אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיבות לבליץ הפרסומי של דניה סיבוס לא נגמרות בהנפקה הקרובה צילום: גיל יוחנן

פרשנות

הסיבות לבליץ הפרסומי של דניה סיבוס לא נגמרות בהנפקה הקרובה

למרות שאינה מוכרת ישירות לציבור, השקיעה דניה סיבוס רבע מיליון שקל בפרסום עצמי. ההנפקה המתוכננת של החברה בינואר 2021 והמיתוג מחדש הם רק חלק מהסיבות לקמפיין. חלק אחר הוא הרצון לחפות על הפרסומים השליליים ששמם נקשר בחברה

26.11.2020, 08:32 | דרור מרמור

בימים האחרונים קשה שלא להבחין בבליץ הפרסומות של חברת דניה סיבוס, בעיקר בעיתונות הכלכלית. מדובר במהלך חריג מאוד עבור חברת ביצוע, קבלנית שמספקת שירותי בנייה ותשתיות למדינה וליזמי נדל"ן באמצעות מכרזים מסודרים, שבוחרת להשקיע רבע מיליון שקל לצורך פרסום עצמי, למרות שאינה מוכרת דבר לציבור הרחב באופן ישיר. יתרה מכך, אפילו במודעות שיווק של החברה־הבת אפריקה מגורים, דואגת דניה להכניס את השם והלוגו החדשים שלה – דניה, ללא סיבוס - למקרה שמישהו עלול לשכוח מי האמא מאחורי אפריקה.

קראו עוד בכלכליסט

בימי קורונה, בהם כמעט בלתי אפשרי לערוך למוסדיים ולאנליסטים כנסים ומצגות פרונטליות, ומשקיעים רבים יושבים בבית וסוחרים דרך פלטפורמות עצמאיות ‑ נדמה שבדניה החליטו שגם מניות כדאי למכור בדרך המסורתית שבה מוכרים דירות – מיתוג ופרסום. וכשעל הכף עומדת הנפקה מתוכננת בשווי של כ־2 מיליארד שקל, הוצאה של כמה מאות אלפי שקלים היא זניחה למדי.

בתחילת השנה רכשה קבוצת לפידות קפיטל, שבשליטת יעקב לוקנסבורג, את אפריקה ישראל ובספטמבר הודיעה על כוונתה להנפיק את החברה־הבת דניה מחדש בבורסה – לאחר שהיא נמחקה ממנה ביולי 2015, בשיא המשבר בקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב. בחודש הבא אמורה דניה לפרסם תשקיף והגיוס עצמו אמור להיערך בינואר. לדניה חשוב לחזור להיות מותג מוכר, שאף משקיע לא יחשוש לצרף לתיק ההשקעות. את כל השאר אמור לעשות השוק – כשענף התשתיות בשיא וכשענף המגורים, דרך החברה־הבת אפריקה מגורים, צפוי לייצר לדניה רווחי שיא ברבעון האחרון, לאחר שהקונים חזרו בהמוניהם לקנות דירות.

רונן גינזבורג מנכ"ל דניה סיבוס, צילום: גיל יוחנן רונן גינזבורג מנכ"ל דניה סיבוס | צילום: גיל יוחנן רונן גינזבורג מנכ"ל דניה סיבוס, צילום: גיל יוחנן

אלא שהפרסום המסיבי אמור לחפות מעט גם על הפרשיות שמעיקות על החברה ועל המנכ"ל הדומיננטי רונן גינזבורג, שסיים לאחרונה לרצות חודשיים של עבודות שירות במטבח בית החולים איכילוב, במסגרת הסדר הטיעון בפרשת ההסדר הכובל במכרז תשתיות בעיר שוהם.

במקביל, עד סוף השנה צפויה הפרקליטות להחליט בנוגע להליכים נגד גינזבורג ונגד החברה בעבירת גרימת מוות ברשלנות של 6 הפועלים בקריסת החניון ברחוב הברזל ברמת החיל ב־2016. בנוסף, גינזבורג צפוי לעמוד לדין, בכפוף לשימוע, בחשד למתן שוחד לח"כ דוד ביטן, בעבר בכיר בעיריית ראשל"צ, בנוגע לקידום הקמת מחלף ותחנות דלק על ידי החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות