אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קרדן נדל"ן: "אם נלך לבחירות גם 2021 תהיה שנה אבודה" צילום: איל פרידמן

מנכ"ל קרדן נדל"ן: "אם נלך לבחירות גם 2021 תהיה שנה אבודה"

למרות משבר הקורונה, מכרה החברה שמנהל עמוס דבוש יותר דירות ברבעון השלישי של 2020 לעומת 2019, וההכנסות הרבעוניות טיפסו ב-25% לעומת הרבעון המקביל; בשל העדר היצע קרקעות מצד המדינה, החברה חתמה על שלוש עסקאות קומבינציה בחודשים האחרונים בתל אביב, אשדוד וגן יבנה

26.11.2020, 09:14 | שלומית צור

קרדן נדל"ן פירסמה אתמול (ד') את הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של שנת 2020. מהדוחות עולה כי הכנסות החברה ברבעון השלישי של השנה עמדו על 119 מיליון שקל, עלייה של 25% בהשוואה ל-95 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי טיפס ב-4% ועמד על 22 מיליון שקל, בהשוואה לרווח גולמי של 21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

בתשעת החודשים הראשונים של 2020 עמדו הכנסות החברה על 348 מיליון שקל, עלייה של 23% לעומת הכנסות של 283 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מעלייה בהכנסות ממכירת דירות, במקביל לצמיחה בהכנסות במגזר ביצוע עבודות בנייה באמצעות החברה הבת אל-הר. הרווח הגולמי בתשעת החודשים הראשונים של השנה עלה ב-25% ועמד על 69 מיליון שקל.

עמוס דבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן, צילום: מיכל ארבל עמוס דבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן | צילום: מיכל ארבל עמוס דבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן, צילום: מיכל ארבל

למרות משבר הקורונה, החברה מכרה ברבעון השלישי של השנה 33 דירות, עלייה לעומת 31 דירות שמכרה ברבעון השלישי של 2019 ולעומת 17 דירות שמכרה ברבעון הקודם (השני של 2020). מתחילת אוקטובר מכרה החברה 14 דירות נוספות.

עוד עולה מהדוחות כי החברה חתמה במהלך החודשים האחרונים על שלושה הסכמי קומבינציה עם בעלי קרקעות בתל אביב, אשדוד וגן יבנה. זאת על רקע היצע מצומצם של מכרזים לרכישת קרקעות שמפרסמת המדינה.

"כדאי שמישהו יתעורר כי ענף הבנייה הוא קטר משמעותי במשק, ולא מייחסים לו מספיק חשיבות ביחס לחלק שלו מסך התוצר, ומההשפעה שיש לו על משקי הבית בישראל", אמר לכלכליסט מנכ"ל קרדן נדל"ן עמוס דבוש.

"הפיתרון צריך להיות מלא, יעיל ואפקטיבי, שכולל את כל משרדי הממשלה, ובראשו לעודד רשויות מקומיות לקדם פרויקטים בשטחן. אם המדינה לא עומדת בהתחייבויות שלה בהסכמי הגג, ורשות שהיתה רגילה לבנות כל שנה מספר יחידות דיור, ופתאום נבנות אצלה פי שלוש, צריכה לממן את הפער הזה. בסוף ראש העיר נשאר עם התושבים וצריך לספק להם שירותים, ולא הפקיד במשרד האוצר. אם באמת נלך לבחירות אז גם שנת 2021 תהיה שנה אבודה".

דבושהמוסיף כי "כרגע אין מכרזים לקרקעות באוויר, וזה מביא לכך שבמכרז אחד ל-123 דירות במודיעין ניגשות 43 חברות והזוכה משלם 147 מיליון שקל. הבנייה שרואים היום היא תוצאה של מכרזים שהיו לפני שנתיים, וגם הנתונים שמראים התנפלות של משכנתאות זאת תוצאה של רכישת דירות לפני שנה ושנתיים . אנחנו מחפשים בינתיים אפיקים גם בעסקאות קומבינציה ועסקאות מזומן. בסוף מי שמחזיק את המדינה זה מעמד הביניים שנפגע פחות מהמשבר. מי שיש לו יכולת כלכלית, קונה דירה באזור הביקוש, ומי שאין לו מתרחק".

לקרדן פרויקטים למגורים ביזמות מנהריה ועד רחובות, והחברה מנסה להגדיל את הפעילות שלה במרכז הארץ בין היתר בעסקאות מזומן, קומבינציה, והתחדשות עירונית. השבוע שלחה החברה לדיירים בפרויקט פינוי בינוי ברחוב עלומים ברמת גן הודעות פינוי, והיא תהרוס 32 דירות ישנות ובמקומן תקים 96 דירות חדשות. כמו כן, החברה מצויה בשלבים מתקדמים להוצאת היתר בנייה לשלב השני של פרויקט הולילנד בירושלים ובו 258 דירות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות