אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 25% בהכנסות משכירות בקניוני עזריאלי צילום: זיו קורן

ירידה של 25% בהכנסות משכירות בקניוני עזריאלי

ההכנסות מדמי שכירות בקניונים ברבעון - שלקראת סופו החל הסגר השני - הסתכמו ב-156 מיליון שקל; הרווח הנקי ירד ב-33% ל-193 מיליון שקל, הרווח התפעולי התזרימי ירד ב-12% ל-282 מיליון שקל; סקטור המשרדים שמר על יציבות, עם הכנסות של 151 מיליון של מדמי שכירות מתואמים; שיעור הגבייה בקבוצה עמד על 96%

25.11.2020, 09:17 | חזי שטרנליכט

הסגר השני היכה בקניונים רק בשבועיים האחרונים של הרבעון השלישי, אך התקופה הזו הספיקה כדי לפגוע משמעותית בתחום הקניונים של קבוצת עזריאלי, שרשמה ירידה של 13.5% בהכנסות המתואמות מדמי שכירות (NOI) - אלה עמדו ברבעון על 352 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

עזריאלי מוכרת בציבור בזכות הקניונים אך מבחינת פילוח הנכסים שלה, תחום המשרדים שווה בכוחו לתחום הקניונים. 35% מהמאזן מורכב ממשרדים בשווי של 12.2 מיליארד שקל, בעוד של 36% מתיק הנכסים מורכב מקניונים, בשווי של 12.8 מיליארד שקל. ה-NOI של הקניונים נפל ברבעון השלישי ב-25.7% והסתכם ב-156 מיליון שקל, בעוד שהמשרדים שמרו על יציבות – NOI של 151 מיליון שקל, בדומה לרבעון השלישי אשתקד. ה-NOI מנכסים זהים ירד  ב-13.4% והוא הסתכם ב-349 מיליון שקל ברבעון השלישי. 

בעזריאלי מציינים בדו"חות כי לא נרשמה השפעה משמעותית בתחום המשרדים, למרות המעבר בחברות רבות לעבודה מהבית. שיעור הגבייה בקבוצה היה מרשים ועמד על 96%. גם בהתחשב בהקלות שניתנו לשוכרים בקניונים, זהו שיעור גבוה מאוד.

בקבוצת עזריאלי יצאו בתוכנית הקלות מקיפה במהלך הגל הראשון שכללה מתן הנחות ופטורים בפרקי זמן שונים משכר דירה ודמי ניהול. היקפה הכספי הסתכם לפי דיווחי הקבוצה ב-180 מיליון שקל. בעזריאלי מעריכים שהיקף תוכנית ההקלות הנוגעת לסגר השני עמד ברבעון השלישי 21 מיליון שקל. בתחום החניונים נרשמה פגיעה ברבעון השלישי בהיקף של 5 מיליון שקל.

שיעור הרווחיות של קבוצת עזריאלי נפגע בצורה פחות מהירידה בדמי השכירות. נתון הרווח התזרימי התפעולי של עזריאלי (FFO) ירד ב-12.1% והסתכם ב-282 מיליון שקל ברבעון השלישי. הרווח הנקי של הקבוצה הסתכם ב-193 מיליון שקל, ירידה של 33% ביחס לרבעון המקביל שנבעה בעיקר מהקיטון בהכנסות מדמי שכירות. ברבעון הזה לא נרשמו שיערוכי נדל"ן משמעותיים.

בתחום הדיור המוגן שאליו נכנסה הקבוצה בשנים האחרונות נרשמה ירידה של 40% ב-NOI ברבעון השלישי שהסתכם ב-6 מיליון שקל. הסיבה לפי הקבוצה היא האכלוס המדורג בבית הדיור המוגן פאלאס בלהבים שיצר הפסד תפעולי שצפוי להתאזן בהמשך עם סיום האכלוס. בשלושת הרבעונים מתחילת השנה ירד ה-NOI בשיעור מתון יותר של 11% ל-25 מיליון שקל.  

אייל חנקין מנכ"ל עזריאלי, צילום: יח"צ אמיר רון אייל חנקין מנכ"ל עזריאלי | צילום: יח"צ אמיר רון אייל חנקין מנכ"ל עזריאלי, צילום: יח"צ אמיר רון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות