אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ"מ המפכ"ל ביטל את השתתפותו ברגע האחרון, הדיון על התנהלות המשטרה בהפגנות בוטל צילום: יואב דודקביץ'

מ"מ המפכ"ל ביטל את השתתפותו ברגע האחרון, הדיון על התנהלות המשטרה בהפגנות בוטל

לדברי יו"ר ועדת הפנים מיקי חיימוביץ', נאמר לה כי ניצב מוטי כהן נמצא בבידוד - על אף שהוא אישר את השתתפותו בדיון לאחר שכבר נכנס לבידוד, וגם היה יכול להשתתף דרך הזום. היא גם סירבה לקבל נציג מהמשטרה בדרגה זוטרה יותר: "ביטול השתתפות מ"מ המפכ"ל בשעת לילה מאוחרת ושליחת נציגים שאינם רלוונטיים לנושאי הדיון מבזה את הוועדה"

26.11.2020, 10:58 | עמיר קורץ

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ מיקי חיימוביץ', ביטלה הבוקר את הדיון שהיה צפוי להתכנס הבוקר (ה') בנושא התנהלות המשטרה בהפגנות, זאת לאחר שמ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הודיע אתמול בערב ברגע האחרון כי לא יוכל להשתתף בדיון, למרות שכבר אישר קודם לכן את השתתפותו.

קראו עוד בכלכליסט

ניצב מוטי כהן, צילום: משטרת ישראל ניצב מוטי כהן | צילום: משטרת ישראל ניצב מוטי כהן, צילום: משטרת ישראל

בוועדה אומרים כי כהן נימק את הביטול ברגע האחרון בכך שהוא נמצא בבידוד, אולם מוסיפים כי גם כשאישר את השתתפותו היה זה לאחר שנכנס כבר לבידוד, כך שהדבר היה ידוע. כמו כן אומרים שם כי ישנה אפשרות שהוא ישתתף בישיבה דרך אפליקציית הזום, כמו משתתפים רבים אחרים, ומצער שהוא בחר לבטל את השתתפותו.

המשטרה הציעה לח"כ חיימוביץ' שלדיון יגיע במקום כהן קצין מבצעים אחר שכבר נכח בעבר באחד הדיונים בנושא ההפגנות, אולם חיימוביץ סירבה. לדבריה, גם כשהוצע לה בהמשך שמטעם המשטרה תגיע דמות בכירה אחרת, היא סירבה וטענה כי מדובר בחוצפה.

ח"כ חיימוביץ אמרה הבוקר כי "מדובר בהתנהלות מבישה, שלא נסכים לקבלה. הוועדה לא תיתן יד לביזוי הציבור בדיון עקר ללא מענה לסוגיות הבוערות. ביטול השתתפות מ"מ המפכ"ל בשעת לילה מאוחרת ושליחת נציגים שאינם רלוונטיים לנושאי הדיון מבזה את הוועדה, את הכנסת, והגרוע מכל - את הציבור ואת כללי המשחק הדמוקרטיים. זוהי התנהלות מבישה ואנחנו לא נסכים לקבל זאת. הוועדה דורשת את הופעת מ"מ מפכ"ל המשטרה בפני הציבור על מנת לקיים דיאלוג שמאפשר פיקוח ראוי, הפקת לקחים ומתן תשובות לסוגיות הקשות שמטרידות את הציבור".

בדיון הבוקר היו אמורים להשתתף נציגים מהמשרד לביטחון פנים, משרד המשפטים, הסנגוריה הציבורית ולשכת עורכי הדין, ומארגונים נוספים כמו רבנים לזכויות אדם, התנועה לטוהר המידות, התנועה לאיכות השלטון, המשמר החברתי, האגודה לזכויות האזרח וארגון העיתונאים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות