אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדריך טיסה ופרח טיס נהרגו היום בהתרסקות מטוס קל צילום: חיים הורנשטיין

מדריך טיסה ופרח טיס נהרגו היום בהתרסקות מטוס קל

המטוס שהתרסק, מדגם G120A של חברת גרוב הגרמנית, היה בבעלות אלביט מערכות, שמחכירה לחיל האוויר עשרות מטוסי הדרכה אותם היא מתחזקת ומפעילה. נסיבות התאונה נחקרות

24.11.2020, 18:20 | אודי עציון

קצין צה"ל במילואים וחייל צה"ל מבית הספר לטיסה נהרגו הבוקר כתוצאה מהתרסקות מטוס קל. המטוס היה בטיסת אימון סדירה במסגרת השלב הראשוני של קורס הטיס.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הורה על הקמת צוות צוות תחקיר מומחים בראשות קצין בדרגת אל"מ לבחינת נסיבות האירוע. כמו כן, עצר נורקין את טיסות האימון וההכשרה בחיל. הודעות נמסרו למשפחותיהם.

זירת ההתרסקות זירת ההתרסקות זירת ההתרסקות

המטוס שהתרסק, מדגם G120A של חברת גרוב הגרמנית, היה בבעלות אלביט מערכות. ב-2002 רכשה אלביט 20 מטוסים כאלה שאותם היא מתחזקת ומפעילה עבור חיל האוויר, שמשלם לה לפי שעות שימוש. בחיל האוויר מכונה המטוס "סנונית".

ב-2012 האריך משרד הביטחון את החוזה של אלביט לעשר שנים נוספות, תמורת 20 מיליון דולר. אלביט גם מפעילה ומתחזקת שני מטוסי אימון נוספים של בית הספר לטיסה, הביצ'קראפט T6 טקסאן "עפרוני" והאירמאקי m346 "לביא". השנה זכתה אלביט בחוזה בסך 38 מיליון דולר לחמש שנים עבור הפעלת מטוסי העפרוני, עם אופציה להארכה לחמש שנים נוספות. במתכונת דומה מפעילה ומתחזקת אלביט מטוסי אימון לבית הספר לטיסה של חיל האוויר המלכותי הבריטי.

מטוס סנונית, צילום: אתר חיל האוויר מטוס סנונית | צילום: אתר חיל האוויר מטוס סנונית, צילום: אתר חיל האוויר

הגרוב, שמחירו כמיליון דולר, החליף בבית הספר לטיסה את הפייפר המיתולוגי. הוא נחשב למטוס פשוט ואמין, עם יכולות דאייה טובות במקרה של תקלת מנוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות