי המלון באבו דאבי זינקו ב-46% ואילו מחירי הנדל"ן בדובאי יורדים

24.11.2020, 13:08 | דורון פסקין

אושר: משקיעים זרים יוכלו להחזיק בבעלות מלאה של חברות באמירויות

ממשלת איחוד האמירויות הערביות הודיעה כי משקיעים זרים יכולים להחזיק באופן מלא בחברות מקומיות ללא צורך בשותפות עם מקומיים.

ההחלטה היא באמצעות צו נשיאותי שמחליף את חוק החברות המסחריות מס' 2 שאושר בשנת 2015. על פי החוק הנוכחי של איחוד האמירויות, זרים יכולים להחזיק עד 49% מחברה הרשומה במדינה, כאשר השותף המקומי מחזיק ברוב של 51%.

איחוד האמירויות, צילום: רויטרס איחוד האמירויות | צילום: רויטרס איחוד האמירויות, צילום: רויטרס

עם זאת, כמה ענפים שנחשבים אסטרטגיים לא נכללים בכללים החדשים שהוכרזו אתמול. אלה כוללים את ענפי האנרגיה, הטלקומוניקציה והתחבורה. על פי החקיקה החדשה, איחוד האמירויות תאפשר בעלות של 100% על העסק לאזרחים זרים החל מ-1 בדצמבר 2020.

באמירויות סבורים שהשינוי בחקיקה יקל עוד יותר על ביצוע העסקים במדינה ויגדיל את ההשקעה הזרה.

איקאה פתחה חנות חמישית באמירויות

קניון אל וחדה (Al Wahda), אחד ממרכזי הקניות המובילים בתחום הלייף סטייל במרכז אבו דאבי, הודיע על פתיחת חנות איקאה החדשה שלה. זו החנות השנייה של ענקית הרהיטים השבדית באמירות אבו דאבי והחמישית באיחוד האמירויות.

קניון Al Wahda, אבו דאבי , צילום: abudhabi2 קניון Al Wahda, אבו דאבי | צילום: abudhabi2 קניון Al Wahda, אבו דאבי , צילום: abudhabi2

החנות החדשה של איקאה משתרעת על שטח של 2,100 מ"ר בקומה הראשונה בקניון אל וחדה. החנות תציע למכירה כ -2,000 רהיטים מוכנים להרכבה וציוד ביתי עם אספקה מהירה ללקוחות. יצוין כי הסניף הראשון של איקאה באבו דאבי נחנך בשנת 2011 באי יאס ובשטח כולל של 33,000 מ"ר.  

חברת אמירייטס מציעה ביטוח נוסעים מורחב ללא תמורה

חברת התעופה הלאומית של דובאי אמירייטס הודיעה על יוזמה חדשה המספקת כיסוי ביטוחי מורחב לסיכונים שונים הקשורים בטיסות. יוזמה זו, הראשונה מסוגה בענף תעופה וביטוח הנסיעות, בנוסף לכיסוי הנוכחי לקורונה, אמורה לחזק את ביטחון הנוסעים בכל האמור לטיסות בינלאומיות.

מחלקה ראשונהבמטוס של חברת התעופה אמירייטס מחלקה ראשונהבמטוס של חברת התעופה אמירייטס מחלקה ראשונהבמטוס של חברת התעופה אמירייטס

אמירייטס מציעה כיסוי נרחב זה ללא עלות נוספת ללקוחותיה. ביטוח הנסיעות החדש יחול באופן אוטומטי על כל כרטיסי אמירייטס שיירכשו מ-1 בדצמבר.

מסוף שיסייע בהגברת המסחר הפטרוכימי יוקם בג'בל עלי

AquaChemie Middle East - חברת מכירות ושירותים כימיים מובילה וחלק מקבוצת AquaChemie שבסיסה באיחוד האמירויות – השיקה אתמול את המסוף הפטרוכימי בנמל הענק ג'בל עלי שבדובאי.

מסוף פטרוכימי חברת aquachemie, נמל ג מסוף פטרוכימי חברת aquachemie, נמל ג'בל עלי דובאי | צילום: aquachemie מסוף פטרוכימי חברת aquachemie, נמל ג

הפרויקט, בהשקעה של 40 מיליון דולר, נועד להגביר את המסחר הפטרוכימי בין יצרנים למשתמשי קצה במזרח התיכון ובשאר רחבי עולם, תוך שהוא נותן מענה למחסור החריף במתקני אחסון להפצה של כימיקלים בתפזורת בנמל ג'בל עלי.

מסוף האחסון החדש יהיה בעל קיבולת כוללת של כ- 40,000 מ"ק, מתוכם 35,000 מ"ק במכלי אחסון בתפזורת.

הכנסות בתי המלון באבו דאבי זינקו ב-46%

מחלקת התרבות והתיירות באבו דאבי הודיעה כי האמירות השיגה שיעורי תפוסה גבוהים יותר במלונות במהלך הרבעון השלישי השנה לעומת הרבעון הקודם. ביולי-ספטמבר 2020השנה גדלו הכנסות המלונות ב-46% לעומת הרבעון השני, במקביל לזינוק של 95% במספר האורחים הכולל. 

מלונות באבו דאבי, צילום: kayak מלונות באבו דאבי | צילום: kayak מלונות באבו דאבי, צילום: kayak

לפי נתונים עדכניים שפורסמו באבו דאבי, התאוששות בתי המלון לוותה בעלייה של 83% במספר המבקרים במרכזי הקניות ברחבי האמירות ועלייה בהזמנות אצל חברות התעופה ב 119%.

מחירי הנדל"ן בדובאי יורדים

מחירי הנדל"ן בדובאי ירדו במהלך חודש אוקטובר עקב ירידה במספר העסקאות, וזאת לאחר העלייה החדה והמפתיעה בחודש ספטמבר. לפי נתונים שפורסמו אתמול, מחירי הנדל"ן בדובאי ירדו בכ-1% ל-8,800 דירהם למ״ר (2,400 דולר) בממוצע, מתחת לרמות שנרשמו לאחרונה במאי 2009.

מרינה דובאי, צילום: גטי אימג מרינה דובאי | צילום: גטי אימג'ס מרינה דובאי, צילום: גטי אימג

באוקטובר, מספר העסקאות עמד על 3,483, ורשם ירידה שנתית של 27.3% וירידה של 9.7% על בסיס חודשי.

הכותב הוא מנכ"ל חברת www.concordmena.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות