אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מנכ"ל של חברה המספקת שירותים רפואיים התפטר כי סרב לעטות מסכה צילום: איי פי

ארה"ב: מנכ"ל של חברה המספקת שירותים רפואיים התפטר כי סרב לעטות מסכה

מנכ"ל חברת סנפורד הלת' מדרום דקוטה, שבה יש שיא של נדבקים בקורונה, כתב לעובדים: "החלמתי מקורונה, כך ששימוש במסכה יעביר מסר לא נכון שאני עלול להידבק או להדביק"

26.11.2020, 12:38 | שירות כלכליסט
מנכ"ל חברת סנפורד הלת' (Sanford Health), המספקת שירותים רפואיים בארה"ב התפטר מתפקידו לאחר שסרב לעטות מסכה, זאת לדבריו מכיוון שכבר נדבק בקורונה.

המנכ"ל הפורש, קלבי קרבנהופט, כתב בשבוע שעבר במייל ל-50 אלף העובדים כי אינו צריך לעטות מסכה מכיוון שהחלים מהקורונה, כך ששימוש במסכה יהיה רק "מחווה סימבולי. מבחינתי עטיית מסכה תסתור את היעילות והצורך במסכות ותעביר מסר לא נכון שאני עלול להידבק או יכול להדביק".

קלבי קראבנהופט. המנכ"ל שהתפטר, צילום: איי פי קלבי קראבנהופט. המנכ"ל שהתפטר | צילום: איי פי קלבי קראבנהופט. המנכ"ל שהתפטר, צילום: איי פי

"החלטתי שזה זמן טוב לפרוש", הוסיף קרבנהופט, והדגיש שהוא עוזב את החברה כשהיא "במצב טוב וחזקה יותר מאי פעם

לאנשים שהחלימו מקורונה יש חסינות מסוימת נגד הנגיף, אך לטענת המומחים, עוד לא ידוע לכמה זמן נמשכת החסינות.

מסטנפורד הלת' נמסר בתגובה כי הם דוחים את טענותיו של קרבנהופט ותומכים בעטיית מסכה כדי למנוע התפשטות של הקורונה. בחברה ציינו כי "באופן הדדי הוחלט שקרבנהופט יסיים את תפקידו".

מטה החברה, שהיא מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), שוכן במדינת דרום דקוטה, שהיא אחת ממוקדי ההתפרצות העיקריים כעת בארה"ב עם מעל 1,000 נדבקים ביום בחודש האחרון. עם זאת, על אף המצב העגום, גם מושלת המדינה, קריסטי נואם, מסרבת לעטות מסכה ומטילה ספק ביעילותן. לדבריה, משפחה לבדה צריכה להחליט האם לעטות מסכה או לא.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות