אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות עלייה בכמות המטופלים: הכנסות שיח מדיקל ירדו ב-27.7% צילום: יוטיוב

למרות עלייה בכמות המטופלים: הכנסות שיח מדיקל ירדו ב-27.7%

בסיכום הרבעון השלישי עמדו ההכנסות על 6.5 מיליון שקל - הרווח המתואם נפל ב-67.8% ל-1.9 מיליון שקל; יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל: "לצד ירידה בהכנסות ברבעון השלישי, הכנסות הרבעון הרביעי יהיו גבוהות"

26.11.2020, 12:27 | צלי גרינברג

על אף הצפי ללגליזציה ועלייה עקבית במספר מטופלי הקנאביס הרפואי, שיח מדיקל נחלשת ברבעון השלישי של 2020 ומציגה ירידה בהכנסות וברווח המתואם.  

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות חברת הקנאביס לרבעון עמדו על 6.5 מיליון שקל, ומהווים ירידה של 27.7% בהשוואה ל-9 מיליון שקל הכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד - בשנה שעברה יכלה שיח מדיקל למכור גם במסגרת האסדרה החדשה (רפורמת משרד הבריאות לתחום הקנאביס הרפואי המחייבת ממכר מוצרי הקנאביס בבתי המרקחת, שהובילה להכפלת מחירי המוצרים מכ-10 שקל לגרם קנאביס רפואי לכ-20 שקל לגרם), וגם במצב טרום הרפורמה, שהיה עדיין אפשרי אז.

בה בעת, כלל ספקי הקנאביס כבר נמצאים עם מוצריהם בבתי המרקחת, בעוד שיח מדיקל הייתה אחת משתיים יחידות שהתאפשר להן בעבר למכור בבתי המרקחת, כחלק מהשתתפותה בפיילוט האסדרה החדשה של משרד הבריאות. גורם בשוק הקנאביס אמר ל'כלכליסט', כי "לבתי המרקחת נכנסו זנים של מגדלות נוספות, שהם יותר מוכרים ויותר נצרכים, וברגע שהם היו זמינים הם האפילו על חלק מהשחקניות האחרות, כולל שיח. השוק הרי גדל מכ-60 אלף לכ-70 אלף, כך שאם יש כל הזמן עלייה במכירות הייתה אמורה להיות גם הפעם".

החברה הציגה רווח תפעולי שעמד על 1.9 מיליון שקל לעומת הפסד תפעולי של 26.2 מיליון שקל, והרווח הכולל עמד על 1.7 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל של 26.5 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019.

שבניכוי 28.7 מיליון שקל הוצאות רישום למסחר, אותם נאלצה החברה לרשום כהוצאה בשל מיזוגה לשלד הבורסאי 'ביונד טיים' במהלך הרבעון המקביל אשתקד, ולצד הפחתות נוספות, וביניהן התאמות לשווי הוגן של מלאי ונכסים ביולוגיים, הרווח המתואם ירד ב-67.8% ועמד על 1.9 מיליון שקל, לעומת רווח מתואם שעמד על 5.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל: "לצד ירידה בהכנסות ברבעון השלישי, אנו יודעים לומר כי הכנסות הרבעון הרביעי יהיו גבוהות. בראיה קדימה לשנת 2021, אנו מאמינים כי מנועי הצמיחה שפיתחנו לאורך השנים בהתאם לאסטרטגיית החברה, ייצרו תשואה לבעלי המניות שלנו".

שיח מדיקל, הנשלטת על ידי משפחת שריד (64.3%), הציגה ירידה במוזמנים ושווי המזומנים, שעמדו על 28.5 מיליון שקל בהשוואה ל-31.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 241.6 מיליון שקל ומנייתה ירדה 18.02% מתחילת השנה ועד פתיחת יום המסחר היום.

 , צילום: יוטיוב צילום: יוטיוב  , צילום: יוטיוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות