אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוס 4,000 בחוץ: דיסני מרחיבה את מהלך הפיטורים ל-32,000 עובדים צילום: איי אף פי

פלוס 4,000 בחוץ: דיסני מרחיבה את מהלך הפיטורים ל-32,000 עובדים

ענקית המדיה והבידור שכבר הודיעה בסטמבר על קיצוץ צפוי של 28 אלף משרות, עדכנה בדיווח לרשות לני"ע על כוותנה להרחיב את המהלך, שיצא לפועל ב-2021. מרבית המשרות שיקוצצו יהיו בחטיבת הפארקים, המוצרים והחוויות, שספגה את המכה הקשה ביותר בקבוצה בשל מגיפת הקורונה

26.11.2020, 12:09 | שירות כלכליסט

חברת דיסני הודיעה כי היא מרחיבה את מהלך הקיצוצים ותפטר במהלך השנה הבאה 32 אלף עובדים , על רקע הפגיעה המתמשכת של מגפת הקורונה בתעשיית פארקי השעשועים.   

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שהוגשה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) הודיעה ענקית הבידור והמדיה כי הפיטורים יצאו לדרך במחצית הראשונה של 2021, ומרבית המשרות שיקוצצו יהיו בחטיבת הפארקים, המוצרים והחוויות. 32 אלף העובדים שיפוטרו כוללים את 28 אלף העובדים עליהם הודיעה החברה כבר בספטמבר.

הסגירה הממושכת של הפארקים של החברה בקליפורניה והגבלת המבקרים בפארקי השעשועים שכבר נפתחו מחדש מחייבים את החברה לצמצם את כוח העבודה. בנוסף, בחודש שעבר הוצאו בסביבות 37 אלף עובדים לחל"ת.

נכון לתחילת אוקטובר, דיסני העסיקה בסביבות 203 אלף עובדים, כש-80% במשרה מלאה ו-20% במשרה חלקית. מכלל כוח האדם העולמי, בסביבות 155 אלף עובדים בחטיבת הפארקים, המוצרים והחוויות. החטיבה הזו כוללת את כל פארקי השעשועים של דיסני בארה"ב ובעולם, וכן את אתרי הנופש, ספינות השייט והמרצ'נדייז.

מוקדם יותר החודש דיווחה החברה כי הקורונה גרמה להפסד תפעולי של 2.4 מיליארד דולר בחטיבה ברבעון הרביעי הפיסקאלי. ההכנסות צנחו באותה התקופה ב-61% ל-2.6 מיליארד דולר. בחברה כולה צנח הרווח התפעולי ב-3.5 מיליארד דולר ברבעון הרביעי. 

שעריו הסגורים של פארק דיסנילנד בקליפורניה, צילום: איי אף פי שעריו הסגורים של פארק דיסנילנד בקליפורניה | צילום: איי אף פי שעריו הסגורים של פארק דיסנילנד בקליפורניה, צילום: איי אף פי

הרשויות בקליפורניה הודיעו כי ניתן יהיה לפתוח מחדש את פארקי השעשועים רק כשיהיה פחות מנדבק אחד לכל 100 אלף תושבים במדינה – יעד שנראה שיהיה קשה להשגה במצב הנוכחי. כך למשל, במחוז אורנג' שבו נמצאים שני מהפארקים של דיסני יש 20.2 מקרים לכל 100 אלף אנשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות