אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל ריח חריף ודליפת דלק: התושבים באשקלון ובאשדוד נקראו לסגור חלונות צילום: איגוד ערים אשקלון

בגלל ריח חריף ודליפת דלק: התושבים באשקלון ובאשדוד נקראו לסגור חלונות

בעקבות תלונות רבות על ריחות חריפים שמקורם במתקני קצא"א, המשרד להגנת הסביבה בוחן את נסיבות האירוע

26.11.2020, 13:40 | עמרי מילמן

בעקבות פניות רבות שהגיעו החל משעות הבוקר המוקדמות מצד תושבי אשלון ואשדוד למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה בנוגע לריחות חריפים של דלק באזור יצאו צוותים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים נפת אשקלון לשטח, לבדיקת מקור המפגע. התושבים באשקלון ואשדוד נקראו לסגור חלונות ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת.

 

בדיקת הצוותים העלתה, כי מקור הריח הוא באחד ממתקני קצא"א, ממכלי הדלק הגולמי שנמצאים בצידה הצפוני של חוות המכלים, קרוב לאשקלון. בשטח נמצא מכל דלק שעל גגו אותרו שאריות של דלק גולמי מעורב עם מי גשמים, והדבר יצר ככל הנראה את מפגע הריח הכבד והחריג באזור.

מתקן קצא"א באשקלון, צילום: איגוד ערים אשקלון מתקן קצא"א באשקלון | צילום: איגוד ערים אשקלון מתקן קצא"א באשקלון, צילום: איגוד ערים אשקלון

איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון דיווח כי בעקבות הדיווחים ובדיקת הנושא כונני האיגוד סיווגו את הריח בדרגה 6 (דרגת הריח המקסימאלית) וכי התקבלו מאות תלונות של תושבים מתקבלות משעות הבוקר במוקד 106 של העירייה, במוקד הסביבה ובאיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון. התושבים מציינים כי הריח גורם לבחילות, הקאות וכאבי ראש.מדיווח של כונני האיגוד אשר היו במקום הדליפה עולה כי במקום בוצעה הקצפה למניעת הריח והטיפול. יחד עם זאת, תלונות רבות מתושבים עדיין ממשיכות להגיע.

מקצא"א נמסר כי ״במסגרת פעילות שוטפת ובעקבות מזג האוויר הסוער, נפלטו הבוקר ריחות לפרק זמן קצר מאחד המיכלים של החברה. האירוע הסתיים וטופל על ידי החברה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה. יש להדגיש כי הריחות אינם מהווים סכנה לבריאות הציבור. קצא״א מחויבת לערכים של הגנת הסביבה ולתושבי האזור בתחום בו היא פועלת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות