אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ישראל דובאי

"ננסה לחבר את הסיב היבשתי הראשון מישראל לדובאי"

כך אמר מנכ"ל סלקום אבי גבאי, בוועידת ישראל-דובאי הראשונה של "כלכליסט", בנק לאומי ורשת 13. "איחוד האמירויות, זו חממה, והיא רוצה להיות חממה יותר גדולה"

25.11.2020, 11:02 | נטע-לי בינשטוק

"ננסה לחבר את הסיב היבשתי הראשון מישראל לדובאי", כך אמר מנכ"ל סלקום אבי גבאי, בוועידת ישראל-דובאי הראשונה של "כלכליסט", בנק לאומי ורשת 13. גבאי שוחח על הבמה עם רון פרידמן מ"כלכליסט".

גבאי דיבר על האפשרויות לשיתופי פעולה בין המדינות בתחומי התקשורת. "סלקום ניתחה את ההזדמנויות שיש פה באיחוד האמירויות", אמר גבאי. "יש לנו פה כמה וכמה הזדמנויות, שתיים מהן בתחומי הסלולר שאני עוד לא יכול להרחיב עליהן. הזדמנויות אחרות הן בתחומי התוכן. אנחנו רוצים להביא ערוצי תוכן מהאיחוד האמירויות לסלקום TV, יש לנו קהל גדול של דוברי ערבית שיהנה מהתכנים במפרץ. אנחנו מסתכלים קדימה, אנחנו מבינים שיגיעו הרבה תיירים ישראלים לדובאי, הם יחוו את התרבות ואת המדינה, אנחנו חושבים שהערוצים החדשים והתוכן החדש הם לא רק לקהל הערבי, אלא גם לציבור שיגיע לפה ויתעניין בתרבות כאן".

גבאי חשף שהוא מנסה לקדם חיבור טכנולוגי נוסף בין המדינות. "דובאי, או איחוד האמירויות, זו חממה, והיא רוצה להיות חממה יותר גדולה. אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים עם איחוד האמירויות לחבר את כבל האינטרנט הראשון שיגיע מהאיחוד לישראל, דרך ירדן. כמו שאל על יכולה כעת לטוס מעל סעודיה. זה יהפוך את הסיב למשהו יותר זול ויותר נגיש, ויפתח את עולם הגלישה באינטרנט שהיום נמצא בעומס גדול. מדובר בסיב קיים, שעובר היום מדובאי, דרך סעודיה, לירדן. ניתן לחבר אותו לישראל בהשקעה מינימאלית ובעלויות נמוכות. אני מאמין שחברינו בדובאי יכולים לעזור לקדם את זה".

גבאי הוסיף כי העסקים המשותפים שיכולים לצמוח נובעים בין היתר מהתרבות העסקית במדינה. "אחת ההזדמנויות שזיהינו היא שבדובאי האנשים מאוד ממוקדים בלעשות עסקים", אמר גבאי, "אנשים בדובאי כל הזמן דוחפים קדימה, רוצים להתקדם. סלקום היא לא חברה שמייצרת טכנולוגיה, אבל היא משתמשת בטכנולוגיה כפתרון ללקוחות שלנו. אנחנו מספקים את כל שירותי ה-IOT לתל אביב, וזה הופך את העיר לחכמה יותר. אנחנו מאמינים שיחד עם אנשי עסקים בדובאי, שמאוד מתקדמים בתחומי הטכנולוגיה בכלל וה-IOT בפרט, אפשר להביא פתרונות למדינות באיחוד האמירויות". 

אבי גבאי, צילום: אוראל כהן אבי גבאי | צילום: אוראל כהן אבי גבאי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות